Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Wyklad
Informacje o lekcjach, nauczycielach. Dyskusja o metodach treningu.
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr stycz 26, 2005 1:20 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Czwartek 27.01 20:00 kolejny wykład - "Trzecia a Czwarta linia"
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz stycz 27, 2005 12:32 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W ten piątek, chciałbym zaprosić wszystkich nie na wykład, ale na spotkanie.

Mianowicie zapraszam zarówno silniejszych jak i słabszych na godzinę 20:00 (28 styczeń), na rozmowę na temat nauczania gry w go. Jesli ktos ma doświadczenie w nauczaniu, lub chciałby je zdobyć - zapraszam tym serdeczniej.

Mam nadzieję, że wywiąże się z tego dość interesująca rozmowa. W wyniku której zostaną przedstawione roznorakie problemy i ide związane ze sposobami nauki.

zapraszam wszystkich
Powróć na górę
Sandbox
Nobi
Nobi


Dołączył(a): lut 12, 2004
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Katowice

PisanieNadesłano: Pt stycz 28, 2005 3:16 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Chciałbym poinformować wszystkich zainteresowanych, że wykład Benerita na temat "Trzecia i czwarta linia" z dnia 27.01. jest dostępny we Flashu do obejrzenia pod adresem www.sandboxpl.neostrada.pl
Benerit zgodził się go udostępnić.
Hosting neostrady ostatnio pozostawia wiele do życzenia, ale proszę się nie zniechęcać i próbować.
Proszę o informację jak to działa, czy długo się ładuje, czy chodzi płynnie itp. Mi działa tylko pod Explorerem a w Operze juz nie.

Sandbox
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pt stycz 28, 2005 3:28 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Sandbox wrote:
dostępny we Flashu do obejrzenia pod adresem www.sandboxpl.neostrada.pl
Proszę o informację jak to działa, czy długo się ładuje, czy chodzi płynnie itp. Mi działa tylko pod Explorerem a w Operze juz nie.
Sandbox

Mi pod opera dziala, tylko wywalic trzeba www z adresu...

Wszystkie nagrane wykłady będę wrzucał na adres:
bastion.univ.gda.pl/~benerit

W razie problemów proszę o info

Sandbox - Dziekuje za swietny pomysl i jeszcze lepsza realizacje
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Sb stycz 29, 2005 12:30 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Dzis odbyla sie rozmowa o tym jak uczyc. Musze przyznać ze zainteresowanie jak i wątki poruszane byly niesamowicie ciekawe. Zapraszam wszystkich chetnych do przejrzenia zapisu.

dostepny jak podawalem wyzej na bastion.univ.gda.pl/~benerit/

wszystkie kolejne zapisy rowniez beda tam dostepne.

Przypominam wtorek 1.02 lekcja. Temat "ko i aji"
Powróć na górę
koperkuba
Nobi
Nobi


Dołączył(a): marca 19, 2004
Wiadomości: 4

PisanieNadesłano: Pn stycz 30, 2005 3:17 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Doskonały pomysł z tymi lekcjami offline. Akurat wykłady są w porach, któe mi nie odpowiadają, a lekcje moge ściągnąć i anazlizować w każdej chwili. Bardzo dziekuje prowadzącemu i osobie, która robi z teog Flash:)
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn stycz 30, 2005 11:49 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W środę 2.02 na 20:00 zapraszam wszystkich zainteresowanych dyskują na temat rozwoju IAG. Jesli robicie cos dla Akademi, jesli macie jakies pomysły, bądź po prostu chcecie posłuchać, to przyjdźcie na spotkanie.

Piątkowa dyskusja o nauce była bardzo kreatywna, mam nadzieję, że temat reform IAG okaże się równie atrakcyjny.

jeszcze raz zapraszam
Powróć na górę
oslito
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 19, 2005
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 1:44 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

rewelacja - dzieki za te zapisy.... sam bardzo nieregularnie mam wolny czas, wiec dla mnie mozliwosc odtworzenia lekcji to bardzo przydatna rzecz....
szczegolnie, ze mozna to niektorych fragmentow wracac dla lepszego zrozumienia Uśmiech
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr lut 02, 2005 9:59 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Kolejny wykład na temat liczenia i oceny gry (rozwinięcie wykładu który był już temu tematowi poświęcony)

odbędzie się on w sobotę (5.02) o 20:00

zapraszam
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Cz lut 03, 2005 6:40 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Na życzenie Benerit’a informacje o mojej działalności będę publikował w tym temacie.

Na starcie chciałbym was poinformować że od tej chwili będę udzielać lekcji głosowych na serwerze KGS. Chciałbym w tym miejscu podziękować Zarządowi PSG z wsparcie przy rozmowach z adminami KGS, ale do rzeczy ^___^. W najbliższy poniedziałek o 20:00 odbędzie się pierwsza moja lekcja w systemie AUDIO dla Internetowej Akademii Go (IAG0 a będzie ona dotyczyć o błędach graczy w początkowej fazie gry (z dużym naciskiem na gry handicapowe).

Wykład przewidziany dla graczy 20-10 kyu, ale będę się starał żeby nawet absolutni początkujący wynieśli z niego jak najwięcej.

Serdecznie zapraszam!!!

Podsumowanie:

Miejsce: KGS -> Polish Room
Czas: 7 luty 2005 (poniedziałek) 20:00
Temat: Honte – co to jest? Najczęstsze błędy w fuseki.
Dla kogo? : 10kyu-20kyu

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
oslito
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 19, 2005
Wiadomości: 9
Skąd jesteś: Tychy

PisanieNadesłano: Cz lut 03, 2005 6:57 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nexo - mam pytanko.....
czy bedzie mozliwosc pozniejszego pobrania off-line lekcji podobnie jak Benerita...?
bylbym wdzieczny za taka mozliwosc...
pozdrawiam
oslito
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn lut 06, 2005 12:15 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Terminy kolejnych wykładów

poniedzialek 7.02 - wykład prowadzony przez Nexo
sroda 9.02 - "siła grup czyli jak atakować"
piatek 11.02 - "trochę o fuseki dla początkujących"


Chciałbym również pozdrowić pewnego silnego gracza:
Człowieku jeśli czerpiesz radość z szukania moich błedów i psucia mi wykładów, to miej chociaż odwagę występować pod własnym nickiem a nie kontem gościnnym! Nie twierdzę, że umię wszystko, ale moje kilka kyu pozwala mi chyba uczyć graczy o sile kilkunastu. Chcesz poszpanować zorganizuj własny wykład i pokaż na co cię stać.
Powróć na górę
jkk
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 05, 2004
Wiadomości: 6
Skąd jesteś: Białogard/Koszalin

PisanieNadesłano: Pn lut 06, 2005 4:42 pm    Temat wiadomości: "Pozdrowienia" Odpowiedz cytując

Dołączam się do "pozdrowień" Puszczający oczko
Chyba gość nie brał udziału w dyskusji o udzielaniu lekcji.
A tak ogólnie - psychologia już zajęła się tematem anonimowych postów w internecie, ludzi wiedzących wszystko i lepiej.

Pozdrowienia (tym razem serio!) dla Benerita Uśmiech
jkk
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz lut 10, 2005 3:36 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Lekcje nabierają formalnego charakteru. Następne będą się juz odbywać wedle następujacej rozpiski:

LEKCJE GŁOSOWE:
poniedzialki 20:00 - lekcja Nexo
wtorki 18:00 - lekcja Benerita
piątki 18:00 - lekcja Benerita

DYSKUSJE:
niedziele 20:00 - (co dwa tygodnie) dyskusje na różne tematy.

ARCHIWUM:
bastion.univ.gda.pl/~benerit
Wrzucane są tu wszelkie wykłady i dyskusje (o ile są nagrywane)

UWAGI:
- przeniosłem moje lekcje na godzinę 18. tak więc proszę się nie pomylić.
- wykład w ten piątek (jutro) NIE ODBEDZIE SIE...
- raz w miesiącu zgodnie ze wczesniejszymi zapowiedziami będzie dyskusja o reformach IAG, proszę wszystkich zainteresowanych rozwojem IAG o uczestnictwo w niej.
- detaliczne informacje o wykładach i dyskusjach w moim opisie na KGS
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pt lut 11, 2005 12:14 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

W poniedziałek 14 lutego będę prowadził lekcje o fuseki dla graczy 10kyu i silniejszych oczywisciwe na KGS polish room godzina 18:00 jest to spowodowane ze wyklad bedzie bardzo dlugi i 2 godziny moga nie wystarczyc :]

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaNauka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 2 z 5


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy