Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Nauka języka japońskiego
Tu jest miejsce dla wszelkich ogłoszeń (np. o wymianie książek, turniejach, konwentach itp.)
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaOgłoszenia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Pt wrz 26, 2003 5:36 pm    Temat wiadomości: Nauka języka japońskiego Odpowiedz cytując

Jestem nowy na tym całym forum więc nie wiem jak zacząć Zawstydzony
No ale zaczne czy ktoś sie uczy japońskiego, ma jakiś do tego program albo książkę albo zna adresy stron internetowych .
Z góry dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn wrz 28, 2003 12:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Prawde mowiac to mnie tez by sie przydal jakis slownik. Jedyne co wiem to www.babel.altavista.com. Tam mozna tlumaczyc z japonskiego na angielski lub niemiecki, ale tylko ze znaczkow. Nie ma natomiast mozliwosci wpisywania slow korzystajac z tradycyjnego alfabetu.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 28, 2003 3:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No więc jeśli chadza o stronki, to ja znalazłem darmową stronę japanese.about.com/. Z książkami jest bida. Są słowniki układane według transkrypcji romaji (co najmniej dwa widziałem) i "Słownik znaków japońskich", gdzie znaleźć możemy nieznane nam kanji (wg ilości kresek i zawartych w nim elementów). Gramatyki usiłuję się uczyć z "Praktycznego kursu gramatyki języka japońskiego" wydanego przez poznański uniwerek. Jest to w zasadzie zeszyt ćwiczeń, ale przed każdym ćwiczeniem przedstawione jest krótko zakres materiału. Książce przypomina trochę podręczniki językowe z lat '70-'80 ("Czy to jest japońskie radio? Nie to nie jest japońskie radio."), ale cóż poradzić.

Ooo właśnie znalazłem i dorzucam do starego posta: lrnj.com/ - gierki do nauki japońskiego (na razie jedna: hiragana, katakana, 200 kanji) - bomba!!!
Powróć na górę
Maenardil
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 09, 2003
Wiadomości: 8
Skąd jesteś: Barad Galen (Bydgoszcz)

PisanieNadesłano: Śr paźdź 01, 2003 1:18 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja bardzo lubię ten słownik:
www.csse.monash.edu.au...wjdic.html
Ja japońskiego się uczyłem, a co więcej nawet używałem.
Książkę polecam "Japaneese for busy people".
W Warszawie bez problemu można jakiś kurs znaleźć, jak jest gdzie indziej to nie wiem.
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Śr paźdź 15, 2003 2:24 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Do nauki języka polecam świetną gierkę Slim Forest Edventure można ją ściągnąć ze strony : lrnj.com/
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaOgłoszenia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy