Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie?
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
awit
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 21, 2006
Wiadomości: 16

PisanieNadesłano: Pn lip 09, 2007 12:51 am    Temat wiadomości: Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie? Odpowiedz cytując

Gimli wrote:
A co do ilości możliwych do rozegrania partii przez ludzi, to wszystkie są możliwe. Uśmiech pograj na kurniku to się przekonasz. Czasem trafiają się tam ludzie, którzy wykonują najbardziej nieprawdopodobne ruchy. Uśmiech

Nie, zebym sie wysmiewal, wszak kazdy kiedys zaczynal i tez sie wstawialem w atari i tez gralem drabinki otwarte na obu koncach - ale kazdy poczatkujacy sam sie bedzie ze siebie smial, jak bedzie silniejszy i przypomni sobie swoje pierwsze ruchy Uśmiech

1. Poscigi po pierwszej linii to chyba juz dosc oklepany widok Bardzo szczęśliwy

2. Widzialem partie, gdzie "zawodnik" majac jedyna zywa grupe na planszy zaczal wypelniac swoj teren.... 3 ostatnie oddechy, dwa..., jeden... zero Uśmiech

3. Graja drabinke, jest ustawiony shicho-breaker, wiec nagle nastepuja serie podwojnych atari.. ale to nie koniec. Wokol kamieni, ktore gonily te kamienie w drabince, zaczynaja byc dostawiane kolejne kamienie (powiedzmy ze czarny gonil bialego). Bialy dostawia nastepna warstwe wokol czarnych, zaczynaja sie serie ko... czarny ustawia kolejna warstwe wokol bialych, zaczyna wygrywac kolejne ko, wreszcie dochodzi do zabicia grupy bilaych :)))

4. Gram z newbie kompletnym w sieci. Gra trwa juz ponad 1,5 godziny, facet nie chce sie poddac, ja nie moge przerwac gry, bo przegram przez ucieczke, c\gra bez limitu czasu, wszystko juz ma zabite, nie bardzo wiem, juz gdzie stawiac kamienie, w srodku on ma ziemniaka z jednym okiem, wreszcie go zabijam, robiac miejsce na 60 kamieni.

Juz wiecie.. zaczyna znow wstawiac kamienie do srodka! Bardzo szczęśliwy

Od tej pory jak widuje takich klientow - nie zabijam grup do konca, gram tak, zeby mial "smroda" jak w warcabach - zeby nie mial sie gdzie ruszyc. Czasami skutkuje....

5. Jeden wstawil sie w atari, grozac zabiciem przeciwnika i to tak stoi przez kilkanascie ruchow na planszy. Wreszcie to dojrzal, zbil ten kamien, na nieszczescie zrobilo sie z tego ko w miedzyczasie, ale nie graja grozb, spokojnie to stoi dalej... wreszcie ten peirwszy odbija ko, pod atari stoi duza grupa...dalej niz nie wiem co sie dzialo, kto kogo zabil, ale spokojnie mogli sie tam po piec razy pozabijac ! :)))

6. Majac polaczone kamieni przez kaketsugi - dostawiaja "dla pewnosci" czwarty kamien...

7. Rozpoczynaja gre w 1-1 albo w tengen (wiem, czasami mozna - jak sie jest zawodowcem i wie, po co sie tak gra...)

I jeszcze cos apropos grania niechodzacej drabinki - ale to akurat nie poczatkujacy. Byla taka partia zawodowcow, ze Koreanczyk zagral SPECJALNIE niechodzaca drabinke, aby moc w sente zagrac jakis ruch - nie pamietam co to bylo.

Manego to tez niezbyt madre dla mnie - ale nawet zawodowcy tak rozpoczynaja. Ci akurat wiedza kiedy to przerwac i jak, ale wkurza mnie taka gra z poczatkujacym (jeszcze raz powtorze: sam tez nie jestem orlem), mowie o ludziach ktorzy grajacych dwie partie w zyciu (pierwsza i ostatnia).


Ostatnio zmienił(a) awit dnia Wt lip 10, 2007 11:57 am, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Pn lip 09, 2007 10:24 pm    Temat wiadomości: Re: Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie? Odpowiedz cytując

Ucieczka po pierwszej linii moze miec sens Uśmiech
Byla chyba niedawno nawet taka partia zawodowcow,
powstalo semeai i czarnemu potrzebny byl jeden oddech wiecej,
wiec uciekl po pierwszej linni az do punktu 1-2 (nie gral juz oczywiscie w 1-1)
Nie pamietam ile bylo tych kamieni na 1-szej linii (szesc ? osiem ?)
Dodam ze czarny gre wygral (kilka lub 0.5 punkta)
Powróć na górę
awit
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 21, 2006
Wiadomości: 16

PisanieNadesłano: Wt lip 10, 2007 3:01 am    Temat wiadomości: Re: Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie? Odpowiedz cytując

Mogli grac! jako grozbe do ko. Sam tez bym uciekal po pierwszej linii bedac pod atari, gdyby to byla grozba.

W sekwencji ponizej, zwykle Bialy ubezpiecza sie, grajac 4 w 5 lub 7, ale jesli tego nie zrobi... to mamy sensowny poscig po pierwszej linii jak na diagramie (pod warunkiem, ze w a, b lub c nie ma Bialego).



Jednak widywalem nieraz poscigi bezsensowne po drugiej linii, kiedy Czarny nie mogl zabic i bezsensowne ucieczki po pierwszej linii, kiedy Bialy nie mogl uciec.

To jest tak samo sensowne jak uciekanie spod "chodzacej" drabinki - a takie widywalem, nawet gralem (hahaha). Nieraz zdarzalo mi sie widziec drabinke ciagnieta przez pol planszy Uśmiech i to z roznym skutkiem - czasami ktos kontynuowal bez sensu niechodzaca drabinke, a czasami ktos bez sensu uciekal w chodzacej drabince.
Powróć na górę
sixstus
Nobi
Nobi


Dołączył(a): May 31, 2007
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Braniewo

PisanieNadesłano: Śr lip 11, 2007 3:46 pm    Temat wiadomości: Re: Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie? Odpowiedz cytując

Nie licząc tych glupich ruchów które sam robiłem (i czasem wciąz robię :/), to bardzo zaintrygowało mnie otaczanie gużej czarnej żyjącej grupy przez białe kamyki ale oczywiście bez zabezpieczania cięć itp. po prostu cieniutka otoczka z białych kamyków Uśmiech Szkoda że nie mam screena Drwiący
Powróć na górę
awit
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 21, 2006
Wiadomości: 16

PisanieNadesłano: Śr lip 11, 2007 6:59 pm    Temat wiadomości: Re: Jakie najglupsze ruchy poczatkujacych widzieliscie? Odpowiedz cytując

A to normalne Puszczający oczko przeciez chodzi o zabieranie oddechow.... A potem sa takie skutki: (tu akurat to Czarny zdobyl 2 punkty na planszy) :



A tu widac pozostalosci ciezkiej walki po nieudanym poscigu w drabince Uśmiech Enjoy...



To tez fajne: Czarny stwierdzil: "i'm really a pro"



I na koniec knock-down jak dla mnie :)))))))))))



Prosiłbym o używanie "diagramów", bardziej pewniejszy sposób aby diagram utrzymał się na forum nawet po długim czasie / Mandos
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy