Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


Ranki
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Anako
Kosumi
Kosumi


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 21
Skąd jesteś: z Warszawy :D

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 11:35 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

asumi wrote:
Tommel, a marcin powiedzial... Puszczający oczko
...że jego taka powiedział... Drwiący
Tak mi się jakoś skojarzyło Puszczający oczko

To...co w końcu z tymi rankami? :>

_________________
"At spes non fracta."
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pn May 05, 2003 11:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Hi

Tę klasyfikację: insei, kisei, senpai, pro itp. widziałem już na jakimś forum; wydaje mi się że dobrze mieć oryginalną klasyfikację ranków.
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Wt May 06, 2003 2:01 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Forum takiego nie widziałam, ale pewnie istnieje tam taki system - w końcu nie ma to jak stara dobra tradycja japońskich tytułów...
hm.... Pomysł to może od cesarza w dół? tylko nie za bardzo wiem co jest niżej, oprócz szoguna i samuraja... Zdziwiony
Marcinie, Wielki Bracie :), może powinieneś zasugerować kategorię, w której tworzyć ranki - bo jak na razie, to patrząc na twój...Big Brother? (a potem...uczestnicy finału? półfinału? help Puszczający oczko )

A może by tak system z "Avalonu"? Przewracający oczami

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
ketchup
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 02, 2003
Wiadomości: 66
Skąd jesteś: Warszawa

PisanieNadesłano: Wt May 06, 2003 3:45 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

marcin wrote:
Hi

Tę klasyfikację: insei, kisei, senpai, pro itp. widziałem już na jakimś forum; wydaje mi się że dobrze mieć oryginalną klasyfikację ranków.

Taka klasyfikacja jest całkiem ciekawa i może się sprawdzić w wielu miejscach (np. na stronie dotyczącej Hikaru no Go), ale nie ma sensu na forum goistycznym. Już jest miejsce gdzie można wpisać, że jest się Kisei, pro, insei albo 20k. Ja mam poki co 5k i dobrze sie z tym czuje Puszczający oczko
Rangi, podobnie jak avatary, to tylko zabawa nie majaca wiele wspolnego z meritum, nalezy do nich podchodzic z duzym Puszczający oczko
Podstawowe rangi opisują aktywność na forum, a nie merytoryczny wkład w prowadzone dyskusje.

Oto moja, niezbyt przemyslana, propozycja.

Rangi za aktywność:
nobi
kosumi
keima
ogeima
...
tenuki

Rangi specjalne:
pomagający w rozwoju serwisu - aji
administratorzy (aktualnie marcin i ja) - tesuji
honorowi uczestnicy Akademii - honte
założyciel Akademii (dede) - tengen

Napiszcie co o tym myślicie i ewentualnie zgłoście poprawki.
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Wt May 06, 2003 9:27 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

ketchup wrote:


Rangi za aktywność:
nobi
kosumi
keima
ogeima
...
tenuki

Hihi dobry pomysl - rozwiniecia od najbardziej solidnych do najdalszych...
Proponuje: nobi, kosumi, ikken tobi, keima, ogeima, hazama tobi

Rank dla moderatorów nie należących do innych kategorii: sente
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 2:49 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tylko skoro od najsolidniejszych, to czy co bedzie szybciej: nikken tobi czy keima ?
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 5:43 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Generalnie ikken tobi uważane jest za solidniejsze od keimy, jako pozostawiające mniej słabości. Jest to ruch bardziej defensywny, keima służy do ataku, wtedy, gdy otoczenie jest bardziej przyjazne, nasze wpływy większe.
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 6:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Tak, tak, IKKEN tobi jest solidniejsze od keimy, ale czy NIKKEN tobi jest solidniejsze? Bo tu skok o dwa, a tu z kolei jak skoczek szachowy..
Powróć na górę
asumi
Keima
Keima


Dołączył(a): May 01, 2003
Wiadomości: 95

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 8:44 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

...a po co się wysilać, jeśli jest to akademia, wykorzystajmy hierarchię uczelni, jaką dał w dowcipach Wielki Brat K....

...i wtedy ketchup zostanie panią z dziekanatu Rozsierdzony

_________________
There are so many ways to lose, but so few ways to win. Perhaps the best way to achieve victory is to master all the rules for disaster, and then concentrate on avoiding them.
Victor Niederhoffer
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 9:02 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

hihi - nikt nie lubi pań z dziekanatu... Tommell, w mojej propozycji nie ma nikken tobi.
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 10:04 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

E tam, malo tych stopni :} Robcie co chcecie :}
Powróć na górę
method
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 24, 2003
Wiadomości: 57
Skąd jesteś: Łódź

PisanieNadesłano: Cz May 08, 2003 10:54 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

niemowa, podnosacz, odburkiwacz, szeptacz, gadacz, pyskacz, krzykacz

lol

(z serii windziasz prysznicarz)
Powróć na górę
marcin
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 11, 2003
Wiadomości: 372
Skąd jesteś: Poznań

PisanieNadesłano: Pt May 09, 2003 12:00 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

rewelacja Drwiący chyba trzeba bedzie zorganizować ankiete Uśmiech
Powróć na górę
Piotrek
Sente
Sente


Dołączył(a): kwiet 14, 2003
Wiadomości: 49
Skąd jesteś: Chocianów

PisanieNadesłano: Pn May 12, 2003 9:24 am    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

mi sie nie za bardzo podobaja te aji, keimy iken tobi itd. Wedlug mnie lepiej zrobic cos bardziej normalnego. Tamte co byly wczesnie bardziej mi sie podobaly.
Powróć na górę
Tommell
Hazama tobi
Hazama tobi


Dołączył(a): kwiet 28, 2003
Wiadomości: 207
Skąd jesteś: Police

PisanieNadesłano: Pn May 12, 2003 6:39 pm    Temat wiadomości: Odpowiedz cytując

Aa! Jestem keimą! :}
A tak wlasciwie, to czemu Ty Piotrze jestes Aji? Specjalne zaslugi..? :>
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 2 z 4


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy