Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jak ma wyglądać nowa liga
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 3:33 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Mandos wrote:

Być może masz inne uzasadnienie zmiany w lidze, chciałbym je usłyszeć.

1. Zauważ, że ta ogromna przebudowa ligi, to zmiana TYLKO systemu miesięcznego rozliczenia. W dzisiejszej lidze awans i spadek 2 graczy praktycznie nie istnieje z powodu ogromnej ilości graczy wypadających z ligi.

2. Owszem liczba graczy jest duża, ale liczba wypadających również jest ogromna. Nowy system ma:
a) wprowadzić nagrody
b) być systemem motywacyjnym - im więcej grasz tym więcej zyskujesz
Biorąc pod uwagę, że w lidze dziś wystarczy rozegrać minimum gier aby awansować nazwałbym to co mamy teraz "systemem na przetrwanie"

3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. Grających może to nie obchodzic, ale gdyby nie praca administratora ligi by nie było.
System jest automatyczny tylko z nazwy... w działaniu pozostawia wiele do życzenia, więc nowy moduł powstaje głównie z myślą o ułatwieniu pracy administratora.

4. Jak było wyżej napisane - moduł go skomentowanych gier jest już skończony i na dniach zostanie włączony. Liga oraz moduł do automatycznego zapisu do turniejów czekają na swoją kolej. A pisania ofiarnie podjął się copyright, za co dziękować będę mu przy każdej okazji Uśmiech

5. Powtórze jeszcze raz - moduł ligi bedzie napisany jeszcze raz - nawet jesli żadna z zasad się nie zmieni to wiele się zmieni w jego administracji.

Proszę więc potraktować to jako "możliwość" do wprowadzenia zmian, a nie szukać argumentów typu "po co to właściwie robić"
Powróć na górę
acz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 17, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Mielec/Kraków

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 4:37 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

To może sie zdecydujmy najpierw (ankieta?) czy robic tą tabele ogolną czy nie, bo teraz na przemian padają propozycje do usprawnienia starego systemu grup i nowego.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 6:02 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

lsnienie wrote:
a moze jednak komentarz: ilu ludzi odpada miesiecznie z ligi? i ilu jeszcze przez to rezygnuje z rozgrywania ligi albo po prostu to się nie podoba? Przy nowych zasadach bylaby moze choc wieksza rotacja zawodnikow w grupie Puszczający oczko
co do postow na forum - hmmm, serio, nikt sie nie skarzyl na lige? Drwiący
ze nie wspomne o adminie i jego problemach z modulem
Nie wiadomo ilu zawodników rezygnuje z ligi bo nie podoba im się jej kształt. Według mnie większość osób rezygnuje bo nie ma czasu i/lub motywacji aby w lidze grać ale naadekwatniejszą formą "rozpoznania terenu" byłaby po prostu ankieta (widzę że się już pojawiła Uśmiech ).
Co do postów na forum dotyczyły najczęściej spraw technicznych związanych z ligą a nie samej formy tych rozgrywek :P.

lsnienie wrote:
Na szczescie w akademii jest wiecej informatykow niz yosh, chociaz trudno w to uwierzyc Przewracający oczami Moduł dodawania partii jest już gotowy i na razie testowany - dzięki copyrightowi *brawa* Dzięki niemu też ma powstać nowy moduł ligi - za co z góry dziękuję Puszczający oczko
Bardzo pozytywna informacja :). Wiem że w IAG jest więcej niż jeden informatyk, pewnie jest ich nawet całkiem sporo ale nie problem w ilości ale w chęciach Puszczający oczko .

benerit wrote:

2. Owszem liczba graczy jest duża, ale liczba wypadających również jest ogromna. Nowy system ma:
a) wprowadzić nagrody
b) być systemem motywacyjnym - im więcej grasz tym więcej zyskujesz
Biorąc pod uwagę, że w lidze dziś wystarczy rozegrać minimum gier aby awansować nazwałbym to co mamy teraz "systemem na przetrwanie"
Uważasz ze nowy system bedzie mniej na to podatny ? W propozycji którą przedstawiłeś ciągle jest zapis o minimum 5 grach i ciągle będą zawodnicy którzy nie bedą wypełniali tego wymagania.
Uważam że tabela kumulacyjna i nagrody co kilka miesięcy to bardzo dobry pomysł. ale kształ ligi jako takiej pozostawiłbym niezmieniony (może poza kilkoma kosmetycznymi zmianami takimi jak wysyłanie maili najpóźniej tydzień przed koncem ligi itd) . Swoją drogą nie rozumiem dlaczego uwazasz ze wygrana przez walkower (mail) ma mniejszą wartość niż "normalna" i w tabeli kumulacyjnej jej nie uwzględniasz.

benerit wrote:

3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. [...]
System jest automatyczny tylko z nazwy [...]

5. Powtórze jeszcze raz - moduł ligi bedzie napisany jeszcze raz - nawet jesli żadna z zasad się nie zmieni to wiele się zmieni w jego administracji.
To bardzo pozytywna informacja :). Jeżeli nowy moduł ligi był potrzebny do sprawniejszego jej funkcjonowania/administrowania i znalazł się ktoś kto go napisał to naprawdę wspaniale. Uśmiech To zostaje tylko kwestia kształtu ligi 8).

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 6:25 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Mandos wrote:
...Swoją drogą nie rozumiem dlaczego uwazasz ze wygrana przez walkower (mail) ma mniejszą wartość niż "normalna" i w tabeli kumulacyjnej jej nie uwzględniasz.

Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 6:43 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

johnkelly wrote:
Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.
Jeżeli przeciwnik wykaże minimum zaangażowania to zamiast "mail" w tabeli bedziesz miał wynik :wink:. Jeżeli nie ma innej możliwości rozegrania gry bo przeciwnik się miga to jakie mam możliwosci działania ? Nie widzę jakoś alternatywy dla próby umówienie się przez maili.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 7:07 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Mandos wrote:
johnkelly wrote:
Powiem tylko tyle, że ja do turnieju i kiedyś do ligi zapisywałem się po to by grać a nie po to by mieć pozycję w tabelce. Więc wolałbym by w tabeli uwzględnione były gry odbyte.
Jeżeli przeciwnik wykaże minimum zaangażowania to zamiast "mail" w tabeli bedziesz miał wynik :wink:. Jeżeli nie ma innej możliwości rozegrania gry bo przeciwnik się miga to jakie mam możliwosci działania ? Nie widzę jakoś alternatywy dla próby umówienie się przez maili.

Alternatywy nie ma niemniej jeśli ktoś się miga nagminnie to IMO w interesie tych co się nie migają winien być na dłuższy czas skreślany z ligi. Nie wiem jak jest teraz ale drzewiej bywało tak, że koleś nie rozgrywał minimalnej liczby gier, był skreślany, zapisywał się i znowu nie rozgrywał.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Qoryl
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 8:46 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr list 30, 2005 11:08 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Benerit wrote:
3. Nie bierzesz pod uwagę ogromnej ilości pracy jaką MirkoT poświęca lidze i kłopotami z jakimi się boryka. Grających może to nie obchodzic, ale gdyby nie praca administratora ligi by nie było.
System jest automatyczny tylko z nazwy... w działaniu pozostawia wiele do życzenia, więc nowy moduł powstaje głównie z myślą o ułatwieniu pracy administratora.

nakład pracy jaką mirkot musiał ostatnio włożyć w administrowanie ligą był spowodowany upierdliwym bugiem. Bug jest poprawiony i lista startowa już się dobrze liczy (to z nią był problem) jak również działa zapisywanie partii. Szkoda że na buga sam się natknąłem grając w lidze , a nie np przez informację od graczy czy administraotra portalu. <sarkazm> bo przecież napis 'wystąpił błąd, administrator zostanie o tym powiadomiony' jest bardzo niejednoznaczny </sarkazm>

Cieszy mnie to że copyright pomaga akademii i że MirkoT miał dużo cierpliwości przy pracy z modułem. Trochę mi mimo wszystko przykro że masz takie zdanie o moim module... szkoda że nie wypowiedziałeś go wcześniej w jakiejś 'prywatnej' rozmowie

Mandos: i nie problem w chęciach tylko w wolnym czasie Puszczający oczko

_________________
Powróć na górę
Przemas
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 30, 2005
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 2:47 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Qoryl wrote:
Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.

Qoryl ma rację, jest sporo ludzi, którzy zapisujasięchyab tylk opo to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce. Taka "czarna lista" to dobry pomysł
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 6:04 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Przemas wrote:
Qoryl wrote:
Powinny byc jakies dodatkowe "nagrody" za nierozegranie minimum gier np. na 3 miesiace wylatujesz z ligi Uśmiech
a dla niepoprawnych ligowiczow moze i roczna przerwa by pomogla.
Bylo, nie bylo nikt na sile nikogo nie zmuszal do zapisania sie w lidze, kazdy tu gra z wlasnej woli.

Qoryl ma rację, jest sporo ludzi, którzy zapisujasięchyab tylk opo to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce. Taka "czarna lista" to dobry pomysł

Wypowiem się z punktu widzenia osoby, która kilkukrotnie już wypadała z ligi.
Kiedyś udało mi się utrzymać ponad pół roku, ale od tego czasu jest gorzej z moją chęcią i czasem do gry.
Nie zapisuję się do ligi "po to, żeby zobaczyć swoje imię w tabelce". Zapisuję się, ponieważ chcę grać, a normalnie nie mam mobilizacji do systematycznej gry w internecie. Niestety po jednym-dwóch miesiącach okazuje się, że moje niezdyscyplinowanie i brak czasu na rozrywki bierze górę. I wypadam. Po paru miesiącach znów się zapisuję i tak w kółko.

Rzeczywiście mało mobilizujące jest to, że przegrywając wszystkie gry zwykle się awansuje. Rozwiązaniem na to byłoby.. niewyrzucanie ludzi z ligi . Oczywiście jakieś sankcje za niegranie powinny być. Np. spadek o jedną grupę, ujemne punkty itp.. Aby uniknąć przypadkowych graczy, którzy zapisują się i potem w ogóle nie grają, niewyrzucanie mogłoby zostać umożliwione tylko dla graczy, którzy już przynajmniej miesiąc grają. Moja propozycja jest taka, żeby jeżeli ktoś nie ma rozegranych 5 gier, system wysyłał mu wiadomość: "nie rozegrałeś gier, jeśli chcesz zostać w lidze wejdź na stronę .. i wciśnij przycisk" albo coś tego typu. Wtedy niezdyscyplinowany gracz ma szansę zostać w lidze, ale nałożone są na niego jakieś sankcje. Jeżeli znajdzie się ktoś komu w ogóle nie zależy to nie przyciśnie przycisku i wyleci.

Już widzę gromy lecące na moją głowę po tej propozycji. Nie napisałam tego we własnym interesie, bo znam regulamin i jestem świadoma, co mi grozi jak nie rozegram 5 gier. Wydaje się po prostu, że takie rozwiązanie usprawniło by ligę.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Cz grud 01, 2005 10:23 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Tylko, że jak ktos się zapisał do ligi ale nie chce mu sie grac to tym samym psuje zabawe innym. I to nie jest problem wyslac do admina i wspolgraczy posta z informacja "w tym miesiacu nie moge grac bo ... do zagrania w nastepnej edycji". To chyba nie jest jakis problem?

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 10:54 am    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Owszem, dlatego przepraszam wszystkich, z którymi nie zagrałam w lidze i zepsułam im zabawę.
W moim przypadku jest zazwyczaj tak, że zauważam, że nie dam rady rozegrać gier w drugiej części miesiąca, kiedy na wzięcie urlopu jest już za późno.
Niestety słabość ludzka jest silna Puszczający oczko i dlatego zaproponowałam takie rozwiązanie. Bo wiem jak to wygląda z punktu widzenia wyrzucanego. I że nierozegranie gier nie zawsze wynika ze złej woli.
Powróć na górę
EmTom
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 11, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 11:13 am    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Osobiście uważam że liga powinna zostać ligą i awanse oraz spadki powinny być regulowane tak jak dotychczas. Co do zmian jakie bym zaproponował, to może odejść od zasady rozegrania minimum 5 gier. Kasowanie zawodników powoduje że kiedy powrócą to muszą zaczynać z samego dołu tymczasem każdy wie że często po prostu nie ma czasu na grę w lidze. Może zamiast kasować takich zawodników lepiej byłoby powiedzmy zdegradować ich do niższej grupy? A potem jeśli drugi raz z rzędu nie zagrają gier to albo dalsza degradacja albo uznajemy że nie chcą grać w lidze i kasujemy. Ja bym był za tym żeby nikogo nie wyrzucać tylko dać możliwość rezygnacji z udziału. Takimi którzy nie grają i nie rezygnują z udziału mógłby się zajmować administrator albo ktoś specjalnie w tym celu powołany (bo administrator i tak ma już dużo roboty).
Co do startu w wyższych grupach to mam mieszane uczucia bo miałoby to swoje zalety ale troche zepsułoby ideę ligi. A forma ligi bardzo mi się podoba, więc chyba zostawiłbym to tak jak jest. Poza tym gdyby nie wyrzucać od razu każdego kto nie zagrał 5 gier to dobrzy gracze raz przebiliby się do czołówki i potem mieliby z tym spokój.
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 1:20 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Dobromila wrote:
Owszem, dlatego przepraszam wszystkich, z którymi nie zagrałam w lidze i zepsułam im zabawę.
W moim przypadku jest zazwyczaj tak, że zauważam, że nie dam rady rozegrać gier w drugiej części miesiąca, kiedy na wzięcie urlopu jest już za późno.
Niestety słabość ludzka jest silna Puszczający oczko i dlatego zaproponowałam takie rozwiązanie. Bo wiem jak to wygląda z punktu widzenia wyrzucanego. I że nierozegranie gier nie zawsze wynika ze złej woli.

Tylko obawiam się, że takich którym nie zależy na grze ale za to gotowych wywołać link tylko dlatego, że mogą będzie wielu. W przypadku gdy nie możesz/nie chcesz rozegrać gier z drugiej połowy miesiąca to też nic nie stoi na przeszkodzie wysłac do zainteresowanych maila z informacją o stanie rzeczy - w końcu zapisują się tutaj również pracujący którym może się zdarzyć delegacja czy inne poważne ograniczenie czasu.

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt grud 02, 2005 1:49 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

no_mad wrote:
Osobiście uważam że liga powinna zostać ligą i awanse oraz spadki powinny być regulowane tak jak dotychczas. Co do zmian jakie bym zaproponował, to może odejść od zasady rozegrania minimum 5 gier. Kasowanie zawodników powoduje że kiedy powrócą to muszą zaczynać z samego dołu tymczasem każdy wie że często po prostu nie ma czasu na grę w lidze. Może zamiast kasować takich zawodników lepiej byłoby powiedzmy zdegradować ich do niższej grupy? A potem jeśli drugi raz z rzędu nie zagrają gier to albo dalsza degradacja albo uznajemy że nie chcą grać w lidze i kasujemy. Ja bym był za tym żeby nikogo nie wyrzucać tylko dać możliwość rezygnacji z udziału. Takimi którzy nie grają i nie rezygnują z udziału mógłby się zajmować administrator albo ktoś specjalnie w tym celu powołany (bo administrator i tak ma już dużo roboty).

Tylko po co tworzyć byty kontrolujące gdy te są zbędne i nic nie wnoszące? Proponujesz tak jak PiS ;P - nadzorcę obok nadzorcy (jeszcze nadzorcę nadzorców proponuję ;P). Każdy jest odpowiedzialny za siebie więc jeśli faktycznie zalezy mu na grze ale z jakichś przyczyn nie może grać (nawet czystego lenistwa - chce odpocząć od go przez miesiąc czy nawet dwa) to wysłanie maila z informacją "nie mogę grać bo ... przepraszam" nie stanowi dla niego problemu. A jak komuś się nie chce wysłać posta to przepraszam - dlaczego mi ma się chcieć traktowac go poważnie i dostosowywać wszystkich i wszystko do jego olewczości?

_________________
--
Blog: maciejrozalski.eu
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 2 z 6


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy