Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


gry Profesjonalistów
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nexik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 16
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Sb paźdź 27, 2007 10:36 pm    Temat wiadomości: gry Profesjonalistów Odpowiedz cytując

Ciekawi mnie jak często oglądacie gry profesjonalistów. Czy są to gry aktualne czy raczej oglądacie klasyków jak Go Seigen.

W odpowiedziach napiszcie co ile dni ogladacie gry pro oraz jaka jest srednia liczba gier profesjonalistow w meisiacu.

Dodatkowo ciekawi mnie czy obecnosc komentarza do gier pro wplywa na to czy obejrzycie dana gre, czy moze raczej kierujecie sie raczej nazwiskami?

Własnie pracuje nad serwisem spolecznosciowym o Go i odpowiedzi na te pytania pomoga mi przy jego tworzeniu.

_________________
--
Pozdrawiam
Tomasz Ślązok

WWW: www.baduk.nexik.net
Mail: tomasz.slazok @ go.art.pl
Powróć na górę
Dynamit
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 28, 2007
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Universum

PisanieNadesłano: Pn paźdź 28, 2007 4:14 pm    Temat wiadomości: Re: gry Profesjonalistów Odpowiedz cytując

Staram się codziennie. Ile to już zależy od czasu i nastroju. Raczej kieruje się nazwiskami i są to gry aktualne. Z Koreańczyków największą estymą darzę Sedola, ponadto Yeonghuna i Cheolhana, z Chińczyków Xie He, Gu Li... ale oczywiście nie ograniczam się tylko do tych graczy. Ponadto oglądam codziennie trochę gier 9 danów na Tygemie. Komentarze nie mają dla mnie wielkiego znaczenia przy oglądaniu, tak samo jak nie potrzebuję opinii krytyków sztuki przy podziwianiu obrazów Leonarda ;). Po prostu kontempluję te gry i podziwiam :D. No i lubię samemu rozkminiać znaczenie poszczególnych ruchów i sekwencji. Czasami jednak sięgam też i po gry z komentarzem.
Powróć na górę
seichi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 10, 2007
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Kolonia Skrobów

PisanieNadesłano: Sb list 03, 2007 2:46 pm    Temat wiadomości: Re: gry Profesjonalistów Odpowiedz cytując

ja ze swojej strony staram sie obejzec codziennie przynajmnie jedna - 2 partie pro, klasyka czesto jest u mnie mam na mysli Shuei, Honinbo Shusai, Go Seigen czasami Honinbo Shusaku chociaz tego mniej z obecnych parti. jesli chodzi o wybór gier to nazwiska w sumie nie nie interesuja za bardzo chociaz mam swoich ulubionych graczy i ich gry kolekcjonuje z zapalem, albo kolekcjonowalem. jesli chodzi o japonskie go to głównie Yoda Norimoto, Yamashita Keigo, Takao Shinji, koreanskiego w sumie nie lubie ale je toleruje raczej z niego lubie klasyka takiego jak Cho Hunhyun z obecnych Choi Cheolhan, natomiast najbardziej przypadlo mnie do gustu gry graczy jak Xie He, Gu Li, Li He, Chang Hao i Chen Yaoye.

Korzystam głównie z servisu www.go4go.net/v2 i jesli pojawiaja sie jakies nowe partie to ogladam wszystkie poniewaz z kazdej mozna cos wyciagnąc dla siebie.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy