Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


GO w filmie
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mazuper
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 14
Skąd jesteś: Bytom

PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 5:03 pm    Temat wiadomości: GO w filmie Odpowiedz cytując

Po przeczytani książki "Dziewczyna grająca w Go"poszedłem za ciosem i ogłądnąłem film "Hero".
Chińska produkcja ponoć typowana do oscara (podobnie jak "Przyczajony tygrys...).
Ale do tematu !
W filmie można zobaczyc jak w dawnych czasach grano w GO, jak kładziono kamienie(przypominam że autorka Dziewczyny...używa słowa piony?!)coś na kształt widelca , może jest ktoś kto wie jak ten przyrząd sie zwał.Cała scenka ma raptem do 10 sekund a film jakieś 1.30 h
Na koniec jeszcze jedna uwaga że twórcy Matrixa po za tym że ( ponoć )zerżneli sceny z książek Wiśniewskiego-Snerga to już na 100% sceny walk zaczerpnęli z chińskich filmów takich jak HERO czy wczesna twórczość Jackie Chana
Pozdrawiam Marek
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 9:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

a jak chcecie obejrzec, jak sie w..shougi;)(no szkoda ze nie w go Smutny ) gra w przyszlosci Wesoły to obejrzyjcie anime Cowboy Bebop:Knocking to heaven door...
(niestety główny bohater należy do tych co sobie totalnie zlewają przegraną/wygraną itp. Fajny )

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr czerw 18, 2003 10:53 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Poza tym oczywiście "Pi", "Piękny umysł" oraz z anime: "Hoshin Engi" ("Soul Hunter"), gdzie nawet można dostrzec Go jako metaforę zmagań bohaterów. Natomiast jeśli chodzi o Bebopa, są to (wydaje mi się) europejskie szachy.
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 11:34 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Piekny umysl warto obejrzec, niekoniecznie ze wzgledu na to ze w kilkunastosekundowych scenkach graja sobie w go Uśmiech

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 12:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mówiąc bardziej precyzyjnie - go pojawiło się epizodycznie co najmniej w 35 filmach, 7 telewizyjnych sitcomach i 6 anime, powstało też co najmniej 10 filmów tylko o go. www.european-go.org/ar...graphy.htm
---
A Hero jest pięknym filmem...
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Cz czerw 19, 2003 3:52 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Obejrzałem link i w związku z tym mam pytanie.Skąd można wytrzasąć te filmy o Go.(tylko o Go)
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pt czerw 20, 2003 4:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wiecie, gdzie jak gdzie, ale w dragon ballu to ja Go nie widzialem Drwiący Moze nieuwaznie ogladalem.. Btw: jedna krociutka scenka z Go pojawia sie w bodajze 5 odcinku anime GunParade March :}
Powróć na górę
enigm4
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 25, 2007
Wiadomości: 23
Skąd jesteś: Olsztyn

PisanieNadesłano: Pn paźdź 27, 2008 10:30 am    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

Dla mnie kultowym filmem jest Pi. To właśnie dzięki temu filmowi zainteresowałem się Go. Ten film musi zobaczyć każdy kto lubi matematykę lub filmy eksperymentalne.

Trailer z Pi:
pl.youtube.com/watch?v=JRgIbKEsYT4

i główny epizod z gobanem:
pl.youtube.com/watch?v=BNOQUPmgbnY

Więcej info:
pl.wikipedia.org/wiki/Pi_(film)

_________________
KGS enigm4 3k
Powróć na górę
AnnadeRuyter
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 09, 2008
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Świętochłowice/Katowice

PisanieNadesłano: Wt grud 09, 2008 7:08 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

A ja polecam anime 'Hikaru no Go'. Seria jest niesamowita. 75 odcinków o zmaganiach graczy, ich emocjach. To właśnie to anime zachęciło mnie do nauki Go a raczej cały czas zachęca.
Powróć na górę
animal
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 14, 2005
Wiadomości: 6
Skąd jesteś: Lidzbark Warmiński / Olsztyn

PisanieNadesłano: Wt grud 23, 2008 10:48 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

Go wystepuje rowniez w Anime Ranma 1/2 the Movie 1 i the movie 2 ;] co prawda w 2 to tylko symbolicznie ale jednak Bardzo szczęśliwy

_________________
Co tu dużo Pisać ?? Drwiący
Powróć na górę
tommyray
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 03, 2005
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Gliwice

PisanieNadesłano: Pn lut 16, 2009 12:28 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

Samuraja układającego jakiś problem go mozna zobaczyć w jednym z odcinków serialu "Kozure Okami" z Yorozuya Kinnosuke w roli głównej. Jak znajdę, w którym to odcinku to podam Uśmiech
Powróć na górę
wojtek85
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 19, 2003
Wiadomości: 27
Skąd jesteś: Szczecin

PisanieNadesłano: Pt marca 06, 2009 12:41 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

Na 90% parkę grającą w Go widziałem w "After the Sunset" z Brosnanem. Dość nowy film, leciał ostatnio w tv. Na 90%, bo widziałem tę scenkę przez ułamek sekundy.
Powróć na górę
wysek
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 20, 2004
Wiadomości: 7
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt czerw 23, 2009 9:57 am    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

[quote="wojtek85"]Na 90% parkę grającą w Go widziałem w "After the Sunset" z Brosnanem. Dość nowy film, leciał ostatnio w tv. Na 90%, bo widziałem tę scenkę przez ułamek sekundy.[/quote]

Widziałem.
To niby miało być Go, ale kamienie były położone raczej w sposób, żeby kształtami coś przedstawiało (jak chmury).
Poza tym, z tego co pamiętam, nie kładli kamieni na przecięciach, tylko na polach.
Pi lepsze :)
Powróć na górę
eheod
Nobi
Nobi


Dołączył(a): sierp 29, 2009
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Polska

PisanieNadesłano: Pn sierp 30, 2009 2:16 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

W Pięknym umyśle też niby goban i kamienie, ale gra niepodobna do go. Jeśli spojrzeć na planszę, to John jakiegoś smoka buduje. I nagle po jednym ruchu przegrywa... Pomijając fakt, że jego oponent, z tego co pamiętam, dwa razy na to samo pole kładzie kamień.
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Cz wrz 03, 2009 8:47 pm    Temat wiadomości: Re: GO w filmie Odpowiedz cytując

W pięknym umyśle grają w Go jak najbardziej, ale gra jest bardzo słaba - a stwierdzenie Nasha po grze, coś w rodzaju "moja gra była doskonała, a mimo to przegrałem" ociera się o farsę;)
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy