Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


czy można przeżyć
Natknąłeś się na ciekawy problem lub pozycję? Przedstaw go tu lub zapytaj o rozwiązanie.
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mintrill
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 26, 2005
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Krapkowice

PisanieNadesłano: Cz May 05, 2005 12:06 pm    Temat wiadomości: czy można przeżyć Odpowiedz cytując

Cześć, problem wydaje się trywialny, ale zastanawiam się nad tym, czy czarne (te na górze) mogą przeżyć. Myślę, że są martwe, aczkolwiek nie jestem pewien.
Przykład z mojej partii.

Czy czarne kamienie mogą przeżyć?


PS. Wszystkie inne czarne są żywe.
PPS. Problem błahy, ale jako początkujący nie mogę go rozwikłać.
Powróć na górę
Polkolordek
Keima
Keima


Dołączył(a): May 09, 2003
Wiadomości: 95
Skąd jesteś: Gdansk

PisanieNadesłano: Cz May 05, 2005 1:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

dobrze myslisz Puszczający oczko czarne sa matwe-->dlaczego? - bo nie ma jak zrobic dwoch/dwojga oczu - ruch czarnego 19h robi tylko jedno oko i to nawet nie w sente, na drugie oko nie ma zadnych szans
Powróć na górę
kashon
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): paźdź 28, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 7:50 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

wg za mala czesc planszy jest pokazana ( z prawej strony), aby to jednoznacznie stwierdzic. Tu jest pewna szansa wyjscia przez k16, ale to chyba zalezy takze od skutecznosci ciecia w L15.

pozdrawiam,
kashon
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Pn May 08, 2005 8:14 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

kashon wrote:
wg za mala czesc planszy jest pokazana ( z prawej strony), aby to jednoznacznie stwierdzic. Tu jest pewna szansa wyjscia przez k16, ale to chyba zalezy takze od skutecznosci ciecia w L15.

pozdrawiam,
kashon

probelm rozwiazujemy zawsze lokalnie :] tak wiec zbicie kilku bialych kamieni jest niczym w porownaniu z cala czarna grupa powyzej.

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaPozycje, problemy, analizy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy