Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Materiały do nauki
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Sb May 19, 2007 9:28 pm    Temat wiadomości: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Szukam dobrych materiałów (książki, strony internetowe) by nauczyć się w miarę dobrze grać w GO. Na KGSie mam rank 17-19k, więc jestem początkującym graczem (Go poznałem 2 tygodnie temu).
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn May 20, 2007 8:41 am    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Przejrzyj dział nauka na akademii... zobacz co jest na wiki.go.art.pl , zerknij na zapisane wykłady. Ksiązki są w dziale recenzje.

Wszystko co szukasz jest tu, może nie zawsze w ilości zadowalającej, ale zawsze jest.
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Pn May 20, 2007 11:52 am    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

A którą książkę uważacie za najlepszą dla mnie? przypomnę ze mój poziom na KGSie to 17k-19k
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn May 20, 2007 2:01 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Poziom 19-17 kyu zwykle dość szybko mija więc nie przywiązywałbym się do niego specjalnie. Dobrymi książkami mogą być "Od amatora do zawodowca", "The Second Book of Go". Spróbuj też poczytać strony dla początkujących na senseis.xmp.net/.
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Pn May 20, 2007 4:35 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

fan wrote:
Poziom 19-17 kyu zwykle dość szybko mija więc nie przywiązywałbym się do niego specjalnie.


Co racja to racja- mam ,,już'' 15k!
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Wt May 22, 2007 4:42 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

A myslicie ze ksiazka : "Zagraj ze mną w go" Janka Lubosa bedzie odpowiednia??
Powróć na górę
kkamil
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): lip 09, 2005
Wiadomości: 123
Skąd jesteś: Brwinów

PisanieNadesłano: Cz May 24, 2007 11:13 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Dla poczatkujacego jak najbardziej tak.
Powróć na górę
Sai1988
Keima
Keima


Dołączył(a): marca 15, 2006
Wiadomości: 89
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Pn czerw 03, 2007 11:06 am    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Ja bym polecał (jak zwykle) Invincible zaczęłem to układać rok temu jak miałem jakieś 22 k a teraz mam 4 i zawsze będę twierdził że mój styl zbódowałem na stylu Torajiro (tylko jego partie układałem).
No i polecałbym również fundamentala Kageyamy przetłumaczyli ją na polski i nazywa się teraz chyba od amatora do zawodowca ale słyszałem że jakość druku jest słaba.
Możesz też wypożyczyć za 10 książki na bibliotece PSG.
Hmm ciekawa jest też graj jak shodan moja pierwsza książka ale ona jest raczej dla bardziej zaawansowanych choć poczytać też można.
I sciągnij sobie z nety joseki dictionary całkiem dobre jest chyba na tej stronce w dziale pliki.

_________________
Matma opisuje wszystko...oprócz wnętrza
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Wt May 20, 2008 6:29 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

wracam ostatnio do grania, na jakich stronach można pouczyć soę joseki i tsumego? Pamiętam że kiedyś były takie fajne ale teraz nie mogę ich odszukać... Smutny
Powróć na górę
marmez
Keima
Keima


Dołączył(a): paźdź 11, 2005
Wiadomości: 70
Skąd jesteś: Szczecin (Poznań)

PisanieNadesłano: Sb May 31, 2008 3:44 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Bartosh wrote:
wracam ostatnio do grania, na jakich stronach można pouczyć soę joseki i tsumego? Pamiętam że kiedyś były takie fajne ale teraz nie mogę ich odszukać... Smutny
Z tsumego to chyba najlepsza jest goproblems.
Z joseki w sumie nic nie znam poza wersją online Kogo's Joseki: Kogo's joseki online

Pozdrawiam marmez
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Cz list 13, 2008 10:57 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Moja obecna siła na KGSie to 6k, chcę kupić jakąś książkę ale nie wiem jaką, od amatora do zawodowca już mam. Co poleciacie dla osoby na moim poziomie?
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pt list 14, 2008 12:28 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Może "Life and Death" i "Tesuji" Jamesa Daviesa.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
Bartosh
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2007
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: abc

PisanieNadesłano: Pt list 14, 2008 11:11 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

A które będzie lepsze? Bo na obie to mi na razie może nie wystarczyć mojego kieszonkowego... Uśmiech
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Sb list 15, 2008 5:14 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

"Tesuji" wydaje się ciekawsze i z tego co się orientuję jest polskie (tańsze) wydanie.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
Delita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 13, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Pabianice

PisanieNadesłano: Cz list 20, 2008 1:45 pm    Temat wiadomości: Re: Materiały do nauki Odpowiedz cytując

Osobiscie polecam Opening theory made easy by Kato Masao. Naprawde fajna ksiazka o fuseki, tak wlasnie dla poziomu kyu.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy