Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Cumle
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 02, 2007
Wiadomości: 4
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Sb wrz 15, 2007 10:17 am    Temat wiadomości: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Witam
Jestem początkującym, narazie zapoznałem się interaktywnym kursem Go oraz częścią dla początkujących, jestem również w trakcie lektury "Zagraj ze mną w Go" J.Lubosa.

Gram na KGS-ie jednak tam spotykam głównie przeciwników z siłą około min. 15k co doprowadza do zdecydowanych moich przegranych i zadowolenie z gry pomału przeradza się we frustrację.

Gram na gobanie 13x13, chętnie zagram z kimś o zbliżonym poziomie do mojego.

Nie wiem czy swoją siłę określiłem poprawnie ale przy wiedzy z jaką się zapoznałem (nie mylić z opanowałem ;-)) wydaje mi się że z taki przeciwnikiem mógłbym zagrać.

Chętnych proszę o odpowiedź na forum lub gg: 1628614 ; skyp: cumle_marcin (proszę nie zważać na staus obecności na w/w komunikatorach) lub mail: m.narog @ interia.pl

Pozdrawiam
Cumle
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Sb wrz 15, 2007 7:16 pm    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Dobrym rozwiązaniem są gry handicapowe, po to właśnie ktoś to wymyślił. Po prostu przed grą musisz zaznaczyć jaką masz siłę aby można było prawidłowy handicap ustawić.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
korakael
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lut 21, 2006
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Sb wrz 15, 2007 8:09 pm    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Sprobuj pograc na kurniku, jest tam zdecydowanie wiecej graczy poczatkujacych, i graja tam glownie na 13x13.
Powróć na górę
Cumle
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 02, 2007
Wiadomości: 4
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Pn wrz 16, 2007 8:53 am    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Strasznie nie lubię jak ktoś daje mi fory (handicap) niezależnie od tego w co gram lub co robię - taki już jestem.

W takim razie zobaczę jak to wygląda na kurniku.
Powróć na górę
lukasz
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 15, 2006
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 16, 2007 11:27 am    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Myślę, że ja byłbym odpowiednim "przeciwnikiem". Mam za sobą podobną drogę Puszczający oczko - tzn. kurs i część dla początkujących. Z braków czasowych jednak (niedługo będę bronił pracę magisterską) chwilowo nie mogę grać regularnie. Jak już się obronię, to się odezwę na privie.

Pozdrawiam!

P.S.
Cieszę się, że będę mógł z kimś zagrać, jak równy z równym Puszczający oczko
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn wrz 16, 2007 12:36 pm    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Cumle wrote:
Strasznie nie lubię jak ktoś daje mi fory (handicap) niezależnie od tego w co gram lub co robię - taki już jestem.

W takim razie zobaczę jak to wygląda na kurniku.
Przydałoby się zmienić podejście, przynajmniej jeżeli chodzi o go.

Przy różnicy 3 kamieni, jeżeli nie zdaży się jakaś katastrofa, słabszy gracz właściwie nie ma szans na zwycięstwo. Dlatego silniejsi często nie chcą grać bez tego "fory". Co to za zwycięstwo przy którym się za bardzo nie starają. Dodam jeszcze, że to gry z silniejszymi mogą spowodować duży progres, zwłaszcza na początku znajomości z go. Zwykle się prosi po grze o komentarz.

Zreszta jak sam zauwazyłeś, ciągłe przegrane sa frustrujące, zwłaszcza kiedy nie wiesz dlaczego przegrałeś (poza świadomością że ten drugi jest silniejszy).

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR


Ostatnio zmienił(a) Mandos dnia Pn wrz 16, 2007 5:23 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
Cumle
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 02, 2007
Wiadomości: 4
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Pn wrz 16, 2007 5:18 pm    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

W taki razie zobaczę jako to jest z tymi handicapami => będę musiał to jakoś znieść ;-))
Powróć na górę
Sai1988
Keima
Keima


Dołączył(a): marca 15, 2006
Wiadomości: 89
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Śr lut 20, 2008 7:57 pm    Temat wiadomości: Re: Szukam "przeciwnika" z siłą 30-20k Odpowiedz cytując

Z hd jest lepiej a jak masz doswiadczonego przeciwnika przeciwnika to wcale nie masz takiej przewagi nawet z 9 hd :D.
Graj na KGS najlatwiej chyba tam o gre szczegolnie teraz po aktualizacji serva

_________________
Matma opisuje wszystko...oprócz wnętrza
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy