Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Jak zaostrzyć konkurencję w lidze
Komunikaty, zgłoszenia
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 2:14 pm    Temat wiadomości: Jak zaostrzyć konkurencję w lidze Odpowiedz cytując

Propozycja jest taka, żeby wprowadzić opłaty za udział w lidze. Odbywałoby się to na zasadzie opodatkowania się graczy z niższych grup na rzecz tych z wyższych. I tak gracze z grupy najniższej płaciliby najwięcej, potem opłata zmniejszałaby się, zaś powyżej pewnego poziomu granie w lidze przynosiłoby zysk. Oczywiście nie chodzi o wielkie pieniądze, żeby nikogo nie odstraszyć.
Przykladowy podział dla 5 grup:
grupa E: 10 zł
grupa D: 5 zł
grupa C: 0 zł
grupa B: -5zł
grupa A: -10zł
gdzie minus oznacza że sie nie płaci, tylko dostaje. Bylaby to opłata raz na 2 miesiące.
Czekam na Waszą opinię o tym pomyśle
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 3:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wg mnie to nie przejdzie, gdyz taka forma "zwiekszenia konkurencji" jak na moj gust odstraszy slabszych zawodnikow, bo zanim oni dostana sie do grupy nieplatnej (w tym wypadku minimum "c") minie przynajmniej kilka miesiecy a i ten czas nie bedzie gwarantowal wejscie do lepszej grupybo wszyscy beda chcieli sie dostac zeby tylko nie placic... kurcze ale namieszalem

podsumowujac chodzi mi o to ze Ci, ktorzy wolniej uzyskuja kolejne stopnie sily, najprawdopodobniej zostana w tyle bez wzgledu na to ile czasu uplynie i beda placic, a na ten przyklad high kyu i danowcy z miejsca beda dostawac kase tylko dlatego ze graja kilka lat dluzej... (pomijajac nawet fakt ze 10 zl to nie jest ogromna suma, ale zaloze sie ze wiekszosc wolaloby wydac ja na cos innego [np. na brynke do klubu go:)]

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 4:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moim pomysłem na ożywienie konkurencji jest wprowadzenie rankingu IAG, w ktorym punkty otrzymywałoby się za aktualną siłę, liczbę uczniów, nr grupy w lidze, miejsce w turnieju, skomentowaną partię, itp. Według rankingi wyświetlana byłaby lista uczestników akademii. To by jednak wymagało zintegrowania strony, tak aby ranking był obliczany automatycznie. To tylko luźny pomysł.

+ za awanse uczniow nauczyciel też dostawałby punkty rankingowe.


Ostatnio zmienił(a) marcin dnia Wt sierp 19, 2003 3:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 5:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Niezly pomysl. Mozesz sprecyzowac troche szczegolow i przyslac mina priva?
Powróć na górę
kawa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 24, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn sierp 18, 2003 11:25 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wprowadzenie oplat za gre w lidze to zdecydowanie chory pomysl chyba, ze chodzi o to zeby ograniczyc ilosc os[b grajacych i uczynic to miejsce bardziej "elitarnym".
Jak rozumiem zalozeniem IAG jest maksymalna popularyzacja gry, a nie izolowanie sie od potencjalnych graczy.

IMHO nie ma sie co martwic o to zeby gracze traktowali gre powaznie. Po kilku turach gracze niepowani po prostu znikna, a nawet juz znikaja.

Pozdrawiam,
kawa
Powróć na górę
maciekm
Nobi
Nobi


Dołączył(a): czerw 06, 2003
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Częstochowa

PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 11:14 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To chyba nie jest dobry pomysl, podejrzewam ze moglby wyrzadzic wiecej szkody niz pozytku.
Ciekawy jest pomysl marcina, ale bez szczegolow trudno sie wypowiadac.
Powróć na górę
loopan
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): kwiet 27, 2003
Wiadomości: 40
Skąd jesteś: Wroclaw

PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 12:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pomysł dede nie jest chory, ale jak wiadomo, jeśli chodzi o pieniądze to od razu rosną emocje i powstaje nerwowa atmosfera.Pomysł Marcina jest jak najbardziej na miejscu ( wręcz należy go zrealizować ) ponieważ aktywność w IAG ( szczególnie szkoleniowa ! ) powinna zostać doceniona.Mam taki mały pomysł na ożywienie konkurencji w lidze : gracz, który przykładowo wygrywa daną ligę ( wszystko do uzgodnienia ) otrzymywałby w nagrodę grę szkoleniową lub komentarz gracza silniejszego z wyższej grupy albo nawet któregoś z danowców nie zaangażowanego w ligę.To napewno zmotywowałoby ludzi do cięższej pracy, wszyscy przecież wiemy jak trudno doprosić się silnego gracza o POWAŻNĄ grę szkoleniową, a już gra z np polskim top danowcem to marzenie wielu młodych graczy.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Wt sierp 19, 2003 1:51 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

najlepiej polaczyc to co mowil marcin i loopan czyli:

mozna uzyskac punkty w rankingu aktywnosci IAG poprzez:

- za lekcje publiczne i prywatne dla IAG
- komentarze gier
- pisanie artykułów propagujących GO
- Pomoc przy tworzeniu strony akademi
- pisanie kursow i artykułów tematycznych na temat grania GO (to dla silnych kyu i dan)


punkty mozna by wymienic np na symultane z jakims silnym kyu lub dan albo za komentarz juz skonczonej gry. Jezeli macie jakies pomysly jak by jeszce mozna by wykorzystac punkty w rankingu aktywnosci IAG.

Co do pomyslu dede ma on jeden mankament Smutny Aktywnosc na polu propagowania go nie idzie zbyt czesto w parze z siłą gry.

Co do mojego pomyslu trzeba by go jeszcze dopracowac w kilku strzegulach a glownie :

- rodzaj bazy danych czyli gdzie te wszystkie informacje pomiescic
- sposob punktowania za kreslone czynnosci

jednak najwiekszym problemem bedzie chyba zerowanie punktow za symultane, bo co do komentarza mozna latwo w php napisac skrypt ktory zeruje lub odejmuje punkty w ranikngu kiedy zostanie komus wysalny komentarz na poczte na stronie IAG. Jednak gry musza sie odbywac poza stroną IAG wiec tutaj trzeba liczyc tylko na ludzi :> wiem ze nikt nie ma zamiar oszukiwac ale ja patrze narazie na to spunktu widzenia programisty Bardzo szczęśliwy

Co do samego systemu moge pomóc go stworzyć i dopasowac do strony IAG od konca wrzesnia.

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Śr sierp 20, 2003 1:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sprawa oplat - pomysl dobry, lecz niestety nie do wykonania z powodu tej wielkiej rozbierznosc sily. Ja na przyklad wypisalbym sie z ligi gdy tylko spadlbym do grupy D - co pewnie niedlugo by nastapilo, bo jako 14k mam w polsce jakichs 150 ludzi, ktorzy sa ode mnie lepsi (wedlug Grabola), ktorzy z pewnoscia mogliby zapelnic pierwsze trzy grupy. Czyli praktycznie nie mialbym szans na awans - moglbym tylko placic i czekac az bede shodanem :} Co innego, gdyby liga byla handicapowa...

Pomysl marcina zas musze, jak moi poprzednicy skomplementowac :}
Ciekaw jestem tez jak wygladaloby tlumaczenie goistycznych ksiazek przez czlonkow Akademii, ktorzy znaja lepiej jezyk obcy. Za to takze moznaby bylo dawac punkty - tylko nie wiem, jak w tej kwestii wypadaja prawa autorskie, czy ktos moglby mnie oswiecic?
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Cz sierp 21, 2003 10:54 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tlumaczyc nie mozna imho bez zgody autora na wieksza skale a taka jest IAG dla wlasnej osoby mozna chyba tlumaczyc ale nie rozprowadzac wiec ten pomysl chyba wydaje mi sie chybiony

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn wrz 14, 2003 7:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

jak dla mnie pomysl Dede nie dość , ze nie przejdzie, to jeszcze nie jest najlepszej jakości...
I tutaj powtorzę to, co powiedział Tommell- nie ma sensu grac w lidze jako slaby kyuowiec, muszać przy tym za to płacić...
Gra ligowa jest chyba dla przyjemnosci, i sprawdzenia swojej siły , umiejętnoci..
Za to pomysl Marcina zdecydowanie popieram( w koncu toż jest Poznaniak:])

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
mario_orcus
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 04, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Wt wrz 16, 2003 3:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

1. Jesli chodzi o oplaty w lidze, to jestem przeciwny zaproponowanemu rozwiazaniu. To wcale nie zaostrzy konkurencji a jedynie spustoszy lige. Ewentualnie mozna sie zastanowic nad pewna modyfikacja: gracze jednej ligi placa 10zl wpisowego, a uzyskana pula jest przeznaczana na nagrody za pierwsze, powiedzmy 5 miejsc. Oczywiscie to wymaga dobrego i aktualnego systemu oceny sily graczy - gracz ma grac w lidze, ktora odpowiada jego sile.

2. Wlaczenie w jeden system rankingowy aktywnosci w akademii i sily gry to zly pomysl, bo taki ranking dotyczy roznego rodzaju aktywnosci: to tak jak by prowadzic wspolna klasyfikacje dla nauczycieli w szkole i zawodnikow na boisku. Nie pomoze ani tym co szukaja dobrego nauczyciela, ani tym, co szukaja mocnego gracza. Ale za bardzo dobry pomysl uwazam wprowadzenie osobnego rankingu nauczycieli: na ranking nauczyciela maja wplyw awanse jego uczniow. I wszystko jest jasne.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy