Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Kamienie do Go
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
humpolec
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Cz paźdź 05, 2006 4:47 pm    Temat wiadomości: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Planuję kupić sobie goban i kamienie. Chciałbym spytać, jakie macie doświadczenie z kamieniami z e-go (i jaka jest różnica między różnymi typami) i z Tucholi?
Powróć na górę
marmez
Keima
Keima


Dołączył(a): paźdź 11, 2005
Wiadomości: 70
Skąd jesteś: Szczecin (Poznań)

PisanieNadesłano: Cz paźdź 05, 2006 6:51 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

do grania to zdecydowanie lepsze są kamienie szklane (e-go) możliwe że plastikowe są dużo lżejsze do noszenia (wyjazdy - pikniki i inne takie tam spodkania z przyrodą - temu sie zastanawiam nad dokupieneim takowych)

kupować chyba taniej jest kamienie na gryplanszowe.pl/index....at=2&grp=3
bo ponoć e-go przechodzi na sprzedarz hurtową, ale ceny to sobie porównasz, a sprzęt jest ten sam.

Wszyscy polecają kamienie KOMFORT nieraz nawet KOMFORT+ , bo rzeczywiscie są wieksze od STANDARDów które posiadam sam, i też jestem zadowolony.

Reasumując polecam szklane komforty, dla bogatszych PLUS

Deska Goban2 jak najbardziej wystarczy i jeszcze da sie ją jako tako nosić, grubsze to już chyba tylko stacjonarne. ale nie mialem do czynienia z grubszymi.

pozdr marmez

Edit: jakaś niejednoznaczosc jest miedzy nazewnictwem na stronach e-go.pl i na gryplanszowe.pl na jednej Standard to są 21mm x 7,5mm i 160 sztuk (takie mam) a na e-go one sie nazywaja Econo,
a ja polecalem te które maja 22mm i przynajmniej 8mm gruboscie i 180szt niezależnie jak sie nazywają...
Powróć na górę
janek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 37
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Pt paźdź 06, 2006 3:27 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Ceny kamieni sa jednak zdecydowane niższe na e-go.
Zamieszanie spowodowane jest niejednolitym nazewnictwem :).
Porównując kamienie najlepiej nie patrzeć na nazwy, ale na grubość, a potem porównać ich ceny.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn paźdź 09, 2006 9:09 am    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Deski kupuj z Tucholi - są lakierowane, tańsze i lepiej wykonane
Kamienie kupuj z e-go - mają duży wybór
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn paźdź 09, 2006 9:50 am    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Zgodzę się z beneritem - jeśli cienką deskę to z tucholi, chyba, że chciałbyś grubszą deskę - wtedy zostaje ego. Z kamieni poleciłbym rozważenie pro lub nawet po ostatniej obniżce pro+ - warto zainwestować.

Zapomniałem dodać - pro (i pro+ też chyba) nie są sprzedawane w plastikowych pojemnikach a jedynie w kartonowych pudełkach.
Powróć na górę
kelahcim
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 08, 2005
Wiadomości: 13

PisanieNadesłano: Śr stycz 03, 2007 6:25 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

A czy ktos moze z Was kupil w e-go kamienie z muszli?

Co Waszym zdaniem jest lepiej kupic z muszli o rozmiarze 8mm czy szklane 11,7mm?

Zdaje sobie sprawe z tego ze jest to kwestia bardzo subiektywna, niemniej jednak ciekaw jestem opinii.
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Śr stycz 03, 2007 11:47 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Najlepiej zestaw - duzy goban z drzewa kaya i duze (grube) kamienie z muszli .... ale to drogie :(((
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Cz stycz 04, 2007 12:25 am    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Jeśli masz kasę to nie ma się specjalnie na czym zastanawiać - bierz muszle.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz stycz 04, 2007 9:29 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Miałem okazję grać muszlami - są naprawdę inne w dotyku. Gra się nimi bardzo dobrze. Pamiętaj jednak o dwóch rzeczach:
- muszle są bardzo kruche i prędzej czy później spora część pęka
- kamienie z muszli mają różną wielkość czasem są grubsze, czasem wieksze. Generalnie nie spodziewaj sie 180 kamieni jednakowej wielkości.

Jeśli chcesz duzo grać weź pro+, jesli chcesz kamienie do chwalenia się i okazyjnych gier weź muszle.


Ostatnio zmienił(a) benerit dnia Pn stycz 07, 2007 12:52 am, w całości zmieniany 2 razy
Powróć na górę
kelahcim
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 08, 2005
Wiadomości: 13

PisanieNadesłano: Pt stycz 05, 2007 5:49 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Dzieki za uwagi !!
Powróć na górę
janek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 37
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Sb stycz 13, 2007 2:43 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Nie zgodzę się z beneritem !

Kamienie z muszli są faktycznie kruche nieco bardziej niż szklane. Jednak jeśli nie będziesz się z nimi obchodził brutalnie, nic im nie będzie. Do niedawna grałem zestawem mającym ponad 20 lat, muszelki o grubości zaledwie 7 mm. Najczęściej szczerbiły się w transporcie, jeśli nie były dobrze (przede wszystkim - ciasno, w sposób uniemożliwiający wzajemne obtłukiwanie) zapakowane.

Natomiast informacja o ich nierównej wielkości (grubości czy średnicy) to zwykłą potwarz Uśmiech . Prawdopodobnie benerit miał okazję grać muszelkami przemieszanymi, pochodzącymi z różnych zestawów. Oczywiście, przy pomocy śruby mikrometrycznej możesz znaleźć różnice w grubości muszelek (japońskiej produkcji) z jednego zestawu.
Powróć na górę
nare
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 22, 2004
Wiadomości: 18
Skąd jesteś: Hajnówka

PisanieNadesłano: Pn stycz 14, 2007 12:22 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

benerit wrote:

- muszle są bardzo kruche i prędzej czy później spora część pęka
- kamienie z muszli mają różną wielkość czasem są grubsze, czasem wieksze. Generalnie nie spodziewaj sie 180 kamieni jednakowej wielkości.

Kupiłem dosyć dawno muszle (przez Sławka). Kamienie są na pewno jednakowej wielkości (u mnie i w innych miejscach w jakich się z muszlami spotykałem). Co do kruchości to nie wiem, u mnie nic jeszcze nie pękło ale ten zestaw jest wykorzystywany w "cieplarnianych" warunkach i niezbyt intesywnie.

_________________
"Zasady zmieniają się całkowicie.
Szachy, nie warcaby. Go, nie szachy.
Rozumiesz?" (c) Neil Gaiman, "Władca Górskiej Doliny"
Powróć na górę
roning
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 13, 2007
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Wilkowice

PisanieNadesłano: Pn stycz 14, 2007 1:35 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Akademia powinna dać linka do strony e-go.pl.
Kuzyn szukał zestawu do gry tam, gdzie Akademia kieruje. Kupił w Rebelu i teraz okazało się, że dużo przepłacił. Sprawdziłem, taki sam zestaw można kupić w e-go dużo taniej.
O sklepie z Tucholi w ogóle nie ma co mówić, taki sam zestaw magnetyczny jest tam o ponad połowę droższy niż w e-go.
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn stycz 14, 2007 1:58 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

Cóż, Akademia nie "kieruje" do rebela, tylko on się tutaj reklamuje. Wystarczyło zapytać się na forum o sklepy ze sprzętem i porównać oferty.
Powróć na górę
lsnienie
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 16, 2005
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn stycz 14, 2007 2:34 pm    Temat wiadomości: Re: Kamienie do Go Odpowiedz cytując

roning wrote:
Akademia powinna dać linka do strony e-go.pl.
Kuzyn szukał zestawu do gry tam, gdzie Akademia kieruje. Kupił w Rebelu i teraz okazało się, że dużo przepłacił. Sprawdziłem, taki sam zestaw można kupić w e-go dużo taniej.
O sklepie z Tucholi w ogóle nie ma co mówić, taki sam zestaw magnetyczny jest tam o ponad połowę droższy niż w e-go.
No ba, u Kraszka jeszcze taniej, a linku nie ma nie tylko na stronie akademii ale i na stronie go.art.pl [tam jest za to link do e-go].

Co do kamieni z muszli - czy ktoś ma takie kamienie wystarczająco długo, by wiedzieć, czy żółkną na starość? :>

_________________
Never fight a land war in Asia (Civilization IV)
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy