Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


katatsugi ???
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mintrill
Nobi
Nobi


Dołączył(a): stycz 26, 2005
Wiadomości: 2
Skąd jesteś: Krapkowice

PisanieNadesłano: Pn sierp 08, 2005 11:13 am    Temat wiadomości: katatsugi ??? Odpowiedz cytując

Witam,
nie jestem pewien , czy to jest odpowiedni dział, na tego typu pytaine, jednakowoż nie znalazłem, jakiegoś bardziej pasującego.

W słowniczku na stronach Akademii, znajduje się pojęcie "katatsugi" tłumaczone jako "Solidne połączenie". Czy rzeczywiście istnieje takie pojęcie??
Na Sensei's Library takiego pojęcia nie ma, jest natomiast pojęcie "kaketsugi", którego natomiast tutaj nie ma, a które IMO można tłumaczyć jako "solidne połączenie".

Stąd moje pytanie: "Katatsugi" to pojęcie używane w świecie GO, czy tylko literówka, która pojawiła się w tutejszym słowniczku??

Pozdrawiam
Powróć na górę
janek
Honte
Honte


Dołączył(a): kwiet 25, 2003
Wiadomości: 37
Skąd jesteś: Wodzisław Śląski

PisanieNadesłano: Sb sierp 20, 2005 1:08 pm    Temat wiadomości: Re: katatsugi ??? Odpowiedz cytując

Lepiej wierzyć Akademii Bardzo szczęśliwy
katatsugi tłumaczy się faktycznie jako solidne połączenie, wydaje mi się, że nieco lepszym byłoby określenie "formalne połączenie" - tzn. takie, kiedy kamienie są bezpośrednio ze sobą połączone.
kaketsugi najczęściej tłumaczone jest jako "wiszące połączenie", to tłumaczenie nie oddaje jednak w pełni znaczenia tego określenia.
Poniżej jako pierwsze jest "solidne połączenie" - katatsugi,
potem są "wiszące połączenia" , kolejno:
- kaketsugi
- keimatsugi

| . . . . . . . . . . . . . . . . . . . |
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy