Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Liga czy farsa ?
Komunikaty, zgłoszenia
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bl4cky
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): stycz 09, 2004
Wiadomości: 31

PisanieNadesłano: Sb wrz 04, 2004 10:48 pm    Temat wiadomości: Liga czy farsa ? Odpowiedz cytując

Pytanko odnośnie tego całego systemu ligowego...

Co to ma znaczyć grupa oczekująca ??? Wściekły
A nie można tak przerobić systemu, żeby wszycy grali, a nie tylko CI, którzy zarejstrowali się pierwsi, bo przypadkiem nigdzie nie wyjeżdżali w okresie ostatnich dwóch tygodni ???

Co jest grane ?? Bardzo wściekły

best regards Wykrzyknik
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn wrz 05, 2004 10:50 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oj blacky, jak przerobić?? Lepiej zadam takie pytanie pomocnicze: czy w historii ligi zdarzyło się, żeby ktoś czekał dłużej niż rundę na swoją możliwość grania??
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pn wrz 05, 2004 2:11 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Oto treść maila którego otrzymałem od administartora ligi:

Quote::
Witam

Zważywszy że system automatyczny jest jeszcze w fazie testów to obowiązująca jest tradycyjna wersja tabel. Z aktualnością to może być różnie Puszczający oczko W każdym razie najlepiej wysłać maila z grą tradycyjnie, ewentualnie
jeszcze wrzucić do automatu Puszczający oczko

Pozdrawiam

PS. Z tego co mi wiadomo to niektórzy do ligi w systemie automatycznym dopisali się przypadkowo

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Pn wrz 06, 2004 12:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W IAG każdy może zaproponować nową formułę rozgrywek i jeśli znajdzie osobę która tym będzie administrować to formuła zostanie wprowadzona. Jeśli więc aktualny system ligi się nie podoba, po prostu zrób inny. Grupa oczekująca ligi jest nie po to żeby frustrować chętnych, tylko żeby mogła zebrać się pełna grupa graczy.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn wrz 06, 2004 12:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Zapisalo sie mnostwo osob ktore wcale nie chca brac udzialu w lidze. Przyznaje ze jest to moja wina gdyz nie zrobilem dodatkowego potwierdzenia rejestracji, ale naprawde nie myslalem ze ludzie beda tak klikac zeby tylko klikac :/ Czy jak macie napis Delete albo Format C:/ to tez nacisniecie bez myslenia - jezeli jest link to najpierw przeczytajcie do czego on sluzy (a "Zglos swoj udzial" jest chyba jednoznaczne :/) Wiem ze duzo winy jest po mojej stronie i dlatego przepraszam za to co bedzie bo najprawdopodobniej bedziemy zmuszeni wyczyscic wszystkie grupy oczekujace i wrocic do starego systemu zglaszania czyli przez mail a admin ligi doda uczestnika. Przepraszam jezeli przez to czesc osob nie zagra jeszcze we wrzesniu, ale niektorych rzeczy nie da sie przewidziec testujac modul w domu na wlasnym komputerze.

Biore cala odpowiedzialnosc na siebie i prosze nie maltretowac nikogo z adminow czy moderatorow IAG

_________________
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn wrz 06, 2004 2:33 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Szkoda, że tak wyszło, bo automatyczny system wyglądał bardzo obiecująco i jest bardzo dobry pomysł. Jeśli jednak system nie miałby narazie działać, proponowałbym ustalić jedną oficjalną wersję, jak się zapisywać i które tabele są poprawne.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Pn wrz 06, 2004 2:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

System automatyczny bedzie dzialal. Ten miesac jest traktowany testowo czyli wysylamy maile zarowno do moderatora ligi, jak i wrzucamy je przez modul (jak ktos nie wrzuci przez modul to najwyzej moderator sam doda wynik). Jedyna zmiana jaka bedzie to taka ze najprawdopodobniej zapisywanie pozostanie w starej formie (czyli wysylamy maila i zostajemy dodani do grupy) W starej formie zostanie tez zglaszanie walkowera - czyli jednoczesne wyslanie maila do administratora ligi jak i do przeciwnika.

Przysiade ktoregos dnia i stworze pelna dokumentacje co i jak robic gdyby cos bylo jeszcze niejasne Puszczający oczko

_________________
Powróć na górę
fan
Nikken tobi
Nikken tobi


Dołączył(a): kwiet 22, 2004
Wiadomości: 114
Skąd jesteś: Toruń

PisanieNadesłano: Pn wrz 06, 2004 4:07 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ok, dzieki. Wiec wysyle mailem prosbe o zapisanie. A co do tabeli w automatycznym systemie to chyba sensowne byloby wywalenie oczekujacych, jako ze w grupie E powoduje to tylko zamieszanie. Acha, w C jest chyba jakas niezgodnosc - bodajze slomka vs qoryl. powodzenia w realizacji systemu:)
Powróć na górę
zefciu
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 216
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt wrz 07, 2004 9:22 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

y0shua wrote:
Przyznaje ze jest to moja wina gdyz nie zrobilem dodatkowego potwierdzenia rejestracji, ale naprawde nie myslalem ze ludzie beda tak klikac zeby tylko klikac :/
Jak na mój gust, to nie przewidziałes normalnego zjawiska psychologicznego. Jak jest coś nowego, to trzeba zobaczyć, co też yosh pięknego stworzył. Że doświadczenie uczy zaś, iż w takich systemach można się po jednym kliknięciu wycofać, to nieludzkim byłoby nie kliknąć. Mnie to nie dotyczy, bo już w lidze jestem. Gdyby jednak mnie nie było i nie mógłbym być, to zaręczam Cię, już byś mnie musiał usuwać :D. Mimo to gratuluję yosh kawału dobrej roboty.
Powróć na górę
ssokolow
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 02, 2003
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Sereno Fenn'a 4/8 Krakow

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 3:46 am    Temat wiadomości: jeszcze raz ja.... Odpowiedz cytując

Ja tak troche narzekalem na te klikniecia Uśmiech
ale zapomnialem napisac najwazniejszego:

Gratuluje stworzenia systemu !!
i oby tak dalej!!

znaczy sie:

Doceniamy wlozona prace... a uwagi mamy nadzieje ze zostana potraktowane jako konstruktywna krytyka Uśmiech

wydaje mi sie ze wystarczy do linku "zglos swoj udzial"
podczepic jeszcze stronke w stylu "NAPEWNO?" i bedzie gites...
i nie musi byc nic "automatycznie"

ewentualnie powinna byc mozliwosc WYPISANIA sie z grupy oczekujacej.
i tyle Uśmiech

powodzenia w realizacji systemu
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 11:23 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja mam takie glupie pytanie: gdzie znajduje sie ten modul do wysylania zapisu gier ligowych? Wszedlem na strone ligi i nie moge tego nigdzie znalezc. Prosze o pomoc Yosh:)

P.S. Juz znalazlem. Dla innych szukajacych napisze, ze nalezy kliknac na "Liga" na pasku gornym, a nie bocznym. Prawde mowiac to jest to nieco dziwne rozwiazanie. Nie sadzilem, ze jeden przycisk "liga" moze sie czyms roznic od drugiego. Moze warto by je jakos polaczyc. Zaklada, ze k system bedzie po fazie testowej, to tak sie stanie.
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 11:28 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

kaisuj wrote:
Ja mam takie glupie pytanie: gdzie znajduje sie ten modul do wysylania zapisu gier ligowych? Wszedlem na strone ligi i nie moge tego nigdzie znalezc. Prosze o pomoc Yosh:)
Widzisz na górze ten pomarańczowy pasek? (górne menu)
Tam jest napisane 'liga' Puszczający oczko
klikasz na to i pojawia się Moduł Pomysł
Jeśli jesteś zalogowany to przy swoim nicku w tabelce widzisz dużo napisów SGF, jak w jakiś klikniesz to pojawia się okienko do przesłania pliku.
Rzeczywiście, jak się wchodzi z lewego menu to trudno to wszystko znaleźć.

Edit: No i nie zdążyłam pomóc Płaczący lub bardzo smutny
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 11:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ajjj... zapomnialem o linku po lewej Przewracający oczami zmienilem tylko u góry i po prawej... Już poprawiam Fajny

P.S. Y0sh dodal weryfikacje zgloszen do ligi.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.


Ostatnio zmienił(a) marcin dnia Śr wrz 08, 2004 12:10 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
Dobromila
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): czerw 22, 2003
Wiadomości: 178
Skąd jesteś: Łódź/Zielonka

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 11:54 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tyle że teraz nie ma dostępu do normalnej listy startowej.
Bo w ta w module jest na razie pokopana
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Śr wrz 08, 2004 12:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

No wlasnie lista startowa to pierwszy wykryty bug - niedlugo zostanie usuniety Rozsierdzony Od czasu do czasu beda sie pojawiac takie kwiatki, ale nie powinno ich byc duzo Bardzo szczęśliwy

_________________
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaTurnieje i Liga Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Strona 1 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy