Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


a moze tytuly ?
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Śr sierp 23, 2006 10:05 pm    Temat wiadomości: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

wpadlem na pewien pomys i chcialbym sie zapytac, co o nim myslicie.
otoz moznaby zorganizowac w ramach IAG system tytulow, odpowiadajacy mniej lub wiecej systemowi japonskiemu. mam tu na mysli tytuly takie jak Mejin, Ouza, Kisei, Gosei itp.
walka o te tytuly moglaby odpowiadac systemowi japonskiemu czyli turniej challnegerow / liga challengerow [w zaleznosci od tytulu] i potem walka z title holderem.
takie mecze o tytul moglyby sie odbywac co 3-6 mies. i byc zamieszczane na stronach IAG z komentazem
co do samych tytulow, nie musza byc one traktowane 'na powaznie', moglibysmy np. zamiast Kisei nadawac tyt. Kisiela, Łuza, Szołdana itp. ;]
niektore moglyby byc bardziej na powaznie.

mysle ze taka inicjatywa moglaby rozruszac troszke IAG ;]

napiszcie co o tym myslicie.
pozdr.
tlone
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz sierp 24, 2006 2:28 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

Kiedyś miałem taką utopijną wizję - goiści robią ściepę narodową i organizują turniej dla młodych goistów. Zwycięzca dostaje tytuł, składa przyrzeczonko, otrzymuje jakieś insygnium swojego tytułu, które może dumnie nosić na turniejach. A oprócz tych wszystkich honorów - sprawa bardzo przyziemna - comiesięczne stypendium przez cały rok.
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Cz sierp 24, 2006 3:34 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

tez nie przesadzajmy ... nikt ci nie da pieniedzy. tego jestem pewien.
ale moznaby zrganizowac jakas fajna grafike na avatara, z napisem 'iag title holder' czy cos takiego. moze akademia z koszulki wyskoczy? :> nie wiem, to tylko propozycja. ale nie nalezy liczyc na 42,000,000 yenow nagrody ;]
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pt sierp 25, 2006 8:58 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

pomysl dobry Puszczający oczko nie musi byc 42,000,000 yenow, 42000 tez wystarczy Bardzo szczęśliwy
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt sierp 25, 2006 10:20 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

Dlatego właśnie myślałem o młodszych graczach i o stypendiach rzędu akademickich stypendiów naukowych, które dla osób w tym wieku są czymś. "Mi" już rzeczywiście nikt nic nie da, bom się zestarzał.
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Pt sierp 25, 2006 11:50 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

hmm, widze, ze dyskusja zbiega troche od mojego poczatkowego zamyslu.
nie mialem na mysli stypendiow, nagrod itp, tylko jakis tytul czysto amatorski i (miejmy nadzieje) prestizowy. cos o co ludzie chcieliby powalczyc, mogli szpanowac Drwiący a jednoczesnie byloby to pewne 'wydarzenie' i okazja dla slabszych, by grac z silniejszymi np w lidze challengerow. kolejna korzyscia byloby komentowanie meczow o tytul i umieszczanie takich skomentowanych partii na iag.
jako watek poboczny, moznaby przyblizyc czlonkom iag cala atmosfere zwiazana z tytulami w japonii, troche historii, troche kultury, ciekawostki itp.
wydaje mi sie ze odrobina dodatkowej 'kultury gry' nie zaszkodzi, a i czasem milo poczytac ciekawostki, np. Fujisawa Shuko 9p, znany z zamilowania do alkocholu i hazardu, zapowiedzial pewnego dnia, ze 'przez miesiac nie bedzie pil i uprawial hazardu, po czym wygra dokladnie 4 gry' tak tez zrobil, a te 4 wygrane gry byly grami o obrone tytulu Kisei ;] po tych 4 grach, nie gral do konca roku. pil sake i obstawial wyscigi konne Bardzo szczęśliwy

mysle ze taka inicjatywa moglaby rozruszac akademie ;]

jezeli chodzi o stypendia ... to nie do iag raczej.
psg jest stowarzyszeniem i oni trzymaja mniejsza lub wieksza kase.
smutna prawda, ze nie ma wiekszych korzysci z przynaleznosci po psg, oprocz chwalebnej mozliwosci placenia skladek ...
Powróć na górę
Nexik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 16
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Sb sierp 26, 2006 6:54 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

co do takiej inicjatywa mozna chyba takie cos zrobic bez wiekszego problemu tylko zamiast jakis meijin kisei czy cos innego poprostu tytuł "Mistrza" ja proponuje w zaleznosci od liczby chetnych 1 lub 2 ligi chalengerow po 8 osob - jezeli liczba graczy chetnych by wzrosla to proponuje eliminacje na te 8 miejsc :] pozniej zwyciescy grup walcza ze soba - 1 gra a zwyciesca gra z Mistrzem - mozna by na start dac kogos z vipow z IAG. Nawet najbardziej zapracowani goisci napewno znajda czas na 3-5 gier w roku na KGS :>

_________________
--
Pozdrawiam
Tomasz Ślązok

WWW: www.baduk.nexik.net
Mail: tomasz.slazok @ go.art.pl
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Sb sierp 26, 2006 11:09 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

nigdy nie chcialem nadawac tylulow mejin czy kisei bo bylaby to za duza profanacja.
co do formy turnieju, szczegoly sa do ustalenia.
cieszy mnie glos 'za' Bardzo szczęśliwy

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
Nexik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 16
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Wt sierp 29, 2006 6:27 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

imho rzeba teraz ustalic szczegoly przygotowac caly system i projekt przedstawic rektorowi - najelepiej obgadac na privie wszystko kto by chcial w tym projekcie uczestniczyc?

_________________
--
Pozdrawiam
Tomasz Ślązok

WWW: www.baduk.nexik.net
Mail: tomasz.slazok @ go.art.pl
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Wt sierp 29, 2006 10:41 pm    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

w sumie masz racje.
ale chyba lepiej ugadac to tutaj, moze przyciagnie uwage ludzi.
ja na pewno chcialbym w tym uczestniczyc ;]

w sumie 1-2 ligi challengerow bylyby ok, pierwszy tytul mozna nadac, na podstawie meczu miedzy zwyciezcami obu lig.
pytanie tylko, co jesli bedzie wiecej chetnych niz miejsc ? turniej KO ?

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr sierp 30, 2006 10:43 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

wtedy są urządzane eliminacje do ligi :> czyli trzystopniowe - eliminacje (system turniejowy, KO) -> liga -> walka o tytuł (3 meczowa ? 5 - meczowa ? meczowa?)

Pomysł fajny tylko żeby nie umarł sam z siebie

_________________
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Śr sierp 30, 2006 10:50 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

no i dlatego tu rozmawiamy, zeby nie umarl ;]

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Cz sierp 31, 2006 10:29 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

Jeśli nie chcecie żeby umarł - zróbcie to. Nikt inny tego nie zrobi.
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 12:08 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

Popieram - pomysł bardzo dobry i może rozruszać iag.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 9:32 am    Temat wiadomości: Re: a moze tytuly ? Odpowiedz cytując

Krótko - jeżeli nie znajdzie się ktoś kto będzie chciał to zorganizować (to nie tak dużo roboty, wystarczy pilnować parowania, przygotować regulamin i się zgłosić) to temat umrze. Nie wystarczy 5 stron dyskusji gdzie wszyscy się będą wypowiadać jak to powinno wyglądać - tak było ze zmianami w lidze, ale jakoś temat upadł...

jeżeli ktoś jest chętny niech przygotuje regulamin, wtedy można przedyskutować szczegóły. Z mojej strony mam już trochę większy temat goistyczny na tapecie i nie wyrabiam się z czasem, więc niestety tego zorganizować nie dam rady.

_________________
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy