Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Projekt nowego turnieju
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 5:17 pm    Temat wiadomości: Projekt nowego turnieju Odpowiedz cytując

Chcialbym zeby powstal turniej o tytul Prymusa IAG. Wstepny opis zasad: pierwszy zdobywca tytulu bylby wyloniony systemem pucharowym, przy czym final bylby do 3 wygranych. W nastepnej edycji turnieju (tez o systemie pucharowym z finalem do 3 wygranych) aktualny Prymus nie bralby udzialu. Zamiast tego turniej wylanialby pretendenta, ktory gralby o tytul z aktualnym Prymusem, tez do 3 wygranych. System jest wzorowany na sposobach wylaniania tytulow wsrod prosow w Japonii. Czekam na wszelkie uwagi. Oczywiscie musi sie tez znalezc osoba ktora moglaby to poprowadzic.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 5:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Znakomity pomysl. Tylko moze nie prymus :] Zle mi sie jakos kojarzy. Moze Mejin IAG ?? Moznaby by bylo tez podzielic taki turniej na grupy np do 15k i powyzej 15k ??

_________________
Powróć na górę
johnkelly
Keima
Keima


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 99
Skąd jesteś: Ożarów Mazowiecki

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 7:52 pm    Temat wiadomości: Re: Projekt nowego turnieju Odpowiedz cytując

dede wrote:
Chcialbym zeby powstal turniej o tytul Prymusa IAG. Wstepny opis zasad: pierwszy zdobywca tytulu bylby wyloniony systemem pucharowym, przy czym final bylby do 3 wygranych. W nastepnej edycji turnieju (tez o systemie pucharowym z finalem do 3 wygranych) aktualny Prymus nie bralby udzialu. Zamiast tego turniej wylanialby pretendenta, ktory gralby o tytul z aktualnym Prymusem, tez do 3 wygranych. System jest wzorowany na sposobach wylaniania tytulow wsrod prosow w Japonii. Czekam na wszelkie uwagi. Oczywiscie musi sie tez znalezc osoba ktora moglaby to poprowadzic.

Byle, jak juz ktos pisal, nie prymus - zle sie kojarzy ;P. Moze zamiast prymusa niech bedzie 'sensho' (z jap zwyciestwo)? I moze zwyciezcow kazdego z turniejow obdarzac jakims tytulem? Np w lidze 'tatsujin' (z jap mistrz) a w szkole 'washi' (z jap orzel) - zeby nie powtarzac tytulow japonskich?
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 8:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No, nawet toto ciekawe, tylko przydaloby sie kilka takich turniejow dla poszczegolnych kategorii - np w turnieju o Honinbou IAG braliby udzial tylko Ci 1-5k, z kolei o Ouze IAG od 20 do 15. Co Wy na to?
Powróć na górę
Dominik
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Sb May 10, 2003 4:34 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ja uwazam ze pierwszy pomysl najlepszy to ma bys o IAG a nie jakies kategorie ? Puszczający oczko
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Sb May 10, 2003 4:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jak kto woli, kwestie wyboru pozostawmy znaczniejszym od nas osobom :}
Powróć na górę
Damian
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Pn May 11, 2003 7:21 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja moge poprowadzic taki turniej
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn May 12, 2003 10:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mysle ze z powodu zblizajacego sie lata juz nie warto teraz startowac tego turnieju. Zabierzemy sie za to jesienia.
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Wt May 13, 2003 5:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dzieki mistrzu. Chociaz lepiej juz przedtem skonczyc, w koncu Letnia Szkola czeka.. :}
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Wt May 13, 2003 7:17 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hm....to w wakacje posucha turniejowa ma byc?
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Wt May 13, 2003 7:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A ja wiem, jak to bedzie. Dede wyjasnic musi. I dlaczego nikt nie wpisuje w temacie akademia.go.art.pl/ind...a178b7c705 , ze pojedzie do Tucholi? :}
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Śr May 14, 2003 1:52 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Chcialbym zrobic jakas forme wakacji w lipcu i sierpniu. Wiekszosc ludzi w tym czasie gdzies wyjezdza, a prowadzacy w tym i ja tez potrzebuja odpoczynku. Poza tym bedzie Letnia Szkola w Tucholi. Jesli jednak bedzie ktos chetny do pracy w lato to nie ma problemu - jakis turniej mozna zrobic.
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb paźdź 18, 2003 1:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wakacje minęły, może warto wrócić do tego pomysłu. Jakby co, ja mogę administrować turniej. Trzeba się zastanowić jeszcze nad nazwą tytułu. Pomysły możnaby wrzucać tutaj. Potem się zrobi ankietkę i coś wybierze. Myślę, że walka o tytuł może uatrakcyjnić jakoś rozgrywki i zwiększyć frekwencję.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Sb paźdź 18, 2003 2:03 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Na razie nie przewiduje organizacji zadnego nowego turnieju. Poki co nie korzystacie nawet z tego co jest.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy