Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Pomysł na wykład...
Informacje o lekcjach, nauczycielach. Dyskusja o metodach treningu.
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt May 19, 2006 7:19 pm    Temat wiadomości: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

Cześć, zanim zrobie jakikolwiek nastepny wykład, chciałbym przeprowadzić rozeznanie co was interesuje, z czym macie najwieksze problemy itp. Chciałbym żeby jak najwieksza ilość graczy skorzystała z tej lektury. Wiec czekam na propozycje.
Powróć na górę
salmon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 09, 2005
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

PisanieNadesłano: Pn May 22, 2006 11:44 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

a dla kogo ma być ten wyklad?
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 3:51 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

salmon oczywiście że dla kyu lvl. myśle że od 5k - 20k ale to nie jest granica... silniejsi i słabsi mogą znależć też coś dla siebie... ewentualnie jakąś specjalną ciekawostke moge przygotować... problem itp..,

Nie wiem co was interesuje... o to mi chodzi, żeby znależć pakiet tematów na wykłady które was będą interesować...

jak narazie widze że zainteresowanie jest małe. wiec zaczynam sie poważnie zastanawiać nad tymi wykładami.
Powróć na górę
acz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 17, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Mielec/Kraków

PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 5:19 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

od zawsze miałem problem z fuseki, więc wykłady na ten temat bym chętnie obejrzał... na wakacjach, teraz słabo z wolnym czasem

szczególnie uwzględniający różne style: na terytorium, na wpływy, ofensywne, włażenie przeciwnikowi gdzie sie da, itp.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 6:47 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

hmm włażenie przeciwnikowi gdzie sie da czyli inwazja - to podchodzi pod chuban a nie fuseki Uśmiech

OK.Dobra, fuseki ale teraz jakieś konkretne punkty ? konkretne fuseki ? bo" fuseki" to troche za dużo - mógłbym zrobic 2 godzinny wykład i bym nie omówil nawet 1% fuseki...

co do chubanu to mysle że omówie słabości grup w fuseki i ewentualnie możliwą inwazje... w chubanie to powinno zadowolić wszystkich...

Dzieki got za posta, jak mógłbyś to określ jakie fuseki albo pokaż mi na kgs Uśmiech
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr May 24, 2006 8:38 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

moze cos o redukcjach moyo. Lub graniu w strefie silnych wplywow przeciwnika i tworzeniu kształtów. Sam rowniez najbardziej jestem grą środkową zainteresowany.
Powróć na górę
mariquita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 24, 2005
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 11:02 am    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

Myślę, że jakiś wykład na temat yose też by był dobry, bo zazwyczaj komentarze kończą się słowami: "a dalej to już jest yose". A ja mam na przykład straszny problem z wyborem ruchów właśnie w tej fazie gry.
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 11:18 am    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

Ok narazie już jest coś bliżej niesprecyzowanego w fuseki, faza środkowa + redukcje moyo + tworzenie kształtów i sabaki wybieranie ruchów w yose...

materiału na 5 wykładów Bardzo szczęśliwy jeszcze coś sie znajdzie ?
Powróć na górę
acz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 17, 2003
Wiadomości: 31
Skąd jesteś: Mielec/Kraków

PisanieNadesłano: Cz May 25, 2006 4:12 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

fuseki nie bardzo umiem sprecyzować, bo mam zerowe podstawy teoretyczne, zawsze gram "na czuja" Przewracający oczami

powiedzmy, że interesujące by było pokazanie jak skutecznie grać na wpływy, a potem jak przeszkodzić w takiej grze przeciwnikowi... no ale to znowu bardzo ogólny temat Drwiący
Powróć na górę
ignus
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 27, 2006
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Amsterdam, Holandia

PisanieNadesłano: Cz czerw 01, 2006 5:46 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

popieram pomysł na wykład. osobiście jestem zainteresowany grą na wpływy - budowaniem mojo, jak skutecznie używac wpływy itd.

każdy podał bardzo rozbieżne tematy; w końcu wykład będzie o wszystkim...

-- ah, widze że poprzedni post to samo proponuje ;]
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz czerw 08, 2006 6:14 pm    Temat wiadomości: Re: Pomysł na wykład... Odpowiedz cytując

Eghem.. dużo tematów i bardzo rozbierznych...,
na wszystko trzeba mieć czas i ochote :>
wiec... bedzie wykład , nie wiem jeszcze kiedy, i czy zrobić dwu-cześciowy czy może jedno-cześciowy... kwestia dogadania sie z rektorem ;D

A w nim : Tworzenie moyo/ gra na moyo/ redukcja moyo , i może coś o Amashi. jeśli ktoś znajdzie ciekawe gry pasujace do tematu to niech da mi znać Bardzo szczęśliwy w dużej cześci bede sie opierać na grach zawodowców i ewentualnie kilku amatorów może jakiegoś kyu, może kogoś z was Uśmiech

a nie mam zamiaru robić wykładu o wszystkim ... (czyli o niczym ;p)
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy