Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


SOS/SODOS?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
RobertJAWO
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Częstochowa

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 6:11 pm    Temat wiadomości: SOS/SODOS? Odpowiedz cytując

Witam!
Czy mógłby mi ktoś dokładnie wyjaśnić, na czym polega ten SOS/SODOS, i jak to się ma do liczenia punktów?
Bardzo bym prosił o niezawiłe przedstawienie mojego problemu, i najlepiej z jakimiś przykładami:)
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz wrz 09, 2004 8:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Po pierwsze, powyżej jest link 'Szukaj'. Każdy zadający pytanie powinien wpierw sprawdzić, czy odpowiedź na nie nie zotała już gdzieś na tym forum udzielona.
Po drugie, gdzieś był wątek, w ktorym te sprawe dokladnie tlumaczylem, ale nie moge go znalezc Płaczący lub bardzo smutny
Po trzecie - przejrzyj go.art.pl/wyniki/punktacja.php. Jako przyklad wez wyniki dowolnego turnieju które znajdziesz na go.art (ktorych jest mnostwo).

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Wt lut 28, 2006 1:05 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
gdzieś był wątek, w ktorym te sprawe dokladnie tlumaczylem, ale nie moge go znalezc Płaczący lub bardzo smutny
ja też nie Przewracający oczami

marcin wrote:
przejrzyj go.art.pl/wyniki/punktacja.php. Jako przyklad wez wyniki dowolnego turnieju które znajdziesz na go.art (ktorych jest mnostwo).

link nie działa Przewracający oczami

może ktoś to tutaj wytłumaczy, bo sam nie wiem za bardzo o co chodzi? Przewracający oczami
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt lut 28, 2006 8:56 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

skalpel wrote:

może ktoś to tutaj wytłumaczy, bo sam nie wiem za bardzo o co chodzi? Przewracający oczami

SOS - sum of scores - Suma punktów jaką łącznie uzyskały osoby z którymi grałeś na turnieju. (przykładowo grałeś z Martą - ona ma 3, z Michałem, on ma 2, z Jankiem on ma 2, i Agnieszką ona ma 0 - twój SOS to 3 + 2 + 2 + 0)

SODOS - sum of defeated opponent scores - suma punktów jaką łącznie uzyskały osoby z którymi WYGRAŁEŚ. (powiedzmy ze do powyższego wygrałeś z Michałem i Agnieszką, więc masz 2 punkty)

SOSOS - sum of sum of scores - suma SOSów przeciwników z którymi grałeś.

Radzę poprzeglądać dowolne wyniki z turniejów, naprawde wszystko się wtedy wyjaśni.
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Wt lut 28, 2006 4:22 pm    Temat wiadomości: Re: SOS/SODOS? Odpowiedz cytując

dzięki benerit, teraz już chyba wszystko rozumiem Puszczający oczko
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy