Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Co zrobić z Bractwami?
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony 1, 2  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 9:46 am    Temat wiadomości: Co zrobić z Bractwami? Odpowiedz cytując

Witam!

Jako, że pomysł z bractwami niezbyt wypalił zastanawiam się nad całkowitym usunięciem go z Akademii i ewentualnym wprowadzeniu innego podobnego systemu związanego z przyszłym systemem punktowym.

Dlatego mam kilka pytań
1. Co sądzicie o pomyśle z bractwami? Czy warto go kontynuować?
2. Do członków bractw, jakie są wasze opinie na możliwość rozwiązania systemu bractw?
3. Dlaczego projekt się nie udał i czego w nim brakowało?

PS brak odzewu na list, traktuje jako brak zaisteresowania tym systemem (implikacja chyba zrozumiała)
Powróć na górę
pjk
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 35
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 11:29 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Uważam, że usuwanie nie jest najlepszym pomysłem - wystarczy, że nie będą eksponowane. Jak za jakiś czas znajdą się chętni to będziemy mieli gotowe rozwiązanie.

_________________
pjk
Powróć na górę
dede
Tengen
Tengen


Dołączył(a): kwiet 06, 2003
Wiadomości: 192
Skąd jesteś: Trojmiasto

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 11:58 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Moim zdaniem pomysł z bractwami nie wypalił bo powstało ich zbyt mało. Żeby zorganizować jakąkolwiek sensowną rywalizację między nimi, np turniej drużynowy albo coś w tym rodzaju, trzeba przynajmniej ze 3 bractwa. Później chyba powstało trzecie ale pomysł stracił już siłę i rozszedł się po kościach.
Powróć na górę
kyo
Nobi
Nobi


Dołączył(a): paźdź 04, 2004
Wiadomości: 2

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 1:41 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

czesc

Moim skromnym zdaniem pomysł nie wypalił z jednego powodu bractwa powstały przed wakacjami i ludzie nie mieli czasu na zainteresowaniem sie tym tematem w zbyt dużej mierze. Ogólnie byłem w 3ech bractwach bodajże ... przed wakacjami w 2 a po wakacjach ostatecznie jestem w 3 i mam nadzieje że tam zostane Uśmiech

Usunięcie bractw to chyba nie najlepszy pomysł ^^"

Ktoś ogladał Harego Potera ?? Bardzo szczęśliwy ja tak - tam od poczatku był podział na 4 ugrupowania czy tam bractwa ? może zrobić jakieś 4 ugrupowania w IAG czy ileś co by ze soba walczyły ?? ^^
Powróć na górę
Adellon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 13, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 5:09 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Ja bym nie usuwal bractw - może są jakieś osoby (wystarczy jedna - dwie) które chciałyby założyć bractwa. Już by były te 3-4 bractwa. Zresztą teoretycznie już są trzy ^^ - te dwa na forum i Bractwo Wiedzy Baduk. Uważam, ze w każdym bractwie znajdzie sie kilka osób do turnieju druzynowego (mogłaby powstać dodatkowa tabela takich rozgrywek).
Powróć na górę
Ziper
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): wrz 12, 2004
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Wrocław

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 7:09 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Nie należałem do żadnego bractwa i wydaje mi się, że nie są one potrzebne. Środowisko goistów jest zbyt małe, żeby jeszcze wprowadzać w nim dodatkowe, sztuczne podziały. Liczba aktywnych uczestników akademii jest około 100 (na podstawie graczy ligi). Z tego z połowa nie bedzie chciała należeć do żadnego bractwa, to zostaje 50. To podzelić na ilość bractw, powiedzmy... 4 i zostaje po 12 uczestnikow na bractwo. Z taką ilością osób zorganizowanie ligi wewnętrznej mija się z celem. Lekcje wewnątrz bractwa, zamienią się na prywatne lekcje, które oferowane sa też przez akademię i bractwo do tego nie jest potrzebne. Uśmiech
Rrywalizacja między bractwami może i być ciekawa, ale trzeba mieć na uwadze, że do reprezentacji bractwa będą typowani najlepsi gracze i będzie to zazwyczaj ta sama grupa osób, więc pozostali uczestnicy nie będą mogli czerpać z tego przyjemności, poza ogladaniem gier.
Więc pytanie brzmi jakie profity płyną z istnienia bractw?
jesli odpowiedź brzmi: nie ma. to znaczy że bractwa są niepotrzebne. Jeśli płyną z tego kożyści chociaż dla grupki osób, to proszę bardzo, niech istnieją.
Powróć na górę
Adellon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 13, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 8:42 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Gimli wrote:

Rrywalizacja między bractwami może i być ciekawa, ale trzeba mieć na uwadze, że do reprezentacji bractwa będą typowani najlepsi gracze i będzie to zazwyczaj ta sama grupa osób, więc pozostali uczestnicy nie będą mogli czerpać z tego przyjemności, poza ogladaniem gier.
A kto powiedział, ze będzie to akurat rywalizacja w turniejach drużynowych powiedzmy 5 os.? Uczestników w drużynie będzie tyle ile jest w najmniejszej drużynie - wystarczy dążyć do równowagi... (teoretycznie).
To nie bedzie takie łatwe, ale można spróbować.
Powróć na górę
kaisuj
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): sierp 28, 2003
Wiadomości: 282
Skąd jesteś: Lublin

PisanieNadesłano: Śr lut 16, 2005 9:31 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Podobnie do kilku moich przedmowcow uwazam, iz kasowanie bractw jest zle. Wydaje mi sie, ze bez wzgledu na popularnosc bractw, sa one sporym osiagnieciem, przynajmniej na plaszczyznie teoretycznej. Sam pomysl jest bardzo dobry i nawet jesli teraz zawieszona jest ich dzialalnosc, to wszystko to, co zostalo do tej pory wypracowane w kwestii bractw powinno zostac zapisane do jakiegos archiwum. Przyczyna niepowodzenia projektu bractw byla w moim przekonaniu za mala pdmiennosc dzialan w porowananiu do pozostalych inicjatyw IAG, a wiec ligi, turnieju i lekcji. Bractwa nie wniosly w zasadzie nic nowego. W okresie tworzenia bractw dyskutowalem z Nexo nad roznymi pomyslami tego typu i wyszedlem wtedy z propozycja jakiegos ujednolicenia nauczania w ramach IAG. Widzialem to w ten sposob, ze wszyscy nauczyciele stworzyli by cos w rodzaju szkoly, w ktorej program nauczania bylby podzielony na konkretne przedmioty. Obejmowal by onszereg zagadniem poczawszy od absolutnych podstaw, a skonczywszy na jak najbardziej zaawasnowanej wiedzy (w miare mozliwosci i umiejetnosci nauczycieli). Widze kilka plusow takiego systemu. Kazdy nauczyciel moglby sie specjalizowac w danej tematyce, przez co nabieralby wprawy w tlumaczeniu tego. Co semestr (badz tez w innych dowolnych okresach) kurs danego przedmiotu ruszalby od nowa. Wszelkie lekcje bylyby nagrywane i dostepne. Celem takiego systemu jest uporzadkowanie i skompletowanie nauczania. Obecnie kazdy uczacy naucza wedle wlasnej wizji. Ja przykladowo ma kilku uczniow i komentuje im gry. W tych komentarzach staram sie uwzgledniac wszystkie aspekty gry. Inni robia chyba podobnie. W sytuacji, gdy pojawia sie ktos nowy, to niestety nie moze on zbytnio bazowac na tym, co wypracowano do tej pory i trzeba wszystkie komentarze czynic od nowa. Owszem, sa zapisane komentowane gry, lecz zazwyczaj takie komentarze dotycza konkretnych rzeczy, a nie wiedzy teoretycznej.
Obawiam sie jednak, ze taki pomysl bylby trudny w realizacji. Jest to wielkie przedsiewziecie. Niemniej skoro juz mowa o zmianach, to chcialem sie nim z Wami podzielic, jako pewna alternatywe wobec bractw.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Cz lut 17, 2005 3:03 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Co do klanów mam mieszane uczucia. Nie da sie ukryć, że jest to niewypał (przynajmniej jak na razie). Ale z drugiej strony może warto byłoby trochę nad tym jeszcze popracować bo mimo wszystko pomysł wydaje się ciekawy.
Dla mnie bractwa miały być dodatkowym źródłem zdrowej rywalizacji pomiedzy członkami iag. Niestety do tej pory nic takiego nie miało miejsca. Niby powstały trzy bractwa( klany) ale jednynym rezultatem było stworzenie forum dla nich i być moze jakies rozgrywki wewnątrz klanowe (nic o nich nie wiadomo niestety).
Widzę dwie podstawowe przyczyny tego że pomysl z klanami się nie sprawdził :
- brak rywalizacji pomiedzy klanami
- "odosobnienie" klanów - nic co sie wewnątrz nich dzieje nie wychodzi na zewnątrz, nie ma porzadnej informacji na ich temat, regulaminu, spisu członków czy linków do stron klanowych
Co do dalszej przyszłości klanów to po pierwsze na pewno nie należy ich rozwiązywać bo wciąż mają duży potencjał. Należałoby jednak coś zmienić w tej materii.
Moje propozycje to:
- wprowadzić rywalizaję Uśmiech - nie mam na mysli czegoś bezpośredniego w stylu ligi czy turnieju pomiedzy bractwami (bractw jest po prostu za mało na razie) ale raczej zdobywanie punktów przez członków bractwa w imprezach organizowanych przez iag (turniejach i lidze). Na końcu miesiąca byłoby podsumowanie, wybierany byłby klan który zwyciężył i zabawa zaczynałaby sie od początku Uśmiech .
Chciałem w tym miejscu nadmienić że był kiedyś w iag turniej drużynowy (drużyny 3 osobowe ), regulamin i przebieg pierwszego turnieju są na stronach iag w dziale poświeconym turnieją. Reaktywacja tego turnieju pewnie jest możliwa :D.
- poinformować innych uczesników iag ze cos takiego jak bractwa istnieje. Powinny być strony dla każdego z bractw, mogą być w obrębie akademi, coś prostego z regulaminem oraz listą członków. Do tego jakies info od czasu do czasu na ten temat też by sie przydało.
Być może to pomogłoby ożywić idee klanów, bo chyba warto.

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 2:13 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

- zbyt mało LUDZI
- zbyt mały PRESTIŻ
- zbyt krótka TRADYCJA - chociaż niby od czegoś trzeba zacząć.

Co prawda nie wiem, jak zaczęło się to, jeżeli chodzi o klany np quake'a, ale w tej chwili wielkie serwisy klanowe (chociażby clanbase) są odwiedzane przez miliony, klanów jest wiele, niektóre lepsze, inne gorsze. Twój staż i umiejętności decydują o tym, do jakiego masz szasę przynależeć.. Klany *walczą*. Rywalizacja jest kluczem do osiągnięcia sukcesu w tym temacie. Ale nie ma rywalizacji bez dużej liczby zmagających się ze sobą bractw. No i koło się zamyka. Potrzeba nam CHĘTNYCH do gry, ale w ilości wysoce przewyższającej to, co możemy osiągnąć w tej chwili.
Powróć na górę
Adellon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): grud 13, 2004
Wiadomości: 10
Skąd jesteś: Kraków

PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 3:30 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tommell wrote:
[...] Ale nie ma rywalizacji bez dużej liczby zmagających się ze sobą bractw. [...]
Tu sie zgodzę, ale przecież trzy klany, to nie dwa ^^. IMHO tyle na początek wystarczy. Z czasem powstaną nowe, no bo chyba jeżeli chodzi o uczestników aktywnych w IAG to tendencja jest wzrostowa. Jeżeli się mylę to proszę o poprawienie.

Teraz trzeba coś wymyślić z tą rywalizacją bractw.
Co do słabszych graczy w bractwie to moim zdaniem niech będzie tak jak, że tak powiem w "typowych" bractwach/drużynach/klanach. W walce biorą udział gracze najsilniejsi, inni niech się szkolą.

Jakby co to wiem, że tym zdaniem także skazuję siebie na jak na razie (17 kyu) nie branie udziału w turniejach.

Zawsze można zrobić powiedzmy turnieje od 10 k w górę i od 11k w dół. To tylko przykład.
Powróć na górę
Mandos
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): marca 02, 2004
Wiadomości: 238
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Pt lut 18, 2005 9:23 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Adellon wrote:

Teraz trzeba coś wymyślić z tą rywalizacją bractw.
Co do słabszych graczy w bractwie to moim zdaniem niech będzie tak jak, że tak powiem w "typowych" bractwach/drużynach/klanach. W walce biorą udział gracze najsilniejsi, inni niech się szkolą.

W go sytuacja jest troche inna, po pierwsze znacznie trudniej jest dojść do czołówki bractwa niz powiedzmy w takim "counterze".
Po drugie w tego typu sieciówkach istnieje wiele klanów i można wybrać gorszy w którym szybciej bedziesz miał szanse się pokazać (pewnie w lepszych wogóle nie bedą chcieli z Tobą gadać Puszczający oczko )

U nas na razie wybór niewielki i prawdę mówiąc wątpie aby szybko było lepiej, po prostu znacznie mniej osób gra (i bedzie grało) w go niż w quake'a .

Adellon wrote:

Jakby co to wiem, że tym zdaniem także skazuję siebie na jak na razie (17 kyu) nie branie udziału w turniejach.

Zawsze można zrobić powiedzmy turnieje od 10 k w górę i od 11k w dół. To tylko przykład.

Cieszę sie że to zauważyłeś ale jest pewien problem : z tego co kojarze w jednym z bractw które zostały w akademi jest w regulaminie wzmianka że nie przyjmują nikogo słabszego niż 10k... to tyle jezeli chodzi o pomysł turnieju dla 11k i słabszych.

Do tego tak jak wspominałem w swoim ostatnim poscie rywalizaja bezposrednia miedzy dwoma czy trzema klanami wydaje mi sie dziwna i znacznie lepsze efekty mozna byłoby uzyskać gdyby członkowie klanów zdobywali punkty dla swoich "organizacji" w imprezach organizowanych przez iag dla wszystkich.
A tak między Bogiem, a prawdą nie wyobrażam sobie czegoś takiego jak turniej miedzy bractwami kiedy są kłopoty z zebraniem ludzi do impreszy skierowanej do znacznie wiekszego grona ludzi (turniej iag)

_________________
The good fighters of old first put themselves beyond the possibility of defeat,
and then waited for an opportunity of defeating the enemy.

Sun Tzu Wu - ART OF WAR
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Sb lut 19, 2005 12:54 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Turniej dla ludzi poniżej 11k? Czyli, jak mam rozumieć, turniej sandbaggerów, a raczej "kto dłużej nie będzie awansował z 11k"? Ee, bzdura kompletna.
Ogólnie trudno będzie przekonwertować pomysł klanów na Go kiedy mamy tak mało graczy i tak duże różnice w ich siłach...
Powróć na górę
Delita
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 13, 2003
Wiadomości: 17
Skąd jesteś: Pabianice

PisanieNadesłano: Sb lut 19, 2005 1:13 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

tya.. jak ktos wspomniał wcześniej faktycznie środowisko goistów jest zbyt małe aby je jeszcze dzielić na grupy. CO prawda rywalizacja między owymi klanami mogłaby być ciekawa ale w jakiej formie? To wszystko nie jest takie proste jak się wydaje;)
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Pn lut 20, 2005 10:37 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Co sądzicie o następującym pomyśle:

Bractwa zostają powiązane z systemem punktowym i systemem nauczania w nastepujacy sposob:

- za przynaleźność do bractwa 5 punktow (za przewodnictwo 10)
- bractwa maja swoje druzyny zawodnikow do turniejow itd... ktorzy wygrywaja punkty. (generalnie zasada jest taka, ze bractwo rowniez jest jednostka w systemie punktowym i pozniej te punkty rozdzielane sa na czlonkow bractwa)

Bractwa tworzone sa glownie wokol osob, czy to nauczycieli, czy aktywnych osob na KGS. (mi osobiscie przychodzi okolo 4-6 osob na mysl wiec chyba mozliwosci sa)
Taka osoba zostaje przewodniczacym bractwa i reprezentuje je przed akademią.
Czlonkami bractw musza byc rowniez gracze slabi i poczatkujacy (to tez mozna ujac w systemie punktowym itd.)


Generalnie calosc mozna opisac jako. Wokol aktywnych osob formalizujemy grupy ludzi ktorzy pod jedna nazwa "falga" uczestnicza w zyciu akademii - glownie w zmaganiach z systemem punktowym. Mozna to rozwinac oczywiscie o filozofie i wszelkie zasady lokalne dla kazdego z bractw, ale nadal wyjdzie idea jaka byla w Harrym Potterze.

Oczywiscie kluczem do wszystkiego bedzie:
- znalezienie chetnych do prowadzenia bractw.
- znalezienie bractwom zajecia (turnieje, konkursy i inne pola do rywalizacji)

Czekam na uwagi i komentarze... i no najwazniejsze pytanie... czy w takiej wizji bractw ktos by chcial jakies zalozyc? Lub przynajmniej by sie nad taka mozliwoscia by zastanowil...

(w ostatecznosci mozna zrobic bractwa regionalne, ale chyba nie o to tu chodzi)
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy