Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Turnieje IAG a lista promocyjna PSG
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michciu
Nobi
Nobi


Dołączył(a): kwiet 29, 2003
Wiadomości: 1
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt paźdź 28, 2003 4:22 pm    Temat wiadomości: Turnieje IAG a lista promocyjna PSG Odpowiedz cytując

Jakoś nie widzę wpływu moich gier w ramach turniejów akademii na mój ranking. Czy ktoś powiadamia Grabola o wynikach?
A jak to wygląda u was?
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt paźdź 28, 2003 8:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Do listy licza sie gry grane na handikapie mniejszym lub rownym 3. Kazda taka gre admin turnieju przesyla mi, a ja po przegladnieciu wysylam ja Grabolowi. A wplyw? Ja np dzieki udzialowi w ostatnim turnieju awansowalem na 4k.
dede
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Śr list 05, 2003 9:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jasne, że są efekty. Tyle że czasem trudno to zauważyć bo trzeba dokładnie śledzić kolejne listy rankingowe. Przynajmniej ja takie zmiany rejestruje (chociaż niestety awansować nie mogę). Płaczący lub bardzo smutny

Mirek
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr grud 24, 2003 4:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja mam takie pytanie. Gram w lidze i w turnieju. Wyslalem juz okolo 10 gier z dopiskiem "do PSG". Nadal mnie nie ma na liscie Grabola. Dlaczego? Czy musze meic oplacona skladke czlonkowska? A moze musze rozegrac wiecej gier, a jesli tak, to ile?
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 3:14 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Do PSG licza sie gry w ktorych roznica sily miedzy graczami nie przekracza 3 kamieni niezaleznie od wyrownania.
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 4:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie wiem Kai czy jak nie ma cie jeszcze na liscie to mozesz sie na niej pojawic za posrednictwem gier w internecie (nie mam pojecia, to tylko spekulacja)
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 5:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No ja mialem conajmniej 5 takich gier gdzie iescilem sie w tym marginesie 3 kamieni. Ale byc moze Parn ma racje. Jesli tak, to nie bede mial juz najmniejszych skrupulow by wycofac sie z ligi i i turnieju.
Powróć na górę
ketchup
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 02, 2003
Wiadomości: 66
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 8:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Na poczatek odpowiedz dla Kaia:

Znajdujesz sie na Liscie Promocyjnej PSG.
Twoja sila, ktora w tej chwili wynosi 17k, wymaga, moim zdaniem, weryfikacji. Dobrze by bylo, gdybys znalazl nauczyciela, ktory by o to dbal. Oczywiscie to tylko jedna, wcale nie najwazniejsza, z zalet wynikajacych z posiadania nauczyciela.

O grach internetowych:

Rozgrywajac tylko partie w Internecie MOZNA się znalezc na Liscie Promocyjnej PSG. Do czasu rozegrania pierwszej "prawdziwej" gry przy nazwisku gracza umieszczony jest znacznik "INT". Szczegolowy opis regulaminu znajduje sie pod adresem: go.art.pl/ranking/internet.php
Na podkreslenie zasluguje fakt, ze system znajduje sie w tej chwili w fazie testowania. Na to, czy zostanie utrzymany, czy tez Grabol i Zarzad PSG sie z niego wycofaja, wplyw ma nie tylko ciezka praca dede, ale rowniez postawa uczestnikow Akademii. Pamietajmy o tym.

O skrupulach:

Jezeli ktos stracil motywacje, checi lub mozliwosci brania udzialu w Lidze lub turniejach, moze, a wrecz powinien sie z nich wypisac. Podobnie jest z uczestnictwem w Akademii wogole. Wszyscy jestesmy amatorami. Gramy w Go, uczymy sie grac, uczymy grac innych, bierzemy udzial w innych aktywnosciach organizowanych w ramach IAG w swoim wolnym czasie, dla przyjemnosci. Jezeli zaczyna brakowac czasu lub przestaje to przynosic przyjemnosc i satysfakcje najrozsadniej jest sie wycofac. Nie ma powodu, zeby miec skrupuly. Odpowiedzialnosc, szacunek dla dede i innych uczestnikow tego wymaga. Lepiej zapisac sie z powrotem kiedy znowu sie znajdzie czas i ochote, niz byc "martwa dusza" i wypaczac wyniki.

Pozdrawiam i przesylam spoznione zyczenia Wesolych Swiat.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pt grud 26, 2003 10:29 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Po pierwsze ciesze sie, ze wreszcie ktos, a dokladniej Ketchup, napisal wyczerpujaco na ten temat. Dziekuje. To, co napisales, wiele mi wyjasnilo.

Co do nauczyciela to juz posiadam takowego i ocenil wstepnie moja sile na 16k. Napisalem wiec do dede, ze jesli jest to mozliwe, by promowal mnie wlasnie do tej sily.

Jesli zas chodzi o motywacje i przyjemnosc z gry to zdecydowanie jej nie stracilem. Stawiam sobie kolejne cele, a moja sila wreszcie drgnela i powoli rosnie, co mnie niezmiernie cieszy. Po pierwsze widze jakies efekty swojej nauki i grania, a po drugie bede mogl wiecej nauczyc innych. To, co napisalem o wycofywaniu sie, jest spowodowane moja irytacja, ktora jest wywolana nieprzemyslanymi (moim zdaniem) zasadami rozgrywania gier w ramach ligi i turnieju IAG. Zasady stanowia, ze czas przewidziany na gre powinien wynosi 10/10, a dodawanie czasu przeciwnikowi podczas gry, uniewaznia ja. Moim zdaniem przepisy powinny byc jakos dostosowane do realiow, a te sa takie, ze wielu graczy, rowniesz ja ma lagi, czasem bardzo duze. Owszem, sa pory dnia, kiedy wszystko mi ladnie dziala, ale poniewaz czasem ciezko jest sie umowic z osoba, ktora ma niewiele czasu, nie mam wyjscia i musze grac poznym wieczorem, gdy na KGSie jest zalogowanych duzo osob. I kilka razy zdarzylo mi sie, ze przegralem przez czas mimo, ze prowadzilem na punkty. To jest bardzo irytujace i krzywdzace. Nie rozumiem skad takie sztywne ograniczenie. Rozumiem, ze okresla sie minimalny czas gry, by uniknac grania blitzow. Ale czemu tylko 10/10, a nie 30/10. Te dodatkowe 20 minut naprawde wiele zmieniaja. Dede ostatnio powiedzial, ze jesli obaj gracze sie zgodza grac w dluzszym czasie, to on nie ma nic przeciwko. Sek w tym, ze sie nie zgadzaja. Ostatnio mialem taka sytuacje, ze kilka osob ode mnie z grupy milczalo i z nikim nie gralo. Wysylalem kilkukrotnie maile do tych osob. W koncu dwie odpowiedzialy. Jedna powiedziala, ze zapomniala, ze jest cos takiego jak liga, a druga, ze nie mala czasu. I gdy wreszcie zjawila sie w swieta na KGSie, w poznych godzinach wieczornych, gdy oczywiscie mialem klopoty z polaczeniem, zaproponowala gre. Powiedzialem, ze mi wolno dziala i poprosilem o gre przy ustawieniach 30/10, wyjasniajac, ze jest to dozwolone, jesli on sie zgodzi. W odpowiedzi uslyszalem, ze denerwuja go dlugie gry i sie nie zgodzil. W efekcie musialem grac bez namyslu, by nie przegrac przez czas. Kilka razy mnie wyrzucalo z serwera. Jak wiadomo, gdy sie gra blitza, to sila jest slabsza o kilka kamieni, ale mimo to udalo mi sie wygrac o 6,5 pkt. Niestety nie zdarzylem spasowac. Serwer mnie rozlaczyl zanim przyjal moje spasowanie. Poczulem wielka gorycz i irytacje, ze z powodu tego przepisu, ktorego nie rozumiem, przegralem kolejny raz. Stad moj post i zdanie o rezygnacji z rozgrywek. Granie w taki sposob nie jest dla mnie przyjemne i na pewno nie odzwierciedla mojej sily.

P.S. Na liscie promocyjnej mnie nie ma. Sprawdzalem ja i kilku moich znajomych. Ich tez nie ma.
Powróć na górę
Ruca
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): czerw 05, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Głogów

PisanieNadesłano: Sb grud 27, 2003 12:11 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Pamietam jak Ash (obecny nick Koryou czy siakos tak) chcial byc na liscie PSG, a nie mial mozliwosci pojechania na zaden turniej.
Nie skonczylo sie na tym, ze nauczyciel ocenil jego sile, on wyslal tego e-maila do dede i byl na liscie PSG.... musial jeszcze kilka gier zagrac (juz nie pamietam z kim, ale cos mi swita w glowie, ze to byli b. dobrzy gracze), pozniej dopiero zostala jego sila zweryfikowana na 99% i sie pojawil na tej liscie...
Jak tak Ci bardzo zalezy to mozesz sprobowac, ale ja na Twoim miejscu raczej porozgladal sie za jakimis turniejami....
Powróć na górę
ketchup
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 02, 2003
Wiadomości: 66
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Sb grud 27, 2003 2:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kaisuj, jestes na Swiatecznej Liscie PSG z 25 grudnia.
Aktualnie na liscie mozna znalezc 14 uczestnikow IAG, ktorzy nie rozegrali zadnej waznej gry in-real-world.


Jeszcze kilka spraw off-topic:

1. Najnowsza liste promocyjna mozna zawsze znalezc na Naszym Wiki pod adresem wiki.go.art.pl/index.php/ListaPsg. Wrzuca ja tam sam Grabol i robi to na biezaco, podczas gdy portal go.art.pl aktualizuje Adziu na podstawie nadsylanych materialow. Adziu robi to w miare wolnego czasu, wiec nalezy sie liczyc z kilkudniowymi opoznieniami. Oops... widze, ze Adziu sie pomylil i opublikowal wczoraj nie ta wersje Grabolki co trzeba Puszczający oczko

2. Grabol rozsyla rowniez liste promocyjna za pomoca GO-L. GO-L to lista dyskusyjna PSG na temat Go. Zachecam do jej czytania. Archiwum listy znajduje sie pod adresem Archiwum GO-L. Warto je przejrzec, choc z przykroscia musze stwierdzic, ze duzo wiecej ciekawych materialow mozna znalezc w starszych rocznikach archiwum. Ostatnio przewazaja toczone w nienajlepszej atmosferze dyskusje dotyczace dosc specyficznych, niszowych spraw. Dlatego tez, na podstawie lektury archiwum, kazdy musi sam ocenic na wlasny uzytek, czy lepiej zapisac sie na liste i dostawac nowe wiadomosci poczta, czy wystarczy mu przegladanie archiwum.

3. Problem lagow i czasu gier turniejowych zasluguje na oddzielny watek w forum.
Zakaz dodawania czasu i cofania ruchow jest poza dyskusja. Mozliwosc umawiania sie przed gra na czas dluzszy niz minimalne 10/10 daje duza elastycznosc i wydawalo sie wystarczajace. Jesli tak nie jest i problem dotyczy wiekszej liczby osob trzeba bedzie poszukac lepszego rozwiazania. Sprawa jest zlozona, a ostateczna decyzja nalezy do dede.
Powróć na górę
kawa
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): May 24, 2003
Wiadomości: 24
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 9:18 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moze to glupie pytanie ale czy trzeba byc czlonkiem PSG zeby byc notowanym na liscie promocyjnej PSG ?

Jesli zas roznica sily miedzy graczami jest wieksz niz 3 kamienie to nie ma sensu pisac "do PSG", bo w zaden sposob to nie wplywa na ranking?

Pozdrawiam wszystkich,
kawa
Powróć na górę
MirkoT
Aji
Aji


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 26
Skąd jesteś: Ruda Śląska

PisanieNadesłano: Pn stycz 04, 2004 10:47 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie, nie trzeba być członkiem PSG

Mirek

kawa wrote:
Moze to glupie pytanie ale czy trzeba byc czlonkiem PSG zeby byc notowanym na liscie promocyjnej PSG ?

Pozdrawiam wszystkich,
kawa
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 9:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Mam pytanie a propos zaliczania gier ineternetowych do PSG. Doczytałam się w regulaminie, że liczone są tylko gry z Aurory. No cóż, większość gier turniejowych jest rozgrywana na KGS. Czy to tylko martwy przepis, czy to naprawdę ma znaczenie? Poza tym, czy te 3 dni na wysłanie kifu to chodzi o wysłanie do adm. turnieju, czy do Grabola?
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn stycz 19, 2004 12:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie wiem skąd wzięłaś starą wersję regulaminu. Nowa jest dostępna na stronach psg.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy