Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Bałagan na stronach
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 6:29 pm    Temat wiadomości: Bałagan na stronach Odpowiedz cytując

Dotychczasowe wyniki aktualnej ankiety wskazują, że na stronach panuje bałagan (1/3 głosujących twierdzi, że w każdym dziale...). Proszę o wypowiedzi, na czym ten bałagan polega.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 8:51 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja glosowalem za balaganem w dziale lekcje. Po pierwsze zdarza sie, ze sily nauczycieli sa nieaktualne, ale to jest jeszcze drobnostka. Moim zdaniem informacja podana w tym dziale jest bardzo niejasna i niewiele mowi nowym osobom, ktore tam zagladaja. Sa tam wymienione pewne persony i dopisane sa do nich tajemnicze okreslenia typu:"2 uczniow". Nowa osoba odwiedzajaca ten dzial raczej nie wie, czy ma to rozumiec, ze taki nauczyciel moze przyjac dwoch uczniow, czy moze ma dwoch uczniow, a moze jego lekcje odbywaja sie dla dwoch osob. Sam nie wiem co to wlasciwie znaczy. Jezeli oznacza to, ze ktos szuka uczniow, to taka informacja powinna byc aktualizowana w momencie, gdy ten nauczyciel znajduje ucznia.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 11:31 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja sie bym chcial dowiedziec ktore trzy osoby uwazaja ze w lidze panuje balagan i porozmawiac z nimi po swojemu Bardzo szczęśliwy A tak serio to bym chcial uslyszec co i dlaczego zeby wiedziec co poprawiac
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 1:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak jak z ligą jest wszystko ok, tak z turniejami jest kiepsko. Jakiś czas temu pojawiły się narzekania, na małą frekwencję na turnieju iag. Moim zdaniem wynika to z bałaganu w sekcji turnieje - opcje dotyczące turnieju iag wymieszane są z tabelą mp, jakiegoś turnieju meandrila (co to w ogóle jest?!) na dodatek wymieszane w sposób sugerujący jakieś powiązanie tych sekcji. Proponowałbym stworzenie porządnej sekcji turnieju IAG pod taką właśnie nazwą (Turniej IAG) w głównym menu. Wtedy, szczególnie nowi uczestnicy IAG, nie będą mieli wątpliwości, że ten turniej istnieje i można (i warto:)) w nim brać udział - w tej chwili naprawdę nie wiadomo za bardzo o co w tym wszystkim chodzi. Resztę, jak wspomniane wcześniej i turnieje kurnikowe (które chyba już umarły) można zostawić na jakiś czas w innym dziale, choć tabela mp mogłaby być jakimś zalążkiem działu historia go w Polsce itp. . Podsumowując, proponuję stworzyć nowy dział Turniej IAG w którym na stronie głównej byłyby wyraźne informacje o naborze, nagrodach, dacie rozpoczęcia, a regulamin raczej w podstronie (o nazwie... Regulamin:)).Nie chodzi tu oczywiście o jakieś pracochłonne tworzenie systemu takiego jak w lidze, lecz po prostu uporządkowanie menu i strony powitalnej... uff... to tyle
Powróć na górę
silk
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 47
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 5:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A no, o ile z ligą jest dobrze, to sytuacja z turniejami wygląda źle.
Po ostatnich poprawkach w pozostałych działach to na stronie "Turnieje" występuje największy, na pierwszy rzut oka widoczny, bałagan.
Linki do aktualnej tabeli/wyników/parowania pomiędzy linkami do jakiś historycznych turniejów. Link do stroną wiki z turniejami IRL też pomiędzy datą następnego turnieju IAG a regulaminem tegoż turnieju. "Napis turnieje na żywo:" (z dwukropkiem ) a pod tym zaraz nagle regulamin IAG. Link do strony wiki w nawiasie.
Bałagan jednym slowem Uśmiech

[edit: drobne poprawki]

_________________
An algorithm must be seen to be believed. -- D.E. Knuth
Powróć na górę
chris
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Katowice

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 9:58 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dokonałem drobnych poprawek w dziale turnieje. Mam nadzieję, że teraz jest już bardziej przejrzyście.
Powróć na górę
mar001
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 30
Skąd jesteś: okolice Warszawy

PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 2:25 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ten balagan polega na tym, ze jest tu wszystko i nie ma nic, jak powiedzial jeden z graczy cytuje "przeciez w tej akademi nic nie ma poza przykazaniami Otake Hideo ale one sa tylko ogolne, nie wpllywaja na umiejetnosci"

no i tak jest, jako ze korzystam z akademi od niedawna odczuwam to sam, zeby znalesc cos dla 30k musialem przewertowac i sicaganac kilka plikow(zbednych jak np nauczanie czy cos takiego tam jest zajumuje pare MGB), np lekcje dede nie wiadomo o czym sa i dla jakich graczy, zanim znalazlem w nich cos dla siebie minęlo sporo czasu a i tak material byl chaotyczny, teraz kiedy szukam czegos dla 10-15k mam dokladnie ten sam problem, chcialbym cos o fuseki poczytac ,taktyce , po prostu cos dla mnie (moj poziom) nie wiem gdzie to jest , jak to znalesc . I na tym polega moj pomysl skoro na stronie www goproblems mozna sobie wybrac poziom na jakim chce sie miec problemy rozwiazania to i w naszej akademi proponuje w ten sam sposob stworzyc strukture do nauki i nastepnym razem ktos nie powie "tam nic nie ma poza otake"

Poza tym proponuje zmniejszyc tą ilosc zakladek, np ograniczyc glowna strone do kilku podstawowych np.: Nauka LIGA FORUM LINKI PROBLEMY INNE reszte wrzucic pod te, bedzie bardziej przejzyscie

No i na tyle tym razem jak mi cos przyjedzie do glowy dam znac!

Ahoj
Powróć na górę
silk
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 47
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 10:13 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

chris wrote:
Dokonałem drobnych poprawek w dziale turnieje. Mam nadzieję, że teraz jest już bardziej przejrzyście.

Noo, zdecydowanie. Niezła robota.

_________________
An algorithm must be seen to be believed. -- D.E. Knuth
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 6:08 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Prawde mowiac to w pewnych miejscach forum IAG tez panuje balagan polegajacy na dublowaniu watkow. Najbardziej jest to widoczne chyba w tematach dotyczacych poszukiwania nauczyciela oraz kupna sprzetu/literatury. Co jakis czas pojawia sie nowy uzytkownik i zaklada nowy temat, ktory nie jest usuwany, a tresc przenoszona do istniejacego juz tematu. Niemniej jednak na tle calej akademii jest to chyba stosunkowo malo wazna kwestia.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn lut 21, 2005 6:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak, to jest problem, ale zauważ, ze na tej wersji forum nie mamy technicznej możliwości łączenia wątków. Jeśli ktoś założy następny wątek na dany temat można go tylko ochrzanić i wskazać właściwy, a to co napisał wyrzucić do kosza...

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy