Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas"
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Matofil
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 31, 2009
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Piaseczno

PisanieNadesłano: Sb stycz 31, 2009 6:15 pm    Temat wiadomości: Re: Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas" Odpowiedz cytując

Ja teraz planuję wrócić do go, ale muszę przyznać, że jako nastolatek nie umiałem pogodzić go z normalnym życiem.
Go pasjonowało mnie tak bardzo, że szkodliwie wpływało na moje życie towarzyskie, naukę i na inne rzeczy.
Go połączone z internetem, kiedy możesz grać kiedy chcesz i ile chcesz, może skutecznie odciąć od świata. Gdyby można było grać tylko na żywo, trzeba by się spotkać, przewietrzyć, a tak nic. Wystarczy odpalić komp i można siedzieć pare godzin.
Kolejnym problemem jest podejście środowiska - wszyscy gadają tylko o rankingu, o tym kto ile urósł, o tym ile można się wyciągnąć, wzrost siły jest ważniejszy od przyjaźni i przyjemności z gry.
Dlatego mówię - traktujcie to co tu piszą poważnie. Weźcie to sobie do serca.Kiedy obserwuję teraz młodych gości wysiadujących godzinami na KGS, jestem pewien, że coś jest nie tak. Wielu z nich straci wiele godzin z życia. W najgorszym razie grozi im to co członkom powyższego stoważyszenia.
Powróć na górę
Ekhi
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 10, 2008
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Sosnowiec

PisanieNadesłano: Śr marca 04, 2009 8:32 pm    Temat wiadomości: Re: Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas" Odpowiedz cytując

Przeczytalem nazwe Tematu, i ze zdziwienia wszedlem, a co moje oczy spostrzegly to olaboga.
Po pierwsze:
Jezeli twierdzisz ze GO uzaleznia i jeszcze porownujesz je do papierosow to gratulacje, w takim razie powiedz mi jakie czynnosci nie uzalezniaja?
Hmmm, ogladanie filmow(oczywiscie ze uzaleznia), spacerowania (rowniez), uczenia sie (no jakby inaczej). Wszystko uzaleznia.

Po drugie:
Czy rozegranie z dziadkiem, ojcem, synem, matka partyjki w GO to tez zlo?
Hmm, przeciez spedzasz czas z rodzina, rozwijasz sie, macie wspolne hobby.

Po trzecie:
Jak zwykle hobby (bo raczej tak wiekszosc tutaj GO traktuje, chyba ze chce sie zostac zawodowcem) moze uzaleznic? No pytam sie jak? Co w takim razie ludzie z pasja maja robic? Pozostaje jedynie spanie, chociaz i to nie jest pewne.

Po czwarte:
GO potrafi uczyc logicznego myslenia, pokory, wymaga od czlowieka wyterzenia umyslu i wiele innych rzeczy.

Po piate i chyba ostatnie:
Nie mozna porownywac Pro do zwyklego zjadacza chleba, to byl jego wybor, chcial byc doskonaly w tym co robil i byl przedewszystkim zawodowcem. ZARABIAL GO na zycie, wiec byla to jego praca... podkreslam praca.

Podsumowujac... tak jak ktos juz wczesniej spostrzegl, GO to tylko gra(planszowa). Wiec wszystko zalerzy od czlowieka, to nie papierosy, alkohol itp.
Przykro mi to mowic , ale zalorzyciele stowarzyszenia PASS powinni sie udac do psychologa, bo jezeli dalej beda spogladac tak na swiat i uwarzac ze wszystko jest winne procz nich to bedzie z nimi krucho.

Pozdrawiam osoby ktore kultywuja swoje hobby!
Powróć na górę
pdevf1
Nobi
Nobi


Dołączył(a): list 07, 2004
Wiadomości: 5
Skąd jesteś: Świnoujście

PisanieNadesłano: Pn May 04, 2009 11:35 pm    Temat wiadomości: Re: Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas" Odpowiedz cytując

Gratki dla Kaa i Zantman za poczucie humoru oraz jego poziom (napewno nie łatwo pisało sie te posty Puszczający oczko ). Dzieki wam i sporowokownaej dyskusji juz dawno tak sie nie usmiałem .
Powróć na górę
lsnienie
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 16, 2005
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt czerw 02, 2009 11:52 am    Temat wiadomości: Re: Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas" Odpowiedz cytując

A gdzie wywiad z Wang Yuanem? Od pół roku na niego czekam Puszczający oczko

_________________
Never fight a land war in Asia (Civilization IV)
Powróć na górę
szef_parlamentu
Nobi
Nobi


Dołączył(a): May 15, 2009
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Komisja Europejska

PisanieNadesłano: Cz czerw 04, 2009 10:39 am    Temat wiadomości: Re: Zrzeszenie Byłych Graczy w Go "Pas" Odpowiedz cytując

Ale czyż "prowokatorzy" nie maja sporo racji ?
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy