Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


GNUGO
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
george
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 14, 2004
Wiadomości: 1

PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 1:47 pm    Temat wiadomości: GNUGO Odpowiedz cytując

Sciągnąłem sobie opensourceowy program o nazwie GnuGo. Czy ktoś potrafi ocenić jego siłę? Bo jak na razie to jestem jeszcze bez kyu, i chciałbym poznać swoją siłę nieoficjalnie, tzn. przed ewentualnym turniejem, by uniknąć rozczarowania...
Powróć na górę
esperanto
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 4:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Cześć.
Na NNGS (nngs.cosmic.org) gra GNUGo o sile 8k*. Nie wiem czy tamten jest aktualny czy ten, który Ty masz. Jednak nie powinno być wilkiej różnicy.

Pozdrawiam,
przem
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt stycz 16, 2004 5:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja osobiście bym nie polecał takiej metody oceny siły. Nie można zrobić tego porządnie grając pewnie na dużym handicapie z jednym tylko przeciwnikiem, zwłaszcza, jeśli jest to przeciwnik grający tak specyficznie jak program komputerowy. Lepiej pograj sobie na KGS. Spytaj się też kogoś jaką masz mniej więcej siłę. Przy ponad 20k często zdarzają się sytuacje typu "A wymiata z deski B, B wymiata C, a C wymiata A", więc siłę można wyznaczyć jedynie w przybliżeniu.
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn stycz 18, 2004 12:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gra z programami jest niebezpieczna - komputery nie mysla...
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy