Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Nauka gry go!
Jesteś kompletnie zielony? Nie wiesz co to jest seki? Zapytaj tutaj
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zikuuk
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 06, 2003
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Śr grud 10, 2003 12:58 pm    Temat wiadomości: Nauka gry go! Odpowiedz cytując

Zastanawia mnie pewna rzecz zwiazana z gra GO. Teoretycznie jezeli ktos ma 20 lat (nigdy wczesniej nie gral w GO), mieszka w takiej dziurze, ze nikt tam o GO nie slyszal, ani w okolicy i bedzie gral w go tylko przez internetet i czytal tylko ksiazki po polsku. HEHE do jakiego poziomo moze dojac powiedzmy przez rok i czy w ogole moze dojsc do czegos w tej grze.
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Śr grud 10, 2003 1:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja mniej wiecej pasuje do opisu. Zanim zaczalem chodzic do klubu - 4 miesiace (gralem tylko w necie - ksiazek nie czytalem) - doszedlem do 18 - 20k. Przez rok nie mam pojecia (to wszystko zalezy od osoby ktora gra).
Powróć na górę
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Śr grud 10, 2003 6:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Wg mnie liczba osob grajacych w go w okolicy nie wplywa az tak znacznie na postepy (co innego gdyby inetu nie bylo, to gra na zywo stalaby sie podstawa rozwoju). Wspolczesnie mozna spokojnie miec kontakt z go 24 godziny na dobe dzieki goistycznym serwerom, z nauczycielem wcale nie trzeba grac w realu, zeby sie wielu rzeczy nauczyc... Ksiazki mozesz spokojnie zamowic przez internet, wymieniac sie z innymi graczami czy tez wypozyczac z biblioteki PSG.
Jedynym takim warunkiem, hmmm moze nie wzrostu sily, ale obycia, zdobycia dodatkowej motywacji, "poczucie" atmosfery go jest pojawianie sie co jakis czas na turniejach :).
Podsumowujac, wychodze z zalozenia, ze szybkosc wzrostu sily w bardzo malym stopniu zalezy od czynnikow zewnetrznych, jedyna osoba, ktora tak naprawde wplywa na ta zaleznosc jestes Ty sam! (i podobno niejaki Sai;))

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
stantonz
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 14, 2003
Wiadomości: 1

PisanieNadesłano: Pn grud 15, 2003 12:52 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moim zdaniem 1 kyu jest spokojnie do zrobienia przez powiedzmy rok, a dalej to juz zalezy duzo od indywidualnych predyspozycji. Takie male moje rady:
po pierwsze ksiazka Mathew Macfadyen "Gra Go" do kupienia w e-go.pl za 25 zl.
po drugie: grac moze nie duzo, ale z glowa;). Nie rob ruchow od tak... niech kazdy ruch ma jakis cel- musisz wiedziec co chcesz nim zyskac (nawet jezeli bedzie to zly ruch to zobaczysz czemu;). Na poczatku czesto jest tak, ze polowe ruchow stawiasz "bo ci pasuje";).
po trzecie: jak masz w miescie klub Go to luzzz, a jak nie to sam zrob, ale nawiaz kontakt, zeby grac w realu...
Czytak HnG, ze dostac jeszcze wiekszej motywacji...
Tak na szybko napisalem.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn grud 15, 2003 2:18 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja gram od kwietnia i moge powiedziec z czysty sumienie, ze posiwecam na go duzo czasu. Nie mam najmniejszych zludzen, ze w rok nie dojde do 1k. Jesli dojde do 10k to bede szczesliwy. Mam jeszcze 4 miesiace. jakby tak po 1 kamien na meisiac robic postep, to moze sie uda...
Ale sa osoby, ktore robia znacznie szybciej postepy. Ja pierwsze 3 miesiace gralem tylko 9x9, a na 19 siadlem dopiero po 4,5 miesiacach. Niektorzy graja na 19 po tygodniu. I czemu im zabraniac, jak im niezle idzie?
Powróć na górę
Karczmarz
Nobi
Nobi


Dołączył(a): grud 10, 2003
Wiadomości: 8
Skąd jesteś: Gliwice

PisanieNadesłano: Pn grud 15, 2003 4:48 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To, ze w okolicy nie ma klubu to jeszcze pol bidy, ja gram od ok. 3,5 miesiaca jak zaczynalem to nie dosc, ze nie mialem z kim grac, to jeszcze nie mialem netu Płaczący lub bardzo smutny Tak wiec posciagalem u kumpla wszystko co sie dalo, czyli wszelkie programy do gry i przegladania, oraz mnostwo komentowanych gierek, glownie z Akademii Bardzo szczęśliwy i jechalem na tym do 10 Grudnia (czyli ponad 3 miesiace). Nie dosc, ze jestem zadowolony z tego co osiagnalem, bo teraz idzie mi calkiem dobrze nawet z kilkunastoma kyu, to ani przez chwile nie myslalem zeby zrezygnowac, nawet po n-tej gierce z kompem (obłęd prawde mowiac :wink:). Tak wiec wg. mnie nie warunki sie licza a osoba i zapal do gry.

_________________
He that fights with monsters should look to it that he himself does not become a monster.
Friedrich Nietzsche
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPoczątkujący Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy