Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


I Ty możesz zostać dzięciołem
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 10:23 am    Temat wiadomości: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Witam!

Ogłaszam mini konkurs "I TY MOŻESZ ZOSTAĆ DZIĘCIOŁEM". Zasady są bardzo proste. Należy w wyznaczonym przedziale czasu zagrać jak największą liczbę gier za które otrzymuje się punkty. Osoba o największej liczbie punktów wygrywa koszulkę Uśmiech (W przypadku większej liczby uczestników będą to 3 pierwsze osoby)

Nie jest istotne czy wygrywacie czy przegrywacie, ważne że gracie.

Punktacja jest następująca
1 punkt za grę 9x9
2 punkty za grę 13x13
5 punktów za grę 19x19
1 punkt za każdą wygraną grę

Termin rozgrywania gier to: godzina 0:01 dnia 19.04.2006 do 23:59 dnia 25.04.2006. (mówiąc inaczej tydzień)

Zgłoszenia uczestnictwa w turnieju należy wysłać przed 19.04.2006 na adres prowadzącego turniej. Zgłoszenie powinno zawierać wasze imię i nazwisko oraz nick pod którym będziecie rozgrywać gry na KSG.

Uwagi:
1. Liczy się każda rozegrana gra. Nie potrzeba wpisywać żadnej formułki, nie musicie koniecznie grać z innym uczestnikiem turnieju.
2. Gier nie trzeba wysyłać. Administrator turnieju samemu będzie liczył punkty. Oczywiście błędy w liczeniu należy weryfikować Uśmiech
3. Jeżeli u danej osoby zostanie wykryta choć jedna próba oszustwa (np nabijanie statystyk po przez rozpoczynanie gry stawianie kilku kamieni i poddawanie) - osoba zostanie zdyskwalifikowana
4. Jeśli, któreś z Waszych gier przez przypadek mogą sprawiać wrażenie oszustwa a nie chcecie zostać zdyskwalifikowani należy zgłosić ten fakt do administratora turnieju.
5. Liczą się gry TYLKO z jednego nicka.

adres prowadzącego turniej:
benerit (at) cps (dot) pl
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 10:37 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

trochę szalony konkurs Puszczający oczko ja na razie stawiam na jakość a nie na ilość Puszczający oczko


gry z botami też się liczą? Puszczający oczko
Powróć na górę
nare
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 22, 2004
Wiadomości: 18
Skąd jesteś: Hajnówka

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 11:51 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

cóż, w polskim pokoju będzie sporawo blitzy...
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 12:12 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Czy blitze tez beda sie liczyc ?
Co z grami przegranymi przez czas ? Jak w blitzu wyrzuci z serwera ,
albo wystapia lagi,
to pewnie przegram przez czas Smutny
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 2:40 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

gry z botami sie licza
blitze tez sie licza
przegranie przez czas się liczy.

Jednak jest punkt o oszukiwaniu i tylko radze uważać czy uznam to ze ktos 5x przegral w blizach przez czas w 20 ruchu za rzeczywiste problemy z netem, czy brak umiejętności grania blitzy, czy za nabijanie sobie punktow przez rozpoczynanie gier.

Ogolna idea turnieju to nagrodzić tych którzy naprawde dużo grają na kgs - niech też coś od Akademii mają Uśmiech
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 2:57 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Ja myślę, że tę sprawę z oszustwami trzebaby jakoś konkretniej ustalić. Na przykład że partia musi mieć konkretną liczbę ruchów. Bo tak to przez następny rok na go-lu będą się kłócić czy mógł się ktośtam poddać, czy nie mógł Drwiący
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 4:53 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

zefciu wrote:
Ja myślę, że tę sprawę z oszustwami trzebaby jakoś konkretniej ustalić. Na przykład że partia musi mieć konkretną liczbę ruchów.

też byłbym za tym Uśmiech


rozumiem, że na gry z handicapem też się liczą
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt kwiet 11, 2006 5:44 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Ech tylko w naszym kraju się chyba zaczyna od myślenia jak oszukać system.
Jak napisze dokładnie co jest oszustwem to znajdzie się dwa razy wiecej innych pomyslow.
Dlatego moge napisac co jest zle z zastrzezeniem ze inne rzeczy tez moge uznac za oszukiwanie.

ZŁE JEST
- granie z samym sobą
- granie gier umowionych (kilka ruchow i poddanie etc)
- granie gier nieumowionych (tez kilka ruchow i poddanie etc)
- wszelkie gry ktorych zapis wskazuje ze uczestnicy nie potraktowali gry powaznie a gral ją tylko dla nabicia statystyk (np losowe stawianie kamieni czy ukladanie wzorków)
- GRY TYPU "P" się oczywiscie nie liczą do rankingu

NIE JEST ZŁE
- gra na handi, blitz, z botami, gry treningowe
- gry na planszach roznych rozmiarow pod warunkiem ze jest on wiekszy od 13x13 (punktacja wedle uznania prowadzacego)
- wiele gier z tą samą osoba - pod warunkiem, że będą to gry 'potraktowane powaznie'
- gry z innych turniejow np Ligi - też się licza

Jak juz pisalem zastrzegam sobie prawo do okreslenia co jest a co nie jest oszukiwaniem. Zapewniam, że jeśli ktoś będzie gral zwykle gry i nie będzie 'kręcił' z dziwnymi pomyslami na pewno nie będzie posądzony o oszukiwanie.

Pozdrawiam i zapraszam do zapisywania się.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt kwiet 18, 2006 6:09 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Do konkursu zgłosili się:

- Dominik "Tajger" Blek
- Dawid "cichaczem" Cichuta
- Tomasz "Sai 1988" Ochmański
- Kamil "kkamil" Konieczny
- Tomasz "Nexo" Ślązok
- Kasia "Kotasia" Mazurek
- Marek "Kamyk" Kamiński
- Lukasz "gr00by" Trzcialkowski
- Piotr "Sensey" Szczygieł
- Mateusz "pepsi" Popielarski

Życzymy dobrych statystyk Uśmiech


Ostatnio zmienił(a) benerit dnia Cz kwiet 20, 2006 7:59 pm, w całości zmieniany 2 razy
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Cz kwiet 20, 2006 12:39 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Nie powinny tez sie liczyc gry typu 'D' - przeglad po partii
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz kwiet 20, 2006 6:15 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Punktacja za dzień 19.04

- Piotr "Sensey" Szczygieł - 201
- Kamil "kkamil" Konieczny - 116
- Mateusz "pepsi" Popielarski - 80
- Dawid "cichaczem" Cichuta - 73
- Marek "Kamyk" Kamiński - 41
- Kasia "Kotasia" Mazurek - 23
- Tomasz "Sai 1988" Ochmański - 17
- Tomasz "Nexo" Ślązok - 15
- Dominik "Tajger" Blek - 11
- Lukasz "gr00by" Trzcialkowski - 5

Na razie najbardziej dzięcioli Sensey, który wybiera zarówno 9x9, 13x13 jak i 19x19. Drugie miejsce kkamil, który gra nocami i tylko 19x19, a na dzień 20.04 ma juz nabite kolejne sto punktów (więc formalnie prowadzi).
Trzecie miejsce pepsi, który również preferuje dzięciololenie na 19x19, tuż za nim cichacz.
Reszta dzięciołów jeszcze spi snem zi(o)mowym.
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Cz kwiet 20, 2006 10:30 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

prosze nie liczyc gier niedokonczonych.
osoby z konta goscia czesto uciekaja Smutny
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pt kwiet 21, 2006 7:04 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Ani D, ani niedokończonych oczywiście nie liczę. Jeśli komuś wychodzą inne niż mi wyniki to prosze zgłaszać. Człowiek omylnym jest.

Stan po drugim dniu rozgrywek:
- Piotr "Sensey" Szczygieł - 201 + 194 = 395
- Kamil "kkamil" Konieczny - 116 + 217 = 333
- Marek "Kamyk" Kamiński - 41 + 111 = 152
- Mateusz "pepsi" Popielarski - 80 + 22 = 102
- Dawid "cichaczem" Cichuta - 73 + 23 = 96
- Tomasz "Sai 1988" Ochmański - 17 + 44 = 61
- Kasia "Kotasia" Mazurek - 23 + 25 = 48
- Dominik "Tajger" Blek - 11 + 35 = 46
- Tomasz "Nexo" Ślązok - 15 + 0 = 15
- Lukasz "gr00by" Trzcialkowski - 5 + 0 = 5

Jak widać trwa zacięta walka pomiędzy dwoma pierwszymi zawodnikami. Sensey stuka we wszystkie rozmiary, podczas gdy kkamil postawił tylko na drewno 19x19 i kazdego dnia obrabia 40 sztuk.
Kamyk jest w tyle ale widać, że zaczyna przyspieszać. Oby tak dalej.
u pepsi, cichacza widać jakby spowolnienie. Czyżby utrata ducha walki? Kotasia, Tajger i Sai zagrali kilka gier. Mamy nadzieję, że pomiędzy nimi będzie się toczyć indywidualna rywalizacja Uśmiech
Nexo i gr00by gdzieś się zgubili...


Po trzecim dniu mamy:

- Piotr "Sensey" Szczygieł - 201 + 194 + 243 = 638
- Kamil "kkamil" Konieczny - 116 + 217 + 217 = 550
- Marek "Kamyk" Kamiński - 41 + 111 + 98 = 250
- Mateusz "pepsi" Popielarski - 80 + 22 + 44 = 146
- Dawid "cichaczem" Cichuta - 73 + 23 + 23 = 119
- Tomasz "Sai 1988" Ochmański - 17 + 44 + 23 = 83
- Kasia "Kotasia" Mazurek - 23 + 25 + 5 = 53
- Dominik "Tajger" Blek - 11 + 35 + 0 = 46
- Tomasz "Nexo" Ślązok - 15 + 0 + 11 = 26
- Lukasz "gr00by" Trzcialkowski - 5 + 0 + 0 = 5

To był niesamowicie męczący dzień. Dwójka pierwszych zawodników już pada z wykończenia. Obaj niezależnie ogłosili przynajmniej dzień przerwy. Tak to już jest jak się nieumiejętnie rozkłada siły. Może to dać realną szansę Kamykowi lub pepsi, którzy przez weekend mają czas aby dogonić czołówkę.
Peleton bez większych zawirowań przesuwa się do przodu.
Kolejna transmisja po weekendzie.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb kwiet 22, 2006 10:03 am    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

no no :> ja własnie już nie mam czasu, - może niedzela :> a tych sprinterów już chyba nie dogonie :>... a będzie może nagroda pocieszenia ?:P
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Sb kwiet 22, 2006 1:20 pm    Temat wiadomości: Re: I Ty możesz zostać dzięciołem Odpowiedz cytując

Kamyk, nie poddawaj sie jeszcze, w niedziele gram w turnieju
sobota zajeta, wiec mozesz nas dogonic
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy