Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Siła gry programów
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Marian
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 12, 2008
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Śr marca 12, 2008 4:47 pm    Temat wiadomości: Siła gry programów Odpowiedz cytując

Witam wszystkich,
Uczę się. Oczywiście grać. Powoli i mozolnie. Męczę się z powszechnie znanym pogramem igowin (najczęściej). Program podaje siłę własnej gry (po zwycięstwie gracza, w tym wypadku moim, progam zwiększa swoją siłę gry). Czy podawana przez program siła może być uznana za mniej wiecej prawidłową? Innymi słowy - jesli wygrywam z nim na poziomie powiedzmy 18k (no.z dwoma handicapami), a przegrywam na poziomie 16k to oznacza że rzeczywiście można oceniać siłę mojej gry na około 20k?
Czy znacie jakieś alternatywne programy, które można ściągnąć (poza IGO)?

_________________
I watched a snail crawl along the edge of a straight razor. That's my dream. That's my nightmare.
Powróć na górę
Sai1988
Keima
Keima


Dołączył(a): marca 15, 2006
Wiadomości: 89
Skąd jesteś: Lesko

PisanieNadesłano: Pt marca 14, 2008 8:30 pm    Temat wiadomości: Re: Siła gry programów Odpowiedz cytując

Najlepsza alternatywa jest pojsc na KGS albo do pobliskiego klubu go i grac z ludzmi komp jest raczej nieudolny wiec nie radze sie sugerowac jego wynikami

_________________
Matma opisuje wszystko...oprócz wnętrza
Powróć na górę
madi81
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lip 18, 2010
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: miasto

PisanieNadesłano: Pt lip 23, 2010 6:53 am    Temat wiadomości: Re: Siła gry programów Odpowiedz cytując

Gram w go od tygodnia i pokonuję igowin 8 kyu gdy już to ja mam białe a komp zaczyna czarnymi. Leela Lite pokazuje bardziej realistyczny poziom - 21 kyu i potrafi mnie załatwić gdy mam 4 handicapy. Wniosek: igowin jest fajny, ale kyu jakie pokazuje jest dalekie od prawdy.

_________________
około 20 kyu
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy