Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


cyberoro
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 4:43 pm    Temat wiadomości: cyberoro Odpowiedz cytując

hej,

od czasu do czasu gram sobie na cyberoro i zauwazylem, ze albo ja calkiem tam glupieje, albo ich rankingi (zwlaszcza te w okolicy 20k) sa kompletnie nieadekwatne do sily graczy. Mam tam wlasnie 20k (na kgs 5-6k) i jak gram z kims o porownywalnym rankingu to czesto przegrywam. Na pewno nie jest to poziom kgs'owego 20k.

Czy to jakas ogolna prawidlowosc, czy ja mam zacmienia spowodowane stresem od tych usmiechajacych sie buziek?
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 6:52 pm    Temat wiadomości: Re: cyberoro Odpowiedz cytując

Ranking Cyberoro i KGS bardzo się różni, zasadniczy ten pierwszy jest silniejszy. Druga rzecz to taka, że ranking na początku można sobie ustalić samemu, ponieważ na Cyberoro jest sporo Koreańczyków i Chińczyków których rankingi krajowe są silne więc przekłada się to również na rank serwera. Ostatnia rzecz to czas i styl gry, zwykle gry na Cyberoro są szybkie i agresywne, jeżeli nie jesteś do tego przyzywczajony i nie potrafisz grać wolno kiedy przeciwnik "pędzi do przodu" to może być trudno ;).

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
yeellow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 27, 2003
Wiadomości: 28
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:30 pm    Temat wiadomości: Re: cyberoro Odpowiedz cytując

ok, ale jakies 15 kamieni roznicy? Byc moze chodzi o to deklarowanie - sporo osob deklaruje nizsza sile... Ja tez jestem w takiej sytuacji, bo zakladalem to konto dawno, kiedy faktycznie mialem 20k, a awansowac nie moge, bo ciagle chyba trafiam na takich, jak ja Uśmiech Niezaleznie od stylu gry, itp. gracza kilka kamieni (mowimy o roznicy 6k, a 20k Uśmiech slabszego powinienem pokonac bez problemu. Byc moze w okolicach np. 10k wszystko wraca do normy? Moze kiedys sprobuje, ale na nowym koncie.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:47 pm    Temat wiadomości: Re: cyberoro Odpowiedz cytując

Cóż przykro się przyznać ale ja mam kłopoty z 11k-12k, czyli osobami teoretycznie o 5-6 kamieni słabszymi niż moja "siła" PSG (3k-4k kgs).

Dodałbym do wymienionych przeze mnie rzeczy jeszcze dwie:
- rozluźnienie - nie da się ukryć, że z osobami które wydają się dużo słabsze gra się mniej uwaznie, mówiąc dosadnie olewa się grę, przynajmniej podświadomie, a później są efekty.
- ranking na serwerach ma przede wszystkim za zadanie umożliwienie gry z osobami na tym samym poziomie lub na prawidłowym handi. Jeżeli sprawiają Ci kłopoty 20k to się nie przejmuj, nie patrz na cyferki tylko z nimi graj. System na cyberoro jest tak zbudowany, ze przy dużym procencie zwyciestw więcej punktów dostajesz przy wygranych i mniej tracisz przy przegranych. Jeżeli będziesz silniejszy to szybko awansujesz do odpowiedniego poziomu.

Powodzenia.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
Kamyk
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 16, 2005
Wiadomości: 72
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt kwiet 24, 2007 10:52 pm    Temat wiadomości: Re: cyberoro Odpowiedz cytując

w górnych granicach (4-5-6dan) to dość niewiele sie różni miedzy KGS... max 2 kamienie.
Dla przykładu na kgs mam 4-5d raczej pewne.., a na oro kończyłem grać jako silny 5d jakiś miesiąc temu.
Chociaz widze sam, że i 6d nie jest ciezko zrobić ;p

ale przy niższych rankingach ta różnica sie powieksza o wiele... a tymbardziej po tej zmianie KGS... której już wielu nie pamieta.. Uśmiech

Co do tych fake "20k"...
na IGS masz podobnie...

kiedyś zaczynałem jako BC... i spotkałem drugiego takiego samego jak ja... choć siła wachała sie ok 1d-2d igs to graliśmy jako 20k!?

Pozdrawiam
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy