Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Akira kontra Hikaru :>
Hikaru no Go
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czarne czy białe :P
Touya Akira
13%
 13%  [ 11 ]
Touya Akira
13%
 13%  [ 11 ]
Shindou Hikaru
23%
 23%  [ 19 ]
Shindou Hikaru
23%
 23%  [ 19 ]
Touya... Mejin :D
13%
 13%  [ 11 ]
Touya... Mejin :D
13%
 13%  [ 11 ]
Wszystkich głosów : 82

Autor Wiadomość
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 10:33 pm    Temat wiadomości: Akira kontra Hikaru :> Odpowiedz cytując

W ankiecie na ulubioną postać z HnG Akira ma więcej głosów niż Hikaru... Płaczący lub bardzo smutny
wszyscy co lubią Hikaru, zagłosowali na Saia, czy po prostu wolicie Akirę? a jeśli tak, to dlaczego? Przewracający oczami bo Akira gra lepiej? Przewracający oczami

Puszczający oczko

_________________
Każdy może mieć swojego Saiego... trzeba go tylko wyhodować Fajny
Powróć na górę
Xellosik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 10, 2003
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: Kielce

PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 11:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pytasz czemu wolimy akire ??/ W moim przypadku chodzi tu o to ze akira ma zamilowanie do GO od samego poczatku swojego zycia gra nieustannie bo zawsze sa jakies granice do przekroczenia zawsz mozna byc lepszym !!! Duza ilosc z nas (w tym ja) utozsamiamy sie z nim albo wrecz odwrotnie nie jestesmy tacy jak on i chcemy SIE Z NIM UTOZSAMIAC !!! Akira jest dowodem ze ciezka praca ZDZIALA CUDA !!!
AKIRA RULES !!!

_________________
Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, która nosze w sobie. Jestem swoja własną samozagladą.
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 11:23 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

no ja akurat akiry nie lubie (uwazam go za strasznie zarozumialego chociaz podziwiam za nieustajaca chec gry).
Hikaru tez nie jest moim ulubiencem za to ze poswieca przyjazn w imie wyzszych celow (widac to wielokrotnie)
dlatego zaglosowalem na Touya Meijin Uśmiech (czlowiek honoru ktory gra cale zycie) - jedna z moim zdaniem najlepszych postaci
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 11:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A dlaczego nie ma Sai'a ? Nie rozumie po co jest ta ankieta ... przeciez jest juz jedna na ulubiona postac z Hikaru no Go.
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Wt paźdź 21, 2003 11:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

bo Hikaru to główny bohater, a Akira to jego przeciwnik...
a na Saia to i tak wszyscy głosują Wesoły

Quote::
Pytasz czemu wolimy akire ??/ W moim przypadku chodzi tu o to ze akira ma zamilowanie do GO od samego poczatku swojego zycia gra nieustannie bo zawsze sa jakies granice do przekroczenia zawsz mozna byc lepszym !!!
zawsze mi się wydawało, że Akira jest "spadkobiercą Mejina" i gra bo jego tata też... Przewracający oczami skazany na sukces Puszczający oczko

_________________
Każdy może mieć swojego Saiego... trzeba go tylko wyhodować Fajny
Powróć na górę
Ishikawa
Ikken tobi
Ikken tobi


Dołączył(a): paźdź 19, 2003
Wiadomości: 53
Skąd jesteś: Lubartów

PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 4:11 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Prawde mówiąc moją ulubioną postacją jest Toya Akira. I koniec uzasadniać raczej nie trzeba bo Xellosik przemówił prawdą.
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 10:58 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Albo mi ktos powie po co jest ta ankieta albo ja skasuje ... mozecie zaglosowac i pogadac na ten sam temat w temacie Ulubiona postac HnG.
Tam tez macie Toya Akire i Mejina i Hikaru ...
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 12:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ankieta jest bo - może część osób, które głosowała na inną postać, zagłosowałaby na Hikaru.
Ankieta dotyczy głównie Akiry i Hikaru - bo są przeciwnikami i w końcu przez całą mangę Hikaru goni Akirę.
Poza tym obaj różnie zaczynali swoją grę w go i reprezentują różne stanowiska.
Łatwiej też powiedzieć - chciałbym być taki/taka jak Akira/Hikaru niż "być jak Sai"

Mejin jest w ankiecie gdyby ktoś nie umiał się zdecydować (np. Parn Puszczający oczko )

I jeszcze jedno:
w mandze - np. w mundurkach szkolnych - Akira jest ubrany na biało, Hikaru na czarno. W chińskim znaku Yin-Yang biały jest silny, czarny słaby... natomiast w japońskiej tradycji - i w go Bardzo szczęśliwy -czarny znaczy dobry, biały - zły... a Akira w ankiecie na postać wygrywa z Hikaru... Płaczący lub bardzo smutny

A temat i ankieta o postaciach faktycznie jest, ale rozmowa na wszystkie tematy dotyczące wszystkich postaci w jednym temacie...? Zakłopotany

_________________
Każdy może mieć swojego Saiego... trzeba go tylko wyhodować Fajny
Powróć na górę
Xellosik
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 10, 2003
Wiadomości: 33
Skąd jesteś: Kielce

PisanieNadesłano: Śr paźdź 22, 2003 1:19 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mysle ze ankieta jest potrzebna (wkoncu sie przekonamy kto ma wiecej zwolennikow)!!!
P.S Ishikawa dzieki za uznanie !!! Bardzo szczęśliwy Zawstydzony
P.S 2 Nie kasujcie jej bo tu chodzi o te dwie konkretne osoby (CHODZI TYLKO O NIE !!!)!!! Bardzo wściekły

_________________
Jestem dzieckiem lęku. Jestem dzieckiem śmierci, która nosze w sobie. Jestem swoja własną samozagladą.
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Cz paźdź 23, 2003 11:24 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

To moze zrobimy jeszcze ankiete: "kogo bardziej lubicie Sai czy Touya Mejin" ... albo "Akari vs Mitani" ?
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 3:13 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jaa czepiasz się.
Normalnym jest porownywac dwóch głownych bohaterów.
Albo bohatera i jego domniemanego wroga.
A ja jestem za Akirą;)
No kurcze postawci się na jego miescu.
Nie macie przeciwnika w waszym wieku, a tutaj nagle przychodzi sobie taki hikru mowiąc, że gra pierwszy raz, kamieni nawet klasc nie umie w wygrywa z Wami na rowni;)
Chyba kazdy by się zdenerwowal

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 8:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sayaka: Ja bym sie na jego miejscu ucieszyl Bardzo szczęśliwy

BTW: jestem za Touya... Mejin Rulez :>

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn stycz 05, 2004 2:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oj cos mi sie wydaje Nexo, ze zanim bys sie ucieszyl, to jednak bys sie wkurzyl. Wczoraj tez mialem taka szczego;lna porazke. Gralem na KGSie ze znajomym ze swojego klubu, ktory nie byl na zadnym spotkaniu i w ogole go sie za bardzo nie interesuje, bo jego pasja sa szachy. No i wyobrazcie sobie, ze mimo iz on ciagle w te szachy gra, to przegralem. I w sumie to sie ucieszylem, ze mam silnego czlonka klubu i bede mogl grac z nim na rowni, ale wczesniej sie wkurzylem, bo sie poczulem jak bym przegral z Kaga. Swoja droga Kaga tez fajna postac. A co do Hikaru i Akiry. Hikaru jest glupkowaty. Jest totalnym ignorantem. Oczywiscie on musi taki byc, bo inaczej to anime by nie spelnialo swojej funkcji edukacyjno-propagandowej. No, ale jezeli juz mialbym sie utozsamiac z jakas postacia to na pewno nie z Hikaru. Poza tym nie podoba mi sie, jak sie odnosi do Sai'a. ktory jakby nie patrzec staje sie jego najblizszym przyjacielem. Hikaru jest egoista i tak troche nie liczy sie z innymi. Natomiast Akira zachwyca swoim silnym charakterem. To prawda, ze jest zarozumialy, ale jedynie na tle rywalizacji. On po prostu podchodzi do go w 100% na serio. Czy nikt nie zauwazyl, ze Akira jest bardzo mily i uprzejmy. Gdy ktos prosi go o gre, to nikomu nie odmawia. Potrafi rozdzielic rywalizacje od reszty. U Hikaru to sie wszystko jakos miesza. A Touya Meijin... Coz, trudno porownywac doroslego, doswiadczonego mezczyzne z kilkunastoletnimi chlopcami, ktorzy sa tak zaslepieni go, ze nie widza nawet takiej Akari. Chocby z tego wzgledu Hikaru jest glupi. Jakby do mnie sie taka laska lepila, to na pewno znalazlbym dla niej troche czasu. Co prawda pod koniec serialu Hikaru wychodzi troche na ludzi i ten Hikaru staje sie kims znacznie bardziej godnym nasladowania, ale nawet wtedy wole Akire. Zreszta czy nie macie wrazenia, ze pod koniec Hikaru upodabnia sie to Akiry? Moj glos zdecydowanie na Akire.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Pn stycz 05, 2004 5:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tak w ogole to gdzie mozna ogladac te bajeczki Pytanie
Powróć na górę
shindou
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: z mangi ;p

PisanieNadesłano: Pn stycz 05, 2004 9:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

kaisuj wrote:
No i wyobrazcie sobie, ze mimo iz on ciagle w te szachy gra, to przegralem.
mimo...? a może właśnie dlatego? Wesoły
Quote::
Hikaru jest glupkowaty. Jest totalnym ignorantem.
ignorantem Pytanie dlaczego? Przewracający oczami
(no, w końcu u dziadka nie pomylił gobana z szachownicą, więc chyba niezupełnie ignorant... Wesoły )
Quote::
Oczywiscie on musi taki byc, bo inaczej to anime by nie spelnialo swojej funkcji edukacyjno-propagandowej.

Czy ja wiem... Tsubasa nie był ignorantem ("Kapitan Hawk"), a anime było "propagandowo-edukacyjne". Bohater "GiGi" był ignorantem, ale przyczepienie etykietki "propagandowo-edukacyjny" jest...delikatnie mówiąc...niewłaściwe.. Wesoły
Zatem NIE MUSI. A czy jest ignorantem? Drwiący bo nie wie nic o świecie go? a niby skąd miał wcześniej wiedzieć... Przewracający oczami
Quote::
Natomiast Akira zachwyca swoim silnym charakterem. To prawda, ze jest zarozumialy, ale jedynie na tle rywalizacji. On po prostu podchodzi do go w 100% na serio. Czy nikt nie zauwazyl, ze Akira jest bardzo mily i uprzejmy. Gdy ktos prosi go o gre, to nikomu nie odmawia. Potrafi rozdzielic rywalizacje od reszty.

Najbardziej "podobał" mi się fragment, kiedy Ogata opowiada Akirze o rozwoju Hikaru, a Akira - on jest dla mnie nikim, nie może mi zagrozić...
Quote::
z kilkunastoletnimi chlopcami, ktorzy sa tak zaslepieni go, ze nie widza nawet takiej Akari. Chocby z tego wzgledu Hikaru jest glupi. Jakby do mnie sie taka laska lepila, to na pewno znalazlbym dla niej troche czasu.
Wstrząśnięty
Wesoły Wesoły Wesoły zwłaszcza kiedy na początku ma 12-13 lat... resztę zostawmy fanficom...
a moż3 pójść krok dalej i powiedzieć, że to Akari jest głupia, jeśli lepi się do takiego głupka ? Drwiący
Quote::
Co prawda pod koniec serialu Hikaru wychodzi troche na ludzi i ten Hikaru staje sie kims znacznie bardziej godnym nasladowania, ale nawet wtedy wole Akire.

a ja wolę to "wychodzenie na ludzi" niż Akirę...Akira to taki robot do gry Wstrząśnięty

_________________
Każdy może mieć swojego Saiego... trzeba go tylko wyhodować Fajny
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaManga & Anime Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy