Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wątki natury religijnej
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb marca 26, 2005 5:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Może dajcie sobie spokój z tymi wątkami natury religijnej, bo jakiś Franek czy inny Andrzej wykorzystają to jako kolejne naboje w walce z 'sektą goistów' Uśmiech

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb marca 26, 2005 5:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A czy musimy się dawać ograniczać idiotom i oszołomom?? Jakbym przy każdym kroku się zastanawiał, co o mnie ludzie pokroju FK pomyślą, to pewnie w ogóle bym nie wstawał z łóżka.
Powróć na górę
Shaa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 17, 2004
Wiadomości: 12
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Sb marca 26, 2005 8:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie zauważam tu naruszania czyichkolwiek uczuć religijnych. Ludzie, nie dajcież się zwariować :/
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn marca 27, 2005 2:14 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
Może dajcie sobie spokój z tymi wątkami natury religijnej, bo jakiś Franek czy inny Andrzej wykorzystają to jako kolejne naboje w walce z 'sektą goistów' Uśmiech

Czyli ulegać rojeniom trolli? Mi to nie odpowiada. Liczę za to, że osoby których dobra osobiste zostały naruszone przez w/w zdecydują się pociągnąć ich do odpowiedzialności.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn marca 27, 2005 2:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

zefciu wrote:
A czy musimy się dawać ograniczać idiotom i oszołomom??

Bardzo proszę o odrobinę kultury i powściąganie języka. Po co obrażasz innych szanownych czytelników internetu? Bardzo szczęśliwy
Możesz wprawdzie nie zgadzać się z ich oceną rzeczywistości i ich urojeniami, ale nie musisz odnosić się do nich w tak obraźliwy sposób.

Bardzo szczęśliwy :D Bardzo szczęśliwy :D

Quote::
Czyli ulegać rojeniom trolli?

To akurat nie są rojenia trolli, tylko zwykłych ludzi. Serio, słyszałem o takich przypadkach.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pn marca 27, 2005 2:59 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
To akurat nie są rojenia trolli, tylko zwykłych ludzi. Serio, słyszałem o takich przypadkach.

Moherowe berety? Tak jakby również poza sferą zainteresowań. Mnie naprawdę guzik obchodzą czyjeś rojenia nawet jeśli są to rojenia "zwykłego" człowieka. (Pewnie się różnimy w definicji słowa "zwykły" bo taki kojarzy mi się z "przeciętny" a przeciętny człowiek ma raczej neutralny stosunek do rzeczy typu go.)

Maciej Różalski - aktywny członek sekt anime, mangi, gier fabularnych, karcianych, bitewnych, bractwa rycerskiego oraz go. Kiedyś też grywałem w szachy ale porzuciłem tę sektę ponieważ nie daje nirwany. ;P

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn marca 27, 2005 5:20 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak naprawdę rzecz nie idzie w tworzeniu amunicji dla trolli - oni zawsze sobie coś znajdą. W go grają ludzie o różnych poglądach religijnych, politycznych, ekonomicznych. Uszanujmy te różnice pisząc na tym forum. Go jest neutralne względem tych często bolesnych podziałów i moim zdaiem nie należy ich tu przenosić. Czyli - goiści różnych religii/partii/związków zawodowych itd łączcie się. Bardzo szczęśliwy Rzecz jest ogólniejsza i nie dotyczy kwestii religijnych czy trolli ale myślenia o tych, którzy czytają Wasze posty.
Pisząc na tym forum spróbujcie wczuć się w rolę ojca 7latka, który chce nauczyć syna grać w go i szuka materiałów (mam na myśli że ojciec ma 7 letniego syna a nie że sam ma 7 lat Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy ). Czy to, co piszesz, można pokazać takiemu 7latkowi? Jeśli nie, to nie pisz tego na tym forum. Zawsze przecież możesz założyć własne, wg innych reguł. Ale jeśli mimo wszystko to zrobisz, ja jako moderator wykasuję Twój post. Chciałbym przy tym przypomnieć, że jestem odpowiedzialny jedynie za forum ogólne. Nie wiem jakie zasady przyjęli inni moderatorzy.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt kwiet 15, 2005 7:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dede wrote:
W go grają ludzie o różnych poglądach religijnych, politycznych, ekonomicznych. Uszanujmy te różnice pisząc na tym forum. Go jest neutralne względem tych często bolesnych podziałów i moim zdaiem nie należy ich tu przenosić. Czyli - goiści różnych religii/partii/związków zawodowych itd łączcie się. Bardzo szczęśliwy Rzecz jest ogólniejsza i nie dotyczy kwestii religijnych czy trolli ale myślenia o tych, którzy czytają Wasze posty.
Pisząc na tym forum spróbujcie wczuć się w rolę ojca 7latka, który chce nauczyć syna grać w go i szuka materiałów (mam na myśli że ojciec ma 7 letniego syna a nie że sam ma 7 lat Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy Bardzo szczęśliwy ). Czy to, co piszesz, można pokazać takiemu 7latkowi? Jeśli nie, to nie pisz tego na tym forum. Zawsze przecież możesz założyć własne, wg innych reguł. Ale jeśli mimo wszystko to zrobisz, ja jako moderator wykasuję Twój post. Chciałbym przy tym przypomnieć, że jestem odpowiedzialny jedynie za forum ogólne. Nie wiem jakie zasady przyjęli inni moderatorzy.

Nie bardzo rozumiem, dlaczego pokazanie siedmiolatkowi postu na forum o go, w którym jest coś napisane o religii miałoby być dla niego szkodliwe.

Muszę przyznać, że mój pierwszy post w tym wątku nie był przemyślany, zresztą ten uśmieszek, jaki dałem na końcu zdania sugeruje, by nie brać tego nazbyt poważnie. A jednak wszyscy potraktowali mnie dość serio.

Uważam, że religia jest ważną częścią kultury. Go także jest częścią kultury. Oczywiste jest, że w pewnym punkcie pojawią się pytania o części wspólne i różnice i to pytania zupełnie zasadne. Forum IAG jest dla części ludzi jedynym sposobem komunikacji ze środowiskiem, więc trudno ich odesłać na listę go-l (istniejącą w innych celach) czy na prgg. Nie sądzę też, żeby sens miało wydzielanie osobnego forum pt. go a religie, ten temat byłby zbyt wąski. Chyba więc powinniśmy pozwolić ludziom na dyskusje w ogólnych ramach wytyczonych zasadami panującymi na forum.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy