Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Papierowe reformy
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ma1a
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 39
Skąd jesteś: Rybnik

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 6:02 pm    Temat wiadomości: Papierowe reformy Odpowiedz cytując

Benerit, mam wrazenie, ze szukasz dziury w calym, moze tak nalezy gdy sie dostaje stolek, nie wiem, mam jednak prosbe, nie rob z akademi smietnika. Chodzi dokladnie o zakladke "Nawigacja" ktora nic nowego nie wnoszac psuje estetyke strony. Wszelkie zmiany, powinny byc przemyslane i nie wyglada to dobrze jak sa tylko po to zeby byly, a przede wszystkim paskudnie wyglada "Zglaszac uwagi i sugestie - benerit" tam gdzie powinno byc jak najmniej tekstu. Zamiast pomagac utrudnia, do tego wyglada jak "uwaga strona w przebudowie", a wiec paskudnie.

PS.
Napisales: - robię zakładkę Nawigacja - proszę o sugestie co dodać

moja sugestia CALA USUNAC! sieje tylko zamet
Powróć na górę
Adellon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 13, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 6:46 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Może powinien to byc inny topic ale.... Puszczający oczko
IMHO macie za długie menu; prawie jak onet...
Np. calą grę w sieci bym przeniosł do linków.
To tylko przykład.
Powróć na górę
Ziper
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 12, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 7:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ma1a ma rację zakładka "Nawigacja" jest niepotrzebna, przynajmniej w takiej formie jaka jest teraz. Nie mam pojęcia co mogło by się kryć za taką nazwą, bo przecież do nawigacji jest menu. Rozsierdzony Więc w dziale nawigacja można umieścić całe menu.
Na razie w zakładce Nawigacja są skopiowawne tylko informacje z innych działów, które nie wnoszą nic nowego do strony. Zwiększa to jedynie chaos witryny i zmniejsza atrakcyjność.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 8:48 pm    Temat wiadomości: Re: Papierowe reformy Odpowiedz cytując

ma1a wrote:
Benerit, mam wrazenie, ze szukasz dziury w calym, moze tak nalezy gdy sie dostaje stolek, nie wiem, mam jednak prosbe, nie rob z akademi smietnika. Chodzi dokladnie o zakladke "Nawigacja" ktora nic nowego nie wnoszac psuje estetyke strony. Wszelkie zmiany, powinny byc przemyslane i nie wyglada to dobrze jak sa tylko po to zeby byly, a przede wszystkim paskudnie wyglada "Zglaszac uwagi i sugestie - benerit" tam gdzie powinno byc jak najmniej tekstu. Zamiast pomagac utrudnia, do tego wyglada jak "uwaga strona w przebudowie", a wiec paskudnie.

PS.
Napisales: - robię zakładkę Nawigacja - proszę o sugestie co dodać

moja sugestia CALA USUNAC! sieje tylko zamet

Zakładka nawigacja ma właśnie zastąpić część zakładek istniejących już na akademii. Jest ich rzeczywiście dużo i co więcej jest kilka rzeczy których zwykły użytkownik nie widzi (część zakładek jest ukryta). Chcę to zebrać w jedno menu w miarę ułożone. Nie zrobię tego od razu ale sukcesywnie.

Zakładka nawigacja jest widoczna właśnie po to abyscie mogli powiedzieć jak winna ona wygladac i takie tam. I dziekuję osobom ktore zglaszaja swe sugestie, nawet jesli od razu nie wprowadzam ich w zycie.

Co do robienia śmietnika z Akademii. Z mojego punktu widzenia wlasnie jest lekki hmmm jakby to ujac - bałagan. Z zewnątrz wyglada to w miare, ale od środka jest ogromny nieporządek i troche trzeba się za to zabrać, zanim chaos panujacy w bazach danych i artykulach przyjmie rozmiary ktorych juz nikt nie ogranie.

No i po prawdzie - strona jest w przebudowie Uśmiech

A co do "dostawiania stołka" - realia były troszkę inne... Uśmiech

pozdrawiam i zgodnie z sugestią usuwam napis Uśmiech
zapraszam dzis na 20:00 na dyskusje
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 11:55 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja prosiłbym o rozsądne zastanowienie się nad taką kwestią: jakie ma znaczenie to, czy linki są ustawione tak czy inaczej? Otóż moim zdaniem znaczenie jest marginalne, i przebudowywanie tego, co dotąd całkiem przyzwoicie działało jest po prostu stratą energii. Kiedy rektorem był dede, koncentrował się on raczej na działaniach realnych a nie wirtualnych - organizacją lekcji, turniei, ligi, regulaminami działania, promocją i dodawaniem innych pomysłów. Działania wirtualne (w sieci www), czyli rozbudowę stron, pozostawiał innym osobom, jako kwestię raczej poboczną dla głównego nurtu działania IAG.

Główne problemy, jakie stoją teraz przed akademią to moim zdaniem nie przebudowa stron, które są niezłe, aczkolwiek wymagają pilnego upgrade'u i mimo głosów przypadkowych klikaczy wcale nie ma na nich dużego bałaganu, ale:

- wprowadzenie i wykalibrowanie systemu punktowego, który promowałby aktywność w ramach akademii, komentowanie partii słabszym graczom i zbieranie tych komentarzy w module oraz wzmocnienie stosunków uczeń-nauczyciel,
- znalezienie większej liczby osób chętnych do prowadzenia lekcji publicznych.

PS. Niestety nie mogłem być na KGS na spotkaniu, ale wydaje mi się, że forum też może być dobrym miejscem rozmów nt. akademii.

_________________
Graj każdy ruch tak, jakby był twoim ostatnim.
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 4:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
Główne problemy, jakie stoją teraz przed akademią to moim zdaniem nie przebudowa stron, które są niezłe, aczkolwiek wymagają pilnego upgrade'u i mimo głosów przypadkowych klikaczy wcale nie ma na nich dużego bałaganu, ale:

- wprowadzenie i wykalibrowanie systemu punktowego, który promowałby aktywność w ramach akademii, komentowanie partii słabszym graczom i zbieranie tych komentarzy w module oraz wzmocnienie stosunków uczeń-nauczyciel,
- znalezienie większej liczby osób chętnych do prowadzenia lekcji publicznych.

PS. Niestety nie mogłem być na KGS na spotkaniu, ale wydaje mi się, że forum też może być dobrym miejscem rozmów nt. akademii.

Dyskusję możesz ściągnąć i przejrzeć - jest zapisana tam gdzie pozostałe moje wykłady. Rozmowa toczyła się głownie wokół własnie tematu systemu punktowego oraz zaplecza informatycznego...
Planujemy przenieść akademię na nową platformę i zbudować nową bazę danych... (detale w dyskusji) na podstawie ktorej bedzie mozna wprowadzić system punktowy.
Co do działu Lekcje i samych lekcji - to ostatnio go poprawiłem... i mam nadzieje że bedzie troszke lepiej.

zgodnie z sugestią nawigacje ukrylem... a system punktowy (a raczej jego propozycję niedlugo umieszcze na forum)

pozdrawiam
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy