Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Kto mnie pouczy?
Tu jest miejsce dla wszelkich ogłoszeń (np. o wymianie książek, turniejach, konwentach itp.)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaOgłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Morv
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 20, 2005
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Pt paźdź 21, 2005 12:12 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Nie wiem czy ktos jeszcze tu zaglada (bo mam takie wrazenie - byc moze mylne - ze forum upada i ogolnie jest zle ;) ) ale jezeli znalazl by sie sensei ktory mialby czas mnie nauczac to bylbym wdzieczny o kontakt :) (mowiac nauka nie mam na mysli uczenia podstaw a jedynie pomoc w znaleziu moich bledow w grze i ogolnych porad na przyszlosc ;) )
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt paźdź 21, 2005 7:55 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Morv wrote:
Nie wiem czy ktos jeszcze tu zaglada (bo mam takie wrazenie - byc moze mylne - ze forum upada i ogolnie jest zle Puszczający oczko )

Zauważ ile osób dyskutuje na temat upadku forum. Chyba nie jest tak źle

Morv wrote:
ale jezeli znalazl by sie sensei ktory mialby czas mnie nauczac to bylbym wdzieczny o kontakt Uśmiech (mowiac nauka nie mam na mysli uczenia podstaw a jedynie pomoc w znaleziu moich bledow w grze i ogolnych porad na przyszlosc Puszczający oczko )

Powiedz coś bliżej o sobie. Jaką masz siłę, a jeśli tego nie wiesz, to jak długo grasz. Bez tych informacji trudno ci będzie znaleźć nauczyciela.
Powróć na górę
Morv
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 20, 2005
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Pt paźdź 21, 2005 12:36 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Quote::
Powiedz coś bliżej o sobie. Jaką masz siłę, a jeśli tego nie wiesz, to jak długo grasz. Bez tych informacji trudno ci będzie znaleźć nauczyciela.

Jezeli chodzi o moje kyo to pewnie na oko jest miedzy 30k a 25k Przewracający oczami , gdyz nie wygralem jeszcze ani jednej parti z zywym przeciwnikiem. Zasady go przestudiowalem wiec wychodzi na to, ze laikiem nie jestem ale przydalby mi sie nauczyciel ktory pokaze mi co robie zle a co robie dobrze.
Powróć na górę
mariano
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 24, 2005
Wiadomości: 5

PisanieNadesłano: Sb grud 24, 2005 12:13 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Szukam nauczyciela, najchętniej na jak najdłuższy okres czasu. Moim problemem jest granie na 19x19 (duzo grałem na 9x9 i 13x13). Potrzebuję kogoś z kim mógłbym grac systematyczne gry szkoleniowe i przesyłać partie do skomentowania. Jestem skłonny wykonywac prace domowe w postaci problemów i czytania książek. Mogę także spotykac sie na terenie warszawy, aby pograc na żywo.

Moja siła to około 26-28kyu.

prosze o kontak na kgs (nick: wayasan) albo na kurniku (nick: rec101) ewentualnie przez wiadomość prywatna na forum.

pozdrawiam
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn grud 25, 2005 12:57 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Witam wszystkich, Wiekszość początkujących poprostu NIE potrzebuje nauczyciela!!!

wiele bardzo często zdolnych osób nie wierzy na początku we własne siły; i albo rezygnuje albo szuka nauczyciela bo gra wydaje sie im bardzo trudna, tylko mała część bierze sie w garść i od samego początku ćwiczy.

Bo wystarczy dobrze obeznać sie z zasadami ,
przejść samouczki dostępne na IAG,
zaistalować sobie jakiś program jak igowin lub inny (do gry 9x9) polecam igowin. to starcza na sam początek.(do obeznania sie z planszą) + kurnik i KGS .

musicie znać wszystkie zasady inaczej następne kroki nie maja poprostu tego fundamentu, jaką jest znajomośc reguł. na tym polega prostota tej gry :
bez pamietanych wcześniejszych kroków stawianie następnych staje sie bardzo trudne.


jesli opanujecie reguły będzie juz bardzo łatwo przejść na poziom do ok 20-25k

na tym etapie chodzi generalnie o przejście na dużą plansze, i nauczenie sie w prosty sposób robienia terytorium na planszy,(przeglądanie gier !! a przedewszystkim początków) bardzo przydają sie także problemy życia i śmierci dostepne na goproblems.
robienie ich znacząco przyspiesza wzrost siły.(poprzez obeznanie sie z symulowanymi przykładami wiecie jak wychodzić kamieniami z opresji ćwiczycie szybkośc czytania ruchów itp. itd. Uśmiech

Do tego poziomu może dojść każdy jesli tylko bardzo chce i nie potrzeba mu nauczyciela. !
Jeśli szybko sie, zacznie to do 20k można dojść juz w kilkanaście dni - tygodni.

częste gry naprawde pomagają, tak jak według przysłowia "trening czyni mistrza"
swoje zdolności należy ciągle trenować , warto także eksperymentować

to ważne aby zdobytą wiedze wykorzystywac w praktyce.

a od 20k pozostaje juz tylko nauka o joseki /fuseki/chubanu/ i yose + problemy .
a do tego wszystkiego GRA GRA GRA!!!!!!!!!!!!!!!!
dobrze jest jeśli ma sie nauczyciela który wytłumaczy, ale tego wszystkiego można nauczyć sie samemu wiec nie rozpaczajcie i nie porzucajcie gry tylko dlatego że nie ma was kto uczyć.

Aha jeszcze jedno..., jeśli macie jakies problemy, potrzebujecie kogoś do omówienia partii zwracajcie sie na KGS do nauczycieli IAG którzy wam zawsze pomogą.


Kamyk
Powróć na górę
mariano
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 24, 2005
Wiadomości: 5

PisanieNadesłano: Pn grud 25, 2005 11:24 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

oczywiscie zgadzam się z toba, ale czasem jednak warto grac z kimś kto będzie śledził twoje postepy i wylapywal podstawowe (indywidualne!) błędy. Im więcej się gra z taką osobą, tym lepiej cię zna ona twoje słabe strony. Łatwiej mu więc pomóc. Myślę że im wcześniej się taką osobę znajdzie tym lepiej. Szczególnie, że znam podstawy i po prostu trudno jest mi się przestawić na dużą planszę i ktoś taki bardzo by mi się przydał.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz grud 29, 2005 12:02 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

UWAGA !!!
nie prowadze naboru studentów Uśmiech !!!
[musiałbym chyba założyć klase itd itp;] (nie mam czasu)]

ahaaaa Uśmiech i nic takiego nie napisałem, moge zagrać jakies treningi, ewentualnie pomóc zrozumieć jakąs konkretną rzecz i o to możecie mnie prosić zawsze,(Kamyk na kgs) ale uczyć od początku nie mam zamiaru. Powód?

A) zasad każdy może sie nauczyć sam! (samouczki )
B) zbyt dużo trzeba tłumaczyć (zasad prosto z samouczków),
C) co jest zbyt czasochłonne, (lepiej żebyś sam przeszedł samouczek)
D) lepiej jeśli sam sie uczysz a w trudnych sprawach prosisz silniejszych graczy/ lub nauczycieli o wytłumaczenie.
E) tak oszczędzasz swój czas i czas nauczyciela.

_________________
winwithlife.wordpress.com
Powróć na górę
Tamashi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 27, 2005
Wiadomości: 3

PisanieNadesłano: Sb grud 31, 2005 6:04 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Witam wszystkich serdecznie.
Trochę mi głupio to pisać zwłaszcza po tym co napisał mój przedmówca. Otóż jestem początkujący i szukam kogoś kto mógłby poświęcić czas na uczenie mnie. Doszedłem do wniosku, że taki nauczyciel bardzo by mi się przydał. Jeżeli ktoś jest skłonny mnie uczyć to proszę pisać na PW lub na gg: 3736944 (niewidoczny dla nieznajomych więc pisać w każdej chwili). Arigatou.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn stycz 01, 2006 11:52 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Do wszystkich początkujących

Rozumiem, że posiadanie nauczyciela to "fajna" sprawa, ale uczyć się i postępy można robić na wiele sposobów. Podstawa to być na kgs i grać.

Wiele razy zakładam gry treningowe "T" i czasem mija kilkanaście minut zanim się ktoś zgłosi. I co dziwniejsze to wciąż te same osoby. A patrząc na obecnych w pokoju polskim widzę po kilkanaście osób mających dwucyfrowe kyu.

Kilka osób ze mną grywa, przychodzi na komentarze i obserwuje gry. Pomimo, że nikt nie jest moim "oficialnym" uczniem to jednak traktuję ich tak, jakby nimi byli. Staram się im pomagać i pokazywać różne rzeczy.
Jednak, żadna z osób nie była z ogłoszenia, każda po prostu wykazuje zainteresowanie i chce grać.

Dlatego naprawdę apeluję do słabszych graczy - po prostu grajcie z silniejszymi - zakładajcie gry "kto mnie pouczy - mam xx kyu". czy to na 19x19 czy to na 13x13. Właśnie tak działając najszybciej znajdziecie ludzi którzy was czegoś nauczą. I od razu mówię, że zakładanie gier jest 10x skuteczniejsze niż pytanie się na forum. Ja ze swej strony widząc taką grę i mając czas wolny nie odmówię i myślę, że kilku innych tez sie znajdzie.

Takie okazywanie zainteresowania jest bardzo skuteczne.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 02, 2006 8:23 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Nie obijać się nie nazekać Bardzo szczęśliwy GRać GRać GRać!!!

DO POCZĄTKUJACYCH!!!

sposób na początek to przejść 3-5 razy samouczek , jeśli dobrze poznacie zasady to jest sens was wtedy czegokolwiek uczyć.
Bez znajomości czego kolwiek z zasad każdy inny początkujący może was łatwo ograć:)

Interaktywna droga do poznania Go - polecam, sam przechodziłem na początku ze 3 razy a póxniej jak wiekszość trafiłem na kurnik... później na Kgs a także cyberoro,yahoo, igs... gdzie także można rozwijać swoje zdolności.


Trzeba zacząć poprostu grać!

Na KGS zawsze sie znajdzie ktoś do gry.
Jeśli nie ktoś z nauczycieli Lista , to ktoś z graczy chętny wam pomóc.
Powróć na górę
wysek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr stycz 04, 2006 8:15 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Kamyczek wrote:
Nie obijać się nie nazekać Bardzo szczęśliwy GRać GRać GRać!!!
Na KGS zawsze sie znajdzie ktoś do gry.

Z tym bym polemizował Uśmiech
Między innymi z tego powodu preferuje IGS,
Ty też zresztą Puszczający oczko

_________________
ksw.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr stycz 11, 2006 10:12 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

wysek wrote:
Kamyczek wrote:
Nie obijać się nie nazekać Bardzo szczęśliwy GRać GRać GRać!!!
Na KGS zawsze sie znajdzie ktoś do gry.

Z tym bym polemizował Uśmiech
Między innymi z tego powodu preferuje IGS,
Ty też zresztą Puszczający oczko


KGS jest super jesli chodzi o wykłady, nauke , (mocną stroną jest łatwośc obsługi), chat, a przy okazji można pograć, poobserwować.

IGS właściwie tylko gra gra gra częste retransmisje z eventów, symultany+ free z pro(płatne, ale oglądac można :)) (średnio dziennie rozgrywane 10000 gier)

Poziom wydaje sie bardzo zbliżony do KGS , przy czym to są dwa odmienne systemy rankingowe..., porównywanie ich jest trudne ) (na KGS 9d nie jest równy 9d niektóre wykresy siegają ok poziomu "15d" ^^ ) dla przykładu silne europejskie 6d - słabe 9d kgs - ledwo 8d na igs .

Osobiście "do gry" wole IGS Uśmiech tam jesli nie obserwujesz to grasz, jeśli nie grasz to obserwujesz:) do tego jest prosty system punktowy (rankingowy),
na KGS jeśli nie grasz często to Siła ci automatycznie rośnie/maleje itd (potrafi skoczyć o kilka kamieni przy nie rozgrywaniu gier przez kilka m-cy )
Ale to cały urok KGS'a Uśmiech

_________________
winwithlife.wordpress.com
Powróć na górę
wysek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr stycz 11, 2006 10:21 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Kamyczek wrote:
wysek wrote:
Kamyczek wrote:
Nie obijać się nie nazekać Bardzo szczęśliwy GRać GRać GRać!!!
Na KGS zawsze sie znajdzie ktoś do gry.

Z tym bym polemizował Uśmiech
Między innymi z tego powodu preferuje IGS,
Ty też zresztą Puszczający oczko

IGS właściwie tylko gra gra gra częste retransmisje z eventów, symultany+ free z pro(płatne, ale oglądac można :)) (średnio dziennie rozgrywane 10000 gier)

Zobacz, sam napisales w tamtym poscie "GRać GRać GRać", teraz piszesz, ze IGS to tylko "gra gra gra"
Mi chodzi tylko o zdanie "Na KGS zawsze sie znajdzie ktoś do gry"
Ja zrezygnowałem z gier na KGS, bo nie chce mi sie czekac na przeciwnika; na IGS nie musze czekac.
(nie, zebym nie lubil KGSu... gram na nim lige, turniej, teachingi (duze handicapy), no i jak ktos poprosi, to nie odmowie dlatego, ze KGS :))

_________________
ksw.
Powróć na górę
franciszek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 29, 2005
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Cz marca 09, 2006 10:34 pm    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

Witam
Jestem całkowicie początkującym, a właściwie poszukującym graczem Go!
Go jest moim marzeniem od przeszło 20 lat. Wtedy nie miałem takich możliwości, jak teraz. Fascynująca jest dla mnie również etykieta związana z Go; niestety niewiele znalazłem informacji na ten temat.
Szukam nauczyciela, który miałby do mnie wiele cierpliwości i wyrozumiałości.
Jeśli jeszcze ktoś czyta ten wątek, to proszę o kontakt.
Pozdrawiam wszystkich
Powróć na górę
MichalSz
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 42
Skąd jesteś: Częstochowa

PisanieNadesłano: Pt paźdź 27, 2006 1:01 am    Temat wiadomości: Re: Kto mnie pouczy? Odpowiedz cytując

witam
szukam osoby, ktora ma czas i ochote pouczyc kogos w okolicah 20-25K
Osoby ktora wytknie mi błedy itd Uśmiech

gg: 2502296 ( czesto jestem na niewidocznym)
e-mail : michal @ streetracers.pl


Ogłoszenie ponownie aktualne

_________________
Michał Szulkin

nick na KGS - MichalSz

GG: 2502296

e-mail: michal @ streetracers.pl
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaOgłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy