Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Klany
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn lut 29, 2004 1:37 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Jest juz regulamin bractw. Staralem sie tak go sformulowac zeby bez wyraznej potrzeby nie ograniczac Waszych pomyslow. Wszelkie uwagi zglaszajcie na priva albo piszcie tu
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn lut 29, 2004 2:59 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja chcialbym zaapelowac o to, by osoby, ktore chca stworzyc dany klan i gromadzic osoby wokol siebie umieszczaly tu informacje o istnieniu takowego klanu. Poki co brakuje jakiejkolwiek konkretnej informacji na temat klanow. Wczoraj przypadkowo dowiedzialem sie, ze Nexo takowy zaklada.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn lut 29, 2004 5:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dede zbiera informacje o zakładanych bractwach. Każde bractwo dostanie własne forum prywatne oraz grupę użytkowników. Osoba wyznaczona przez prowadzącego bractwo będzie moderatorem na tym forum oraz będzie mogła kształtować listę osób piszących na tym forum. Automatycznie więc na forum będzie można znaleźć aktualną listę bractw (nawet z miarą ich aktywności - liczbą postów) i linki służące do kontaktu z przywódcami bractw.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Wt marca 09, 2004 9:00 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

no tak. dawno nie odwiedzalem forum i nie jestem na czasie.

ale KLANY sa potrzebne!!
panowie i panie do dzieła


ps. oczywiście ja zakładam swój klan hehe
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Śr marca 10, 2004 10:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wu qi klan:

kazdy uczen wu qi klanu w grze przeciwko innemu uczniowi wu qi klanu zobowiazany jest naprzemiennie brac i dawac kamienie handicapowe w ilosci:
2 handicapy w przypadku grupy slabszej
3 handicapy w przypadku grupy mocniejszej
(obronca tytulu rozgrywa gry na 2h z mistrzem klanu)

wraz z utworzeniem klanu zostaje rozegrany turniej blyskawiczny w celu wylonienia obroncy tytulu oraz ustalenia grup.

obronca tytulu jest prawa reka mistrza klanu.

po zakonczeniu kazdej rundy zostaje rozegrany mecz weryfikacyjny pomiedzy piatym uczniem grupy silniejszej a pierwszym uczniem grupy slabszej;
pierwszy uczen grupy silniejszej ma prawo wyzwania obroncy tytulu.

gry rozgrywane sa w obu grupach metoda kazdy z kazdym.

kazdy pretendent na ucznia otrzymuje unikatowe imie od mistrza klanu i nie wyjawia nikomu pod grozba utraty czlonkostwa.

(obowiazuje calkowita anonimowosc, dzieki mocniejszy nie bedzie lekcewazyl slabszego i vice versa)

wszyscy zobowiazani sa zalozyc na kgs konta o nazwach zgodnych z przyznanym imieniem, i w zaleznosci od przynaleznosci do grupy odpowiednie logo.

cdn

wu qi klan pretendenci:
laohu
laoying
wuya

..
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr marca 10, 2004 10:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie chce wnikac w regulaminy poszczegolnych klanow, ale chcialem napisac, ze pomysl Methoda o anonimowosci jest bardzo ciekawy. To nie tylko sprawia, ze nie wiemy z kim mamy do czyneina i skupiamy sie na grze, pokazujemy wszystko na co nas stac. To rowniesz zmiejsza ryzyko negatywnych aspektor rywlizacji miedzyklanowej. Marcin pisal o takim zagrozeniu. Bylo wiele glosow, ze sa to obawy przesadzone. Jednakze wydaje mi sie, ze w kontekscie wlasnie tych obaw, pomysl Methoda jest swietnym zabiegiem niwelujacym potencjalne zjawisko niekorzystnych efektow rywalizacji. Tylko zeby to dzialalo, inne klany musialyby wprowadzic rowniesz podobno system nickow klanowych. Moze niech glowy klanow rozwaza takie rozwiazanie w swoich regulaminach.
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Śr marca 10, 2004 10:26 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

otoz uwazam ze wcale inne klany nie musza isc moim tropem. to jzu decyzja indywidualna kazdego mistrza. ja uwazam to za bardzo dobre rozwiazanie, o ile uczniowie bed atego przestrzegali, w przeciwnym razie po co wogole sie w to bawic? dajcie szanse mi i sobie a zobaczycie ze to moze podzialac.
ps. i tak kiedys wszyscy sie poznaja i wtedy bedzie wesolo.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 1:15 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nowe bractwo (chodz w regulaminie napisałem klan ;p) YiPoong i jego regulamin:

1. Klan YiPoong jest otwarte dla wszytskich członków Internetowej Akademii GO
2. O członkostwie nowej osoby w klanie decyduje główny kapłan
3. Członkowie Bractwa dzielą się na poziomy:

a) Główny Kapłan
b) Kapłani pomocniczy:

- Leeong
- Yiang

c) uczniowie
d) insei

4.Głównym kapłanem jest Tomasz Ślązok
5.Każdy kapłan może mieć 2 prywatnych ucznii (insei) w ramach klanu
6.Członkowie klanu są podzieleni na 6-os grupy w których rozgrywane są gry treningowe
7.Dwa razy do roku w klanie odbywa się turneij o tytuł kapłana Leeong
8.Raz w roku w klanie ma miejsce turniej na zasadach playoff o tytuł kapłana Yianga
9.Każdy uczestnik klanu ma obowiązek braćudział w turnieju handicapowym oraz ma prawo wziąć udział w turniejach o tytuł Kapłana
10.Główny kapłan ma prawo wykluczyć zwykłego członka z bractwa bez podania powodu (wyjątkiem jest posiadanie tytułu kapłana)
11. Wszelkie zmiany w klanie są zatwierdzane przez Głównego kapłana i do niego należy składać propozycje takowych zmian.

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 1:56 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

chętnych proszęo kontach przez email tomasz.slazok @ go.art.pl GG 3020147 lub na KGSie na privie nick Nexo i Yuan

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 9:22 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

A może by regulaminy nowyĉ bractw mogłyby znaleźć się pod zakładką 'bractwa'? byłoby łatwiej się zorientować.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 11:22 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego ktokolwiek cokolwiek publikuje zanim nie uzyskał aprobaty rektora akademii. Nie zapominajmy że to co jest wyżej to tylko propozycje, co więcej są one niekiedy sprzeczne z regulaminem bractw. Zastrzeżenia budzi też sekciarska niekiedy terminologia.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 11:31 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
Ja szczerze mówiąc nie rozumiem dlaczego ktokolwiek cokolwiek publikuje zanim nie uzyskał aprobaty rektora akademii.
chyba po to żeby zebrać odpowiednią ilość członków do założenia.
nadal wydaje mi się że powinno to się znaleźć pod zakładką 'bractwa', chociażby jako 'proponowane' albo 'niezatwierdzone'
marcin wrote:
.., co więcej są one niekiedy sprzeczne z regulaminem bractw.
Ja takiej sprzeczności nie widzę. Co według ciebie jest niezgodne?
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 12:20 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja uwazam, iz bardzo dobrze sie dzieje, ze osoby chcace zalozyc klan daja takie posty. Jesli bedziemy tylko dyskutowac na temat klanow to nigdy one nie powstana. Poki co, wiele osob (mowie to na podstawie rozmow ze znajomymi) czeka, az pojawi sie wieksza "oferta" i dopiero wtedy zdecyduja, do ktorego klanu chcieliby przynalezec. W sumie im sie nie dziwie. Trudno wybrac klan w ciemno. Dlatego potrzebna jest informacja. A z tego co napisali Method i Nexo wynika, ze ich klany beda sie roznic nie tylko osoba prowadzacego. To sa nieco odmienne podejscia. I teraz potencjalny kandydat do klanu moze sobie przeczytac takiego posta i wybrac to, co mu bardziej odpowiada. Dlatego wydaje mi sie, ze nie ma nic zlego w tym, ze takie kroki zostaly podjete. Poza tym Dede rzucil taka propozycje i wydalo mi sie, ze czekal na jakis odzew z naszej strony i na jakies konkretne dzialania, by na ich podstawie ocenic cale przedsiewziecie i jakos je sformalizowac w ramach akademii. Byc moze zle odczytalem jego intencje, ale taka kolejnosc wydaje mi sie logiczna.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 1:55 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie widzę nic złego w pisaniu postów na forum Uśmiech Nie dajmy się jednak zwariować i pamiętajmy, że są to na razie propozycje, które zapewne będą się zmieniać. Method uderzył z grubej rury, jego propozycja jest bardzo atrakcyjna i trudno będzie go przebić imho. U Nexa kłopot jest taki, że wg obecnej wersji mianował się dożywotnim władcą bractwa, co jest sprzeczne z regułami...

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pt marca 12, 2004 2:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Może źle się wyraziłam. Fajnie że te propozycje tu są, ale myślę że warto by je było przenieść w jakieś miejsce ('bractwa') żeby były razem i żeby się łatwiej szukało/porównywało/oglądało.
W regulaminie bractw jedyne co jest na temat lidera to
Quote::
5. Regulamin wewnętrzny bractwa jest dostępny dla wszyskich uczestników IAG i określa:
...
b) Zasady wyboru i zmiany lidera bractwa
To czemu w regulaminie klanu Nexo ma nie być:
- lidera klanu wybiera się większością głosów oddanych na Nexo
Puszczający oczko
A tak na serio to myślę, że spokojnie mozna stworzyć regulamin klanu w którym byłoby powiedziane, że zmiana lidera (czy tam głównego kapłana)
może nastąpić tylko jeśli dotychczasowy lider rezygnuje i 'namaszczy' następcę. I nie ma tu żadnej sprzeczności z głównym regulaminem
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Strona 3 z 8


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy