Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Po co nam PSG?
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn czerw 12, 2005 11:32 am    Temat wiadomości: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Wkrótce walne zgromadzenie PSG. Biorąc pod uwagę kompletną ciszę na wszelkich forach w tym względzie, wydaje się że to sprawa nieistotna. Kogo obchodzi PSG - trzeba wygrać następną grę.
Pozwolę więc sobie przypomnieć:
- Gdy jakiś klub potrzebuje sprzętu lub dofinansowania w ważnej sprawie, zwraca się o pomoc do PSG i ją dostaje.
- Gdy chcemy zobaczyć jak naprawdę silny jest nasz przeciwnik i jak my wyglądamy na tle innych, zaglądamy na listę rankingową prowadzoną przez PSG
- Gdy ktoś nabroi na Waszym turnieju tylko PSG może go jakoś formalnie ukarać
- Kilka książek cennych dla początkujących graczy zostało przetłumaczonych i wydanych właśnie dzięki PSG
- PSG jest jedyną organizacją która reprezentuje polskie go poza naszymi granicami

To są ważne funkcje. Ale z jakiegoś powodu większość graczy uważa, że są nam dane raz na zawsze. Nic bardziej mylnego. Może się zdarzyć, że nie będzie komu prowadzić listy rankingowej, a pieniądze zostaną wydane nie na sprzęt potrzebny nowym klubom, tylko na tańsze jedzenie na wyjazdowym tyrnieju. Może się zdarzyć, że PSG przestanie istnieć, albo stanie się tylko fasadą do marnowania lub wręcz rozkradania wsparcia z zagranicy.
Przez cały czas ktoś musi dbać o sprawy PSG. Ktoś prowadzi listę, ktoś zarządza finansami, ktoś administruje domeną go.art.pl i tak dalej. To są gracze, tacy sami jak każdy z nas. Robią to lepiej lub gorzej, ale starają się. W tym roku zarząd PSG działał bardzo sprawnie. Przygotowano duże reformy, kondycja finansowa też jest swietna. Taka sytuacja to wielka szansa dla polskiego go, która może zostać zaprzepaszczona. Wkrótce ten zarząd odchodzi. Kto go zastąpi? Nie interesuje Was to? To zapomnijcie o PSG. Pieniądze, które teraz mamy, zostaną szybko przejedzone. Coraz trudniej znależć chętnego do pracy dla PSG - dla nas wszystkich. Chętnego nie w deklaracjach, tylko w konkretach, odpowiedzialnego i termniowego. Więc może PSG tak naprawdę nie jest nam potrzebne - bo przecież o to co potrzebne byśmy dbali. Wkrótce walne zgromadzenie PSG - możecie stać z boku albo decydować.
Powróć na górę
Delita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 13, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Pabianice

PisanieNadesłano: Pn czerw 12, 2005 1:07 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Muszę przyznać, że kiedyś nie myślałem w ten sposób o PSG. Cały czas wydawało mi się obojętne. Uważałem, ze to związek istniejący "dla formalności", żeby wspomagać kluby itd. Po częsci tak jest, ale teraz widzę, jak wiele robią dla polskiego Go ludzie tam zasiadający. Uważam, ze post Dede otworzy niektórym oczy na to, co się teraz dzieje. Żadnemu goiście nie powinny być te sprawy obojętne. Mam nadzieję, że niektórzy się nad tym zastanowią. Ja już to zrobiłem
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Cz czerw 16, 2005 1:42 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Quote::
- Gdy chcemy zobaczyć jak naprawdę silny jest nasz przeciwnik i jak my wyglądamy na tle innych, zaglądamy na listę rankingową prowadzoną przez PSG

no coz ja mam ranking PSG 22kyu a na kgs-ie 14kyu. Hmmm chyba niemusze nic dodawac na temat rankingu PSG:)
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz czerw 16, 2005 5:56 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

odpowiedz na Twoj problem jest bardzo prosta - wez udzial w jakims turnieju, a Twoja sila od razu ulegnie weryfikacji - Grabol nie jest wrozka, wiec jesli nie zagrasz w turnieju, to skad niby ma wiedziec, ze awansowales Pytanie Uśmiech
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Cz czerw 16, 2005 6:13 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Ale ja nie zgłaszam żadnego problemu mowie tylko, że wbrew temu, co mówi dede ranking PSG nie jest wcale żadną wyrocznią i w nim również zdążają się błędy.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz czerw 16, 2005 9:36 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

nie nazwalbym tego bledami, pewne sily sa nieaktualne, ale nie z winy PSG czy tez prowadzacego liste
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Cz czerw 16, 2005 9:43 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

dobsz dobsz naprawde nie chodzi mi o takie szczeguly czy to jest blad czy nie tylko ze niemozna tak idealizowac psg, ktoremu do idealu duuuzo brakuje.
ufff mam nadzeje ze jasno juz napisalem i jasniej sie nieda Uśmiech
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pt czerw 17, 2005 4:48 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

ok, zrozumialem o co Ci chodzi Uśmiech i w pewnym stopniu sie z Toba zgadzam
Powróć na górę
Srolmops
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 09, 2004
Wiadomości: 46
Skąd jesteś: Siemiatycze

PisanieNadesłano: Wt paźdź 11, 2005 7:39 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

PSG, moglo by poczynic jakies bardziej zdecydowane kroki co do promocji Go w polsce, moze nawet namowienie JPF, do wydawania Hikaru no Go. W pewnym stopniu powiekszylo nasza brygade...
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Śr paźdź 12, 2005 2:28 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

odziwo teraz wezme w obrone PSG :). Otuz dzieki PSG w naszym kraju wyszedl "Mejin mistrz GO" a to juz cos szkoda tylko ze do kupienia byl/jest tylko za posrednictwem sklepow internetowych wiec trafil(meijin) tylko do waskiego grona goistow niestety:/ . A tak w sumie to niewiem czym PSG by mogl przekonac JPF o wydaniu hikaru... w sumie niczym wiec niema co podtym wzgledem narzekac.
Powróć na górę
Srolmops
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 09, 2004
Wiadomości: 46
Skąd jesteś: Siemiatycze

PisanieNadesłano: Cz paźdź 13, 2005 7:43 am    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

mobbing Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz paźdź 13, 2005 9:35 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Za czasów prezesury Sławka rozważaliśmy zakup praw do wydania HnG ale cena była zaporowa jak na nasze możliwości.
Powróć na górę
sheena
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 19, 2004
Wiadomości: 30

PisanieNadesłano: Sb paźdź 15, 2005 11:02 pm    Temat wiadomości: Re: Po co nam PSG? Odpowiedz cytując

Quote::
Otuz dzieki PSG w naszym kraju wyszedl "Mejin mistrz GO" a to juz cos szkoda tylko ze do kupienia byl/jest tylko za posrednictwem sklepow internetowych wiec trafil(meijin) tylko do waskiego grona goistow niestety:/

nie jest tak zle, w ksiegarence orientalistycznej na uw okladka meijina dumnie wybija sie sposrod innych dziwnych rzeczy :)
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy