Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Krzyżówka
:)
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaRozrywka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wojtekw
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): sierp 27, 2003
Wiadomości: 20
Skąd jesteś: Bielsko-Biała

PisanieNadesłano: Pt lut 20, 2004 1:02 pm    Temat wiadomości: Krzyżówka Odpowiedz cytując

W ramach rozrywki i nauki terminów goistycznych polecam rozwiązanie krzyżówki, którą popełniłem niedawno (dostępna w dziale "Pliki").
Za rozwiązanie nagrody na razie nie ma Uśmiech
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt lut 20, 2004 2:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No cóż, pomysł super, rozrywka niezła, ale..
(jak zwykle muszę pomarudzić) Rozsierdzony
Niestety krzyżówka jest niezadobrze zrobiona.
Moje uwagi:
1. jeśli dwie kratki stoją obok siebie to powinny tworzyć wyraz np. koniec drugiego wiersza jest OB i powinno to być wyrazem a nie jest (raczej nie była to krzyżówka o tamponach Puszczający oczko )
2. tym bardziej jeśli numerowana kratka jest w "rogu" powinny od niej odchodzić 2 wyrazy. przykład: od kratki 12 jest wyraz tylko poziomy, nie ma pionowego
3. Każdy wyraz powinien się krzyżować z innymi (w końcu to krzyżówka), w profesionalnych diagramach jest wymóg aby krzyżował się przynajmniej z dwoma innymi wyrazami. A tu wyraz 23 nie krzyżuje się z żadnym.
4. jeśli cyferki oznaczające kolejne wyrazy są w lewym górnym rogu kratki, to cyferki oznaczające kolejne literki hasła tam nie powinny być, bo może się pomylić. czyli wypadało by hasło oznaczać w prawym dolnym rogu
Teraz wnioski. Jak się coś robi to lepiej zrobić to porządnie. Smutny
A tak naprawdę to wiem, że łatwo coś krytykować, trudniej zrobić samemu. Ja osobiście wiem, że porządną krzyżówkę jest zrobić bardzo trudno, szczególnie tematyczną, bo próbowałam. Może na goistyczną też się kiedyś rzucę.
A na razie mimo wszystko życzę wszystkim dobrej zabawy przy rozwiązywaniu tej
Uśmiech
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaRozrywka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy