Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji?
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ghost66
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 01, 2003
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Praszka

PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 12:19 am    Temat wiadomości: Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji? Odpowiedz cytując

Dlaczego mam podawać swoje imie i nawzisko przy rejstracji?
Nie wystarczyłby poprostu adres eamil, nick i ewentualnie nr. gg?
Ostatnimi czasy szerzy sie hamstwo wsrod internautow (szczególnie
na kurniku), dlatego nie mam ochoty żeby jakiś świr wykorzystywał
moje nazwisko do tego żeby mnie obrażać publicznie (wielokrotnie
zetknąłem się z tym wśród graczy kurnika i www.szachy.org).
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 10:19 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Osobiscie bede usatysfakcjonowany jesli podasz miejsce zamieszkania. Moge to uzasadnic w bardzo prosty sposob: Wiele osob moze szukac kogos do grania w swoich okolicach. Samemu poszukuje ludzi do swojego klubu. Jakies 2/3 osob w moim klubie znalazlem wlasnie przez internet, glownie przez to forum. Mam nadzieje, ze nie "stracilem" zbyt wielu potencjalnych czlonkow przez to, ze nie wypelnili miejsca zamieszkania.
Co do imienia i nazwiska to nie wyobrazam sobie by ktos na tym forum Cie obrazal. Jezeli pojawilby sie taki post, to na pewno szybko zostalby usuniety przez moderatora (forum jest moderowane). No i ostatecznie nie widze bezposredniego zwiazku pomiedzy forum, a ludzmi na kurniku, czy tym bardziej strona o tematyce szachowej (jak mniemam na podstawie adresu), ktorej adres podales.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 10:24 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Z tego co się orientuję nazwisko i imię podane przy rejestracji nie jest udostępniane innym użytkownikom.
Przynajmniej ja nie umiem u innych tych danych znaleźć
Powróć na górę
Moondancer
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): marca 31, 2004
Wiadomości: 15
Skąd jesteś: Gdynia

PisanieNadesłano: Pn czerw 07, 2004 1:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oczywiście, co innego liga IAG. Tam podanie swoich danych jest nieodzowne.

Pozatym uważam, że nick i mail są w internecie zbyt anonimowe. A twórcy i administratrorzy IAG mają prawo wiedzieć, kto naprawdę należy do akademii...
Powróć na górę
Ghost66
Nobi
Nobi


Dołączył(a): wrz 01, 2003
Wiadomości: 3
Skąd jesteś: Praszka

PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 12:30 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W moim komentarzu chodzilo mi głównie o lige IAG. Przy zapisie do ligi
trzeba obowiazkowo podac imie nazwisko i nawet dokładny adres zamieszkania. A te dane są pozniej oglnodostepne.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 1:15 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zawsze jest cos za cos. Jesli chcesz uczestniczyc w lidze to nie wyobrazam sobie jak moglbys brac w niej udzial anonimowo. Gry z ligi moga byc uwzglednianie (przy obustronnej zgodzie) do rankingu PSG, a ten przeciez nie jest anonimowy. No i ostatnia kwestia: nadal nie widze zwiazku pomiedzy liga IAG, a kurnikiem czy strona szachowa.
Powróć na górę
Parn
Keima
Keima


Dołączył(a): czerw 23, 2003
Wiadomości: 84
Skąd jesteś: Zgierz

PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 3:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dokladny adres? Pierwsze slysze. Zakłopotany
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Wt czerw 08, 2004 1:15 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Podaje się tylko miasto - przeczytaj uważnie wymagania. Brak anonimowości jest z kilku powodów. Gry z IAG mogą być zaliczane do oficjalnego rankingu PSG. Brak anonimowości sprzyja wlaśnie ograniczeniu internetowego chamstwa. Brak anonimowości sprzyja też wajemnym kontaktom i integracji środowiska. W końcu - przyjemniej jest grać z kimś o kim coś się wie niż z jakimś abstrakcyjnym nickiem.
Powróć na górę
slawek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 08, 2003
Wiadomości: 44
Skąd jesteś: Bielsko Biala

PisanieNadesłano: Śr czerw 09, 2004 10:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kazdy kij ma dwa końce.
To że nie jesteśmy anonimowi włąsnie ogranicza ilość 'chamstwa'.

Szczerze powiedziawszy jeszcze się z nim na IAG nie spotkałem.
Pewnie częściowo dlatego żę gdy nie jesteśmy anonimowi zachowujemy sie bardziej odpowiedzialnie...

Sławek
Powróć na górę
Sayaka
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 138
Skąd jesteś: Poznan

PisanieNadesłano: Cz czerw 10, 2004 2:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

przesadzasz autorze topicu Przewracający oczami
niedlugo nie beda chcieli nicka podawac, bo jeszcze ktos wykryje ich osobowosc poprzez niego

_________________
other: Fetkaa, Reika, Aandiel
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy