Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Kamienie z e-go
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
KosiarZ
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 11, 2005
Wiadomości: 25
Skąd jesteś: 2 metres behind you, below you and rising.

PisanieNadesłano: Sb lut 18, 2006 11:24 pm    Temat wiadomości: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Witam

Mam pytanie do posiadaczy kamieni z e-go.pl , lepszych niż standard. Planuję zrobić sobie porządnego, dużego gobana, a do takowego ładne kamyczki potrzeba, i zastanawiam się które kupić. Prosiłbym posiadaczy rozmaitych kamieni o jakieś opisy; czy kamienie dobrze w ręce leżą, i (przede wszystkim) jaki mają kształt (czy krawędź jest na brzegach 'ostra', czy też jest przez kilka mm pionowa); także czy kamienie sa takie same, czy różnią się spośród zestawu grubością. I czy te prążki mają Bardzo szczęśliwy Zdjęcia profilu mile widziane Uśmiech

Coś o moich, gdyby kogoś interesowało, kupowałem na początku najtańszy zestaw, w nim kamyczki Standard. Sprawiają wrażenie, że mają mniejszą średnicę od typowych. Są dość cienkie, ale w ręce leżą niczego sobie, zaleta że szklane - robią miłe 'stuk' i są rozsądnie ciężkie. Czarne matowe, białe śliskie - jak należy. Wady - różnią się grubością (niektóre cienkie, inne grubsze z kanciatą krawędzią), niektóre nieforemne, z wcięciem na krawędzi. Ale to wyjątek, takich miałem 1 lub 2. Szkoda też, że 160-kilka a nie 180 na kolor.
Ogólnie, za tą cenę (są w najtańszym zestawie za ~80zł) imo warto kupić, jeśli ktoś chce mieć tani, a jednocześnie przyzwoitej jakości zestaw (lub same kamyczki, gobana można samemu zrobić); na początek w sam raz :]

_________________
Johny 11 Fingers - Pierwsze Polskie Forum Poświęcone Ekstremalnym Sportom Manualnym
KGS: KosiarZ
Siła: ~17 kyu
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Pn lut 19, 2006 2:18 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Kamienie komfort+ sa dosc dobre, jest ich co najmniej po 180 jednego koloru
maja tez wady o jakich piszesz - niektore czarne maja grubsze brzegi,
klika czarnych lekko ukruszonych
za to czarnych jest wiecej niz 180

Kupilem kamienie w zestawie Econo+ i gra sie nimi dosc dobrze,
szkoda ze w realu tam malo gram

Poczytaj tez recenzje na stronie e-go,
byc moze do wiekszych kamieni trzeba miec troche wiekszy goban ?
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn lut 19, 2006 3:13 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

kkamil wrote:
byc moze do wiekszych kamieni trzeba miec troche wiekszy goban ?
z tego co mi wiadomo różnica w wielkości dotyczy grubości kamienia a nie średnicy, więc wszystkie gobany i kamienie powinny być kompatybilne;)
Powróć na górę
gertzu
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 06, 2004
Wiadomości: 4
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Pn lut 19, 2006 4:31 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

fan_magnolii wrote:
kkamil wrote:
byc moze do wiekszych kamieni trzeba miec troche wiekszy goban ?
z tego co mi wiadomo różnica w wielkości dotyczy grubości kamienia a nie średnicy, więc wszystkie gobany i kamienie powinny być kompatybilne;)

no owszem ale czy granie plastikowymi kamyczkami na grubym gobanie z tego unikatowego drewna japonskiego (nazwy niekojaze ale napewno niejest to skleika:] ) ew muszeklami na ceratce to nie skandal ??:>

jak dla mnie wszyskie gobany i kamienie niesą kompatybilne ;))
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn lut 19, 2006 8:21 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

gertzu wrote:
no owszem ale czy granie plastikowymi kamyczkami na grubym gobanie z tego unikatowego drewna japonskiego (nazwy niekojaze ale napewno niejest to skleika:] ) ew muszeklami na ceratce to nie skandal ??:>
Hmm... chodzi zapewne o drewno z drzewa kaya - gdybym mógł zagrać na nim to mogłyby być nawet plastiki;). Zresztą, zdaje się, że przez długi czas było to podstawowe wyposażenie goistów w Polsce:).
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn lut 19, 2006 9:16 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Nie masz racji fan. kamienie standart również w średnicy są nieco mniejsze (a przynajmniej tak to kiedyś wyglądało). Najgorzej gra się mieszanką.
Powróć na górę
KosiarZ
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 11, 2005
Wiadomości: 25
Skąd jesteś: 2 metres behind you, below you and rising.

PisanieNadesłano: Cz lut 23, 2006 8:21 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Te najtańsze z e-go są faktycznie nieco mniejsze jeśli chodzi o średnicę (da się nimi grać chyba na 2cmx2cm). A niektóre niekształtne kamienie leżą krzywo na planszy, co już trochę denerwuje ;/
A kamienie pro z e-go ktoś może posiada?

_________________
Johny 11 Fingers - Pierwsze Polskie Forum Poświęcone Ekstremalnym Sportom Manualnym
KGS: KosiarZ
Siła: ~17 kyu
Powróć na górę
Stokrotka1
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): lut 17, 2005
Wiadomości: 11
Skąd jesteś: Wodzisław

PisanieNadesłano: Pt marca 10, 2006 7:53 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

nie wiedziałam że o kamyczkach mozna referaty pisać:P Co prawda kamyczki miałam tylko raz w dłoni... niewiela mogę na ten temat powiedzieć... chętnie posłucham rad, które lepsze Uśmiech
PS fajowe uczucie móc pierwszy raz je dotknąć Bardzo szczęśliwy

_________________
Acrobat49
Powróć na górę
wojtekw
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 27, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

PisanieNadesłano: Cz marca 16, 2006 10:36 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

KosiarZ wrote:
...
A kamienie pro z e-go ktoś może posiada?

Kupiłem kamienie szklane pro dla klubu. Moja opinia nie jest za dobra. Kamienie prezentują się nieźle, są dosyć grube. Niestety po niecałym roku użytkowania mieliśmy już prawie 20 sztuk uszczerbionych, głównie białych kamieni. Jednak obsługa sklepu e-go wymieniła mi je (choć nie bez oporów :)). Reasumując: polecam do użytku domowego, ale nie do intensywnej klubowej eksploatacji.
Powróć na górę
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Pt marca 24, 2006 3:49 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Quote::
Reasumując: polecam do użytku domowego, ale nie do intensywnej klubowej eksploatacji.

Kamienie PRO jak i wszystkie inne kamienie szklane, nie tłuką się w czasie eksploatacji, intensywnej czy też nie, ale w czasie transportu. Szczególnie oczywiscie przy upadkach na ziemie, w końcu to szklo, ale wystarczy, przenosić je luźno w gosu a boki sie pouszczerbiają (dotyczy to także muszli, zarówno tych meksykanskich jak i tych droższych japońskich, wiem z doświadczenia, bo od przewożenia w gosu muszle popękały).
Jedyną radą na to jest w czasie transportu ciasno je upakować (np. w folie bąbelkową, albo zwykly woreczek, ale tak, żeby nie miały możliwości stukać o siebie nawzajem.)

Kamienie Pro intensywnie eksploatujemy w klubie (z namaszczeniem przez niektórych jak najgłośniejszego pukania w deche) i jakoś żaden nam sie nawet nie uszczerbił pewnie dlatego, że na podłodze jest dywan Drwiący
Powróć na górę
Sai1988
Keima
Keima


Dołączył(a): marca 15, 2006
Wiadomości: 89
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Pt marca 24, 2006 6:38 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

<Niestety po niecałym roku użytkowania mieliśmy już prawie 20 sztuk uszczerbionych, głównie białych kamieni> No właśnie dlaczego kamienie białe są "słabsze"od czarnych gorszy materiał czy co ?? Ja mam kamienie konfort + i pewnego strasznego dnia, oba gosu mi spadły z szafki i wszystko się rossypało (z obydwu gosu, cud że wszystko pozbierałem) i właśnie 4 białe kamienie mi się skruszyły (tylko trochę ale zawsze) a czarne nic a nic...

_________________
Matma opisuje wszystko...oprócz wnętrza
Powróć na górę
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Pt marca 24, 2006 6:54 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie z e-go Odpowiedz cytując

Tego nie wie nikt Puszczający oczko no może sam producent. Pewnie przez przypadek, barwnik, bo nie sądzę, żeby na wzór kruchych muszelek które się strasznie uszczerbiają i twardych kamieni nie do zdarcia.

Pozatym, kiedyś wysypały mi się na chodniku wszystkie kamienie (komfort), tak z wysokości dachu samochodu Puszczający oczko na beton, czarne też się częściowo potłukły, więc to nie do końca tak, że czarne się nie tłuką, tylko trzeba umieć ;P
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy