Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Letniej Szkoły Go historia w pigułce
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn lip 07, 2003 3:32 am    Temat wiadomości: Letniej Szkoły Go historia w pigułce Odpowiedz cytując

czy to tu ma byc duskusja o LSG 2003 ? Uśmiech
Powróć na górę
ketchup
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 02, 2003
Wiadomości: 66
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn lip 07, 2003 1:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak, dokladnie tu Puszczający oczko
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 1:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hem...to moze by zacząć dyskutowac?:)
Jak sie Wam podobalo?

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
okupant
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 20, 2003
Wiadomości: 51
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 2:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To chyba było pytanie retoryczne... Uśmiech
Powiem krótko - niech żałują wszyscy, których nie było.
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 7:09 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja żałuję... Płaczący lub bardzo smutny ale powiedzcie mi dokładnie czego mam żałować...;)
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pt lip 11, 2003 7:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tego, ze nie poznalas tak wspaniallych ludzi, jakich bys mogla tam...Cudo, luz, i lux(:
Moze tego 10cio godzinnego grania go z przerwami na obiad?:P
Roznych rzeczy, mozesz zalowac po prostu tego, ze Cie tam nie bylo...Tak to bys miala szanse zagrac z przyszlym shodanem pilkarzykow-okupantem w wlasnie pilkę nozną stolową;)

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
okupant
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 20, 2003
Wiadomości: 51
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 1:58 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hehe, przyszłym???? Drwiący
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 2:28 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No i bys mogl zobaczyc jak to fajnie gra sie w siatkowke w klapkach.. i jak sie gra symultane o 2 w nocy.. i inne ciekawe sprawy :}
Powróć na górę
Damian
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 2:58 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Smutny ale z przykroscia musze stwierdzic ze byla tez jedna wada, bylo to zdecydowanie zakrotkie :((
Powróć na górę
ketchup
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 02, 2003
Wiadomości: 66
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 4:33 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A ja bylem i zaluje.... zaluje, ze bylem tak krotko.

Co do pilkarzykow i pilkarzy, to niezli sa w Chocianowie, ale najblizej "leg of God" z goistow, ktorych pilkarskie wyczyny mialem okazje ogladac w Tucholi jest Michciu.

Przy okazji informacja dla tych, ktorzy nie sa zapisani na go-l (co jest zreszta wielkim bledem, radze od razu isc tutaj i przeczytac jak zasubskrybowac liste dyskusyjna o Go).
Michciu wystawil galerie zdjec, ktore zapewne dobrze oddaja klimat koncowki LSG i Mistrzostw Polski Par.
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 1:57 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A bylo to tak....

Na szkole bylem pierwszy raz, nie mialem pojecia jak to wyglada, szczerze mowiac spodziewalem sie porazki. Jakze wielce sie zaskoczylem, gdy dojechalismy na miejsce po 23:00 w sobote po budynku oprowadzil nas Maliniak (wielki szacunek za wszystko!). No i od razu niespodzianka, sale gier (tzw. dojo) wypelnione po brzegi graczami, dyskusje, ogolnie bylo bardzo czarno-bialo od kamieni. Po prostu super. Idealnym pomyslem bylo tez podzielenie grup na pietra, tzn. poczatkujacy na I pietrze, grupa silniejsza na II i najsilniejsza na III. TO w zupelnosci oddawalo klimat, jak ja to nazywalem "Nihon Ki-in". Uśmiech

O zyciu nocnym nie bede opowiadal, bo jakos dziwnym trafem tak sie zlozylo, ze na pokoj w ktorym spedzalem duzo czasu wieczorami bylo najwiecej skarg Smutny - no coz moze i troche sie zapominalismy, ale nie wiecie co taka szkola robi z czlowiekiem spragnionym grania i postepow. Gdy nagle masz okazje grac kiedy chcesz, ile chcesz i z kim chcesz to jest wlasnie to. Niezapomniane gry ramie w ramie, od poczatku do konca starcie tytanow konczace sie wynikiem np B+0,5 (hehe ciekawe z kim byla ta gra, co nei okupant? :))....

Komunikat dla wszystkich, ktorych nie bylo :
Za rok po prostu musicie tam jechac, tam i na kongres i wogole nie zmarnujcie takiej okazji !!


Aha i jeszcze jedno:

Mam w planach zorganizowanie wyjazdu na wlasna reke gdzies pod namioty na jakis tydzien, oczywiscie kazdy bierze swoj goban Uśmiech
Nie musze chyba wspominac ze przyjechac moze kazdy.

Jesli znajda sie chetni doszlifujemy szczegoly.
Powróć na górę
okupant
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 20, 2003
Wiadomości: 51
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 5:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hehe ciekawe z kim... Drwiący
I ciekawe, czemu nie wspomniałeś, że to była druga gra, którą tego wieczoru rozegraliśmy... :D. A tak poważnie to rzeczywiście to była chyba najlepsza i najbardziej emocjonująca partia jaką w życiu rozegrałem. I jeszcze dodatkowego klimatu dodawała lampka świecąca w oczy Methodowi i lekko nieziemska muzyczka lecąca ze shackowanego głośnika...

ja chcę do Tucholi... Płaczący lub bardzo smutny
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 5:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Słowa krytyki - ktoś czarną robotę musi odwalić, aby następna LSG była jeszcze lepsza.

Letnia Szkoła Go (bo taką nazwę nosiła ta impreza) niewiele ma wspólnego
z rzeczywistością (może poza "letnia" i "go" ). Poza codziennym rozwiązywaniem problemów niewiele od strony szkoleniowej się działo.Turnieje, turnieje i jeszcze raz turnieje (handicapowe, "równe"(handi -2),blitze,rengo) ok, ale nie o to chyba chodzi aby zagrać jak najwięcej partii turniejowych.Możliwości jakie daje zgromadzenie tylu silnych graczy w jednym miejscu, jak i profesjonalnego sprzętu (duża plansza demonstracyjna) nie zostały wykorzystane.
Brakowało indywidualnego podejścia do uczniów (komentarze partii, wyjaśnienia, zwracanie uwagi na popełniane błędy), czasami udało sie zagrać z nauczycielem partię (jeśli akurat miał czas), ale zawsze były to partie szybkie i po łebkach.
Ubolewałem nad brakiem wykładów(tylko jeden wykład !).Kiedy zwróciłem się z zapytaniem do sensei Maliniaka"czy będą jakieś wykłady", odpowiedział,że zaprosił wile osobistości np Janusza Kraszka ale niestety nie mogli przyjechać, a on nie czuje się na tyle kompetentny aby je prowadzić ( Sensei ! - wykład był świetny - więcej wiary w siebie).
Słowa krytyki kieruję w dobrej wierze - aby następna SZKOŁA była jeszcze lepsza od tej.
Co dobrego?

Ja i mój współlokator mieliśmy to szczęście, że każdego wieczoru w naszym pookoju (216 - podobno były jakieś skargi) siedzieli gracze z "wyższej półki" i rozgrywali z nami partie szkoleniowe,tu szczególne podziekowania dla Bartka Sulerza i Marka Majera, którzy wytrwale podejmowali próby nauczenia nas czegoś.
Szczęściem było poznanie Wojtka Wieczorka, który przeanalizował partię dla naszej grupy, ze mną osobiście rozegrał partie handicapowom omawiając ją potem, jak równierz poswięcił swój czas i skomentował moją partię z Łukaszem.Może nie uwierzycie ale Spotkanie z danowcem na żywo i rozegranie jeszcze z nim partii to dla mnie niesamowite przeżycie!Klimatu dopełnił przyjazd Jana Lubosa wraz z rodziną (a propos podziękowania dla Oli i Ani za to, że odwiedziły 216), kiedy zaczynał opowiadać o zawodowcach robiło się gorąco.Partie Jana Lubosa
z Pawłem obserwowałem z wielkim zainteresowaniem (choćby dlatego warto było przyjechać).
Poza tym co tu będę się rozwodził - GRALIŚMY PRZEZ CAŁY CZAS ! Tylko posiłki nam przeszkadzały(szczególnie śniadania, na które pod koniec przestaliśmy wstawać - w końcu goiści to też ludzie i spać muszą ) Nieobecnych zachęcam do przyjazdu - bo żaden serwer nie zastąpi gry w realu.
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 5:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

do okupanta: eheś powiem to głośno pokonałeś mnie :). ale jest 1-1 Uśmiech

mam taka propozycje, zeby w przyszlym roku kazdy z grupy wyzszej obral sobie jednego ucznia z grupy nizszej a ci z grupy najwyzszej mieli w miare mozliwosci po 1 danowcow na 3 graczy np to juz bedzie dobrze.

podziekowania dla Kuby Zborowskiego i Tomka Filaka za cierpliwosc i uwage jaka mi poswiecili.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb lip 12, 2003 11:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Buuu Smutny czemu mnie tam nie było... byłem rok temu i zapewniam, że było równie równie Uśmiech
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy