Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jak ma wyglądać nowa liga
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
janek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 37
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Pn stycz 02, 2006 9:37 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Nie rozumię "konieczności" zmiany formuły.
To znaczy: znam, czytałem poprzednie wypowiedzi i argumenty.
Dla mnie liga w tej postaci jest OK. Nie gram (zostałem skreślony właśnie za brak wymaganej liczby gier), ale podobało mi się.
Dla mnie, myślę, że również dla wielu innych silnych graczy, problemem było znalezienie chętnych do gry. I to im wyższa grupa, tym trudniej było mi doprosić się o rozegranie gry ligowej.
Rozumię, że do gry z kapkę silniejszym przeciwnikiem wiele osób chce podejśc bardzo poważnie. Nie chcą grać w dowolnym momencie, tak sobie, bez przygotowania. Rozumię i doceniam.
Prowadzi to jednak do trochę dziwnej sytuacji - to ten silniejszy jest niejako "zmuszony" grać w terminach wybranych przez przeciwników grupowych.
Nie jest w tym w sumie nic złego, słabszy nie znaczy przecież gorszy. Jest to jednak podstawowa przyczyna eliminowania silnych graczy z ligi.
W moim wypadku - niewielka strata :), mam zamiar ponownie grać od najniższej grupy Bardzo szczęśliwy - to wielka frajda grać z nowymi graczami ( o przyjemności ocinania cieniasów Puszczający oczko nie wspomnę Drwiący )

Ale : ad rem.
Liga musi mieć prostą, zrozumiałą i czytelną formułę. Taka jest w tej chwili :). Można wymyśleć sto innych systemów, ale nie będzie to już "liga".
No i najważniejsze - rektor i tak ma decydujący głos Drwiący
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt stycz 06, 2006 8:53 am    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Janku nie jesteś sam:)(zabrakło mi jednej gry ^^) szkoda, że za brak jednej gry nie zostaje sie "ukaranym inaczej" , to bardzo zniechęca do kolejnych powrotów Smutny
rozumiem kare wyrzucania z ligi:) ale lepsza byłaby degradacja takiej osoby o grupe albo o dwie :).
Ale ja jeszcze tam wróce:D
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pt stycz 06, 2006 12:22 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

może dodajmy tylko, że po rozegraniu tylko 3 gier gracz spada o 3 grupy. taka kara będzie dość dotkliwa

oczywiście można dodać konieczności wysłania maila na podany adres
wyboru odpowiedniego znacznika na stronach akademii
lub nie (w zależności czy rozwiązanie systemu biedzie wspierało tę czynność)

_________________
pjk
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt stycz 06, 2006 5:45 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

A co sądzicie o podanym wcześniej systemie z ujemnymi punktami?
Czy podoba się wam, czy jest w ogóle do bani?
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 11:30 am    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

Można wprowadzić prostą modyfikację do aktualnego systemu: jeśli graczowi brakuje odpowiednio 1,2 czy nawet 3 gier do wymaganego limitu zostaje automatycznie zdegradowany o analogiczną ilość grup, czyli odpowiednio o 1, 2 czy 3 w doł, a dopiero przy nierozegraniu 4 lub 5 (czyli żadnej z wymaganych) gier wyrzucany.
Powróć na górę
mef
Nobi
Nobi


Dołączył(a): sierp 15, 2004
Wiadomości: 6

PisanieNadesłano: Sb stycz 07, 2006 2:28 pm    Temat wiadomości: Re: Jak ma wyglądać nowa liga Odpowiedz cytując

To może i ja coś powiem, jako prawdopodobnie najsłabszy gracz w lidze Zawstydzony

Zmiany w lidze są potrzebne. Kilka osób mówiło, że takie zmiany uatrakcyjnią ligę, co może przyciągnąć silniejszych graczy (mówiąc familiarnie "danonków" Puszczający oczko ) Być może. Oby. Tylko że liga w obecnej postaci jest niezbyt atrakcyjna również dla słabych graczy (<= 20k).

Żeby nie było wątpliwości: ja się na prawdę bardzo cieszę, że mam okazję pograć ze sporo silniejszymi graczami i czegoś się od nich nauczyć. Bardzo im wszystkim za to dziękuję, bo często jest tak, że większą satysfakcję mam z takiej przegranej gry, niż wygranej z kimś słabszym ode mnie (i mówię to bez kokieterii).

Tyle że liga to z założenia współzawodnictwo. A w obecnej postaci, kiedy rozkład w grupach niewiele ma wspólnego z siłą graczy (a zależy głównie od stażu i systematyczności) to współzawodnictwo jest bardzo mocno zakłócone. Gracz o mojej sile nie ma w grupie po prostu z kim rywalizować. Nie ma o co walczyć, bo i tak z każdym w grupie przegram (mogę się tylko starać, żeby przegrać mniejszą różnicą niż w poprzednim miesiącu) Do czegoś takiego trzeba mieć na prawdę sporo samozaparcia (albo skłonności masochistyczne Wesoły )

Dlatego zmiany w lidze bardzo by się przydały. Tylko może rozdzielmy je dla porządku.
a] zmiany "uatrakcyjniające" jako takie (te zaproponowane na początku przez Benerita, czyli nagrody, tabela kumulacyjna, itp.). Ja osobiście jestem za, ale żeby były niezbędne upierał się nie będę.
b] zmiany zapobiegające nadmiernej rotacji w grupach (czyli pomysł z ujemnymi punktami Dobromiły, czy spadkiem o określoną ilość grup zaproponowany przez dede). Te uważam, że są niezbędne. Nie będzie co miesiąc wypadać 1/3 graczy, przez co grupy będą bardziej "właściwie" rozłożone. (co prawda nie sądzę, żeby rozegranie 5 gier miesięcznie było bardzo problematyczne, ale praktyka pokazuje co innego Drwiący ) Mi się bardziej podoba pomysł Dobromiły, ale sposób dede jest o tyle lepszy, że nie będą w ostatniej grupie kumulowali się gracze regularnie nie rozgrywający wymaganej liczby gier.

A tak z zupełnie innej beczki... A może by tak wprowadzić rundę wakacyjną zamiast zawieszania ligi? Mogłaby trwać 2 miesiące lub/i można by dla niej zawiesić te "minimum gier".
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6
Strona 6 z 6


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy