Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Nowy i zielony
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TrueRuby
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 29, 2006
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Białystok

PisanieNadesłano: Sb kwiet 29, 2006 9:16 pm    Temat wiadomości: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Witam, niedawno zacząłem interesować się GO i bardzo wciągnęła mnie ta gra.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jest ktoś w białymstoku grający w GO ?Ewentualnie jakieś spotkania ludzi gdzie można przyjść pograc, nauczyc sie grać itd
2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.

Pozdrawiam:)
Powróć na górę
TrueRuby
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 29, 2006
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Białystok

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 11:46 am    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Naprawdę nikt nie ma tu nic do napisania ?:(
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 12:02 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

TrueRuby wrote:

2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.

ja polecam KGS Puszczający oczko dużo ludzi, łatwa obsługa i przejrzysty wygląd Puszczający oczko najlepsza nauka to granie, granie i jeszcze raz granie Puszczający oczko

Quote::
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.

wydaje mi się, że gdzieś na forum był już poruszany taki temat Przewracający oczami


Quote::
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.


to już zależy od ciebie Puszczający oczko ale jezeli nie masz z mik grac "na zywo" w go, to po co ci goban? Rozsierdzony w sumie to mozna samemu ukladac i rozwiazywac problemy, ale czy warto po to kupowac plansze i kamienie? Przewracający oczami
Powróć na górę
salmon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 09, 2005
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 5:28 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

TrueRuby wrote:
Witam, niedawno zacząłem interesować się GO i bardzo wciągnęła mnie ta gra.
W związku z tym mam kilka pytań:
1. Czy jest ktoś w białymstoku grający w GO ?Ewentualnie jakieś spotkania ludzi gdzie można przyjść pograc, nauczyc sie grać itd
2. Gdzie polecacie grać przez internet ? i jak najlepiej sie uczyć grać.
3. Czy wiek w którym zaczyna sie gre w GO ma jakiekolwiek znaczenie ? Mianowicie czy osoba ktora ma np 22 lata(ja jestem młodszy troche :P) zaczyna grac w GO, ma jeszcze szanse byc dobrym i znanym graczem ? Nie mówię tu o byciu pro.
4. Czy warto kupić plansze i kamienie do gry w GO dla początkującego, zy moze lepiej przez jakis czas grać przez internet ? Odkąd zagrałem w GO na żywo, gra przez internet traci duuzo na wartosci.

Pozdrawiam:)
Wszystkie odpowiedzi na twoje pytania znajdziesz na tym forum, lub na stronie akademii. Wystarczy poszukać Uśmiech
Powróć na górę
fernell
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 26, 2004
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 9:31 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Quote::
ale jezeli nie masz z kim grac "na zywo" w go, to po co ci goban?
przydaje się choćby po to żeby zainteresować ludzi tą grą.
Bez gobana jest to raczej trudne...
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:04 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

fernell wrote:
Quote::
ale jezeli nie masz z kim grac "na zywo" w go, to po co ci goban?
przydaje się choćby po to żeby zainteresować ludzi tą grą.
Bez gobana jest to raczej trudne...

no niby tak, ale jeśli nikt się nie zainteresuje to jesteśmy "w plecy" Rozsierdzony
Powróć na górę
acz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 17, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Mielec/Kraków

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:19 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

(2.) Przede wszystkim kgs: kgs.kiseido.com ale może łatwiej będzie ci zacząć na kurniku: www.kurnik.pl/go , tam sie gra głównie na planszy 13x13.
(3.) Osoba zaczynająca grać mając ok. 20 lat i zostająca niedługo potem danowcem to nic niespotykanego. Dojście do ścisłej czołówki to już kwestia talentu.
(4.) Jeśli cie stać i miałbyś z kim grać Drwiący
Powróć na górę
TrueRuby
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 29, 2006
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Białystok

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:31 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

a co do pytania 1?:D
Naprawdę nikt nie jest z białegostoku?:/
Powróć na górę
skalpel
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 02, 2005
Wiadomości: 33

PisanieNadesłano: Pn kwiet 30, 2006 10:47 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

ktoś jest, chyba że to ty Puszczający oczko

www.frappr.com/polishgo
Powróć na górę
agusia
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 19, 2005
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Pn May 01, 2006 11:42 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Jeśli chodzi o uczestników IAG, to w Menu głównym->Uczestnicy można znaleźć czterech goistów z Białegostoku Bardzo szczęśliwy
Są nimi:
Artur Grygorczuk, 14k, artas, artass @ wp.pl
Paweł Piłkowski, 18k, piuek, ppilkows @ mion.elka.pw.edu.pl
Andrzej Niemira, 22k, ubisan, andrzej @ netstation.pl
Aldona Supińska, 25k, Sakurka, yuzuricha-chan @ o2.pl

Serdecznie pozdrawiam Uśmiech
Powróć na górę
Hinomori
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 25, 2006
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Zamość

PisanieNadesłano: Wt May 02, 2006 1:10 am    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Pozatym kupno gobanu jest też o tyle przydatne że meożna grać samemu z sobą a to też uczy :] Do tego można rozwijać sobie sytuacje z widzianych gdzieś gier a przy okazji uczymy sie gry na ptawdziwej desce.
Powróć na górę
marmez
Keima
Keima


Dołączył(a): paźdź 11, 2005
Wiadomości: 70
Skąd jesteś: Szczecin (Poznań)

PisanieNadesłano: Śr May 03, 2006 10:20 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

ad 1. to na wiki klubach znalazłem informacie ze w bialym stoku klub istnieje:

Białystok, klub istnieje, a w sprawie spotkania proszę kontaktować się z pilek @ w.tkb.pl, tel. 608 425 692

goban jak najbardziej warto, bardzo przyjemna gra jest na żywo, bez porównania z monitorem. polecam.

dobrze też znalezc sobie kogoś do współgrania na nim, najlepiej jak najwiecej osób, np w klubie Uśmiech

pozdraiwam miłej nauki (czego i sobie życzę)
Powróć na górę
Hagaren
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Turośń Dolna

PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:20 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Ja się uczę w Białymstoku, a też jestem zainteresowany go. Nie wiem jeszcze, czy to nie jest jeden z moich słomianych zapalów (gram dopiero 2-3 tygodnie), ale możliwe, że kiedyś zagramy Uśmiech
Powróć na górę
pilek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Białystok

PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:43 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

W sprawie spotkan klubowych mozna takze odezwac sie na gg - 1333812 ;p
Powróć na górę
Hagaren
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Turośń Dolna

PisanieNadesłano: Pt sierp 04, 2006 3:49 pm    Temat wiadomości: Re: Nowy i zielony Odpowiedz cytując

Ten klub z Białegostoku? A powiesz coś o nim?
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy