Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Turniej IAG - problemy z sila uczestnikow
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radziol
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 107
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 8:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Yebi, jezeli jeszcze tego nie zauwazyles to moja wypowiedz na temat trudnosci znalezienia nauczyciela byla riposta na Twoja wzmianke ze takowego znalezc trudno wiec jezeli uwazasz ze popadlem w skrajnosc, i odbieglem od tematu to tylko i wylacznie z tego powodu ze pragnalem napisac kilka slow o TWOICH watpliwosciach co do tego... Apelowalbym wiec o pamietanie tresci swoich wczesniejszych postow...
A problem z turniejem wg mnie jasno odnosi sie do tego czy ktos ma senseia czy nie(przynajmniej do 6k). Kazdy jest inny, poki co nie ma jasno okreslonego wzoru matematycznego, ktory precyzyjnie okreslilby sile zawodnika, KGSowy system nie jest wyjatkiem.
Chcecie zeby nikt nie oszukiwal(sandbaggerowal), ok, ale nie sprowadzajcie GO do matematycznych obliczen... to se ne da ...
Yebi jeszcze jedno... jezeli zadasz zmian zacznij od siebie to, ze masz jeszcze 14k na liscie PSG to nie wina PSG tylko TWOJA i Twojego zaniedbania w tym punkcie, im szybciej to pojmiesz tym lepiej dla Ciebie (i dla kazdego innego kto uwaza ze "TO NIE FAIR").

_________________
"Wszelkie wspaniałe rezultaty, jakie kiedykolwiek osiągnął człowiek, możliwe były dzięki temu, iż uwierzył, że coś w nim samym jest wyższego nad zewnętrzne okoliczności." - Bruce Barton
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 8:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A czy uwazacie, ze przyznawianie samemu sobie sily jest troche nie tak? Nawet jak ma sie nauczyciela, to moze on nie miec czasu, zeby rozegrac kilka gier, w stosunkowo niedlugim odstepnie czasu, azeby okreslic komus sile. A tak, po jednej czy dwoch grach to sie chyba jednak nie da. Ja moge tylko powiedziec ile wyosi moja rozbieznosc miedzy sila w akademii, a ta na KGSie. U mnie jest to roznica 4 kamieni. Czy to za duzo? NIe wiem. Byc moze tak, a byc moze nie. Nie jestem w stanie samemu tego okreslic.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Sb grud 20, 2003 11:10 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kaisuj - mi wystarczą trzy minuty, żeby zorientować się, czy ktoś ma 6 kyu czy 14 kyu. Naprawdę.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 12:46 am    Temat wiadomości: Re: ... Odpowiedz cytując

yebisul wrote:

dlatego moim zdaniem juz najbardziej usrednionym wynikiem byloby rank KGSowy -2 dla wszystkich tam grajacych..
Bez sensu.
Ja na kgs'ie mam 8 kyu, a w rzeczywisctosci mam 13k, więc jest to roznica 5 kamieni, a nie 2...
Dla mnie bezsensem jest podawanie do turnieju takiej sily, jaka widnieje na KGS- wiadomo, ze teoretycznie w kazdym wypadku ( Tylko nexa się wytnie:) ) Jest ona za wysoka...
Ale w sumie podana do turnieju sila jest dobrowolna, tak?
Wiec jezeli ktos sie nie czuje 8k, to nie musi tego 8k dac do turnieju

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 4:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

jezeli masz rankng psgto sila juz taka dobrowolna nie jest Bardzo szczęśliwy

p.s. wypraszam sobie by mnie gdziekolwiek wycinac. niedobrze mi sie to kojarzy Wstrząśnięty

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn grud 21, 2003 6:00 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Marcin, ale przeciez ludzie na moim pioziomie graja nierowno. Jesli bys akurat zobaczyl fragment gry, w ktorym gral slabo, moglbys mnei niedocenic i przeciwnie. Co innego, jesli bys obejrzal kilka moch gier... Wtedy faktycznie, doswiadczone oko mogloby ocenic sile w kilka minut. Tak mi sie wydaje.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn grud 22, 2003 1:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zgadzam sie z Marcinem odnosnie oceny sily. Generalnie, bardzo szybko mozna ustalic przedzial sily gracza. Trudnosci raczej sprawia okreslenie dokladniejsze, bo (nie obrazcie sie ale tak jest) gdy mam ocenic kogos ponizej 10k to stwerdzenie ze ten ma 11k a tamten 12k nie ma dla mnie specjalnie znaczenia, bo obaj ci gracze robia bledy podobnej wartosci. Ma to jednak znaczenie dla tych graczy tak samo jak dla mnie poziom mojej sily, dlatego przegladajac gry ktore sa mi przysylane staram sie bardzo uwaznie wylapac roznice miedzy graczami i ewentualne zmiany sily. Trudno jednak kontrolowac taka ilosc ludzi jak mamy w IAG. Dlatego wraz z chrisem, staramy sie to robic tam, gdzie jest to szczegolnie wazne, czyli w turnieju.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy