Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


automatyczna gra
Informacje o lekcjach, nauczycielach. Dyskusja o metodach treningu.
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 1:46 pm    Temat wiadomości: automatyczna gra Odpowiedz cytując

znacie moze jakies skuteczne sposoby na oduczenie sie automatycznego grania?
t.j. grania ruch za ruchem za ruchem i myslenia dopiero jak sie zauwazy ze cos nie gra, a to na ogol jest juz za pozno :/

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
sheena
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 19, 2004
Wiadomości: 30

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 7:29 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Znajomy opowiadal, jak w porywach motywacji do oduczenia sie automatycznego grania online, na biezaco w czasie gry w necie odgrywal partie na prawdziwym gobanie Drwiący Ja raz sobie powiesilam na monitorze kartke z napisem "BEDE MYSLEC PIEC RAZY ZANIM POSTAWIE KAMIEN" Drwiący Oczywiscie oczy przestaja to widziec zanim zdazy skonczyc sie pierwsza sekwencja..
Imo nie ma zadnych jednoznacznych sposobow, trzeba robic wszystko by cwiczyc ogolna koncentracje, bo tylko o nia sie rozchodzi w tym wypadku (chyba?).
Powróć na górę
gwynbleidd
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 7:52 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Też mam problemy z pięciokrotnym myśleniem przed postawieniem kamienia... ale objaw ten zauważam tylko w grze online, na żywo jest o wiele lepiej. Mam nadzieję, że z czasem będzie coraz lepiej...
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pt wrz 01, 2006 8:45 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Załóż sobie, że przed zrobieniem ruchu musisz zrobić określoną liczbę oddechów, np 3. To czasem pomaga
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Sb wrz 02, 2006 11:45 am    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

ufff, dobrze, bo myślałem, że tylko ja tak mam:)
Mój sposób jest taki, że nie gram za dużo i siłą rzeczy jak już gram to staram się skupić nad grą. Możesz powiedzieć sobie, że jeśli przegrasz przez to, że nie myślisz nad grą i nie liczysz sekwencji to do końca dnia już nie grasz:)
Powróć na górę
macross
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 21, 2006
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Sb wrz 02, 2006 12:01 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Ja ostatnio zacząłem grać z komputerem na remis na razie na 9x9 i z nie za wysoką skutecznością;] ale za to nad każdym ruchem trzeba się pożądnie zastanowić a i liczenia troche jest. To chyba może pomóc na automatyczne granie
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Sb wrz 02, 2006 9:36 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

sposob fan'a moze na mnie podzialac ;]

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Pn wrz 03, 2006 5:08 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

taaa ... zaczolem stosowac sposob fan'a...
od 10tej juz nie gram, cwicze gitare ;]

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 04, 2006 9:18 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Metoda z oddychaniem ciekawa. Poza tym jeszcze jedno stare zalecenie - w momencie sięgania po kamień musisz już wiedzieć gdzie go położysz.
Powróć na górę
gwynbleidd
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 04, 2006 9:43 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Sięganie o kamień ma niestety miejsce tylko w przypadku gry na żywo, a bezmyślne granie najczęściej ma miejsce przez internet. Ja staram się przed każdym ruchem powstrzymać przynajmniej na kilkanaście sekund i utrzymywać maksymalną koncentracje podczas całej parti. Ale nie da się tak kilka gier pod rząd i dlatego pewnym rozwiązaniem jest ograniczenie gier w serii, lepiej jozegrać jedną- dwie gry w pełni skoncentrowanym niż 10 bezmyślnie.

_________________
"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn wrz 04, 2006 11:14 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

sięganie po kamień == sięganie po myszkę / touchpada. Najważniejsze to unikać trzymania ręki na myszce. Wówczas rada zefcia jest jak najbardziej trafna. Warto zająć w tym czasie czymś ręce - jakieś chińskie kule czy cokolwiek, labo spleść je po prostu ze sobą - byleby nie trzymać ręki na myszce ! Drwiący

_________________
Powróć na górę
tlone
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): list 18, 2003
Wiadomości: 52
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Wt wrz 05, 2006 7:21 am    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

nietrzymanie rak na myszce niestety bierze w leb, gdy Twoj przeciwnik odpowie szybko, tam gdzie myslales ze odpowie, skoro masz juz odpowiedz - wykonujesz ruch, potem nastepny i nastepny ..... :/

_________________
`Just one game,'
they said, and started to play.
That was yesterday.
Powróć na górę
gwynbleidd
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt wrz 05, 2006 9:24 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Testowałem dziś metodę z nietrzymaniem rąk na myszce i muszę powiedzieć, że to bardzo trudne, ale jeśli się uda przynosi pewne efekty. Będę starał się przestrzegać tej zasady bardzo restrykcyjnie. Uśmiech

_________________
"Uważaj, żeby nie pomylić nieba z gwiazdami odbitymi nocą na powierzchni stawu."
Powróć na górę
Sai1988
Keima
Keima


Dołączył(a): marca 15, 2006
Wiadomości: 89
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Sb wrz 09, 2006 5:55 pm    Temat wiadomości: Re: automatyczna gra Odpowiedz cytując

Ja tam z automatyczną grą nie mam problemów (automatycznie gram tylko na ultra blitzach ale i wtedy mam czas na myślenie :D).
Jak macie problemy to polecam sposób na nietrzymanie ciągle myszki.

_________________
Matma opisuje wszystko...oprócz wnętrza
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy