Archiwum Internetowej Akademii Go Sklep E-GO  
_TOGGLE
Menu

Nauka

Artykuły

Szukaj

Archiwum IAG


co tu sie dzieje??
Akademia i jej strona - pytania, problemy, komunikaty
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 8:57 pm    Temat wiadomości: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

duzo osob z iag nazrzeka ze nie ma informatykow w iag i nic sie nie ruszy poki sie oni nie znajda wtakim razie mam pytanie co w ostatnich 2 miesiacach zrobila "Nasza Załoga" w skladzie:

- Dziekan - ketchup
- y0shua, pjk

prosilbym o profesjonalne sie wyjasnienie nad czym i ile czasu pracowali bo jezeli nad niczym to proponowalbym przemyslenie sprawy piastowania ich stanowisk.

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 10:14 pm    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

Nexo wrote:
duzo osob z iag nazrzeka ze nie ma informatykow w iag i nic sie nie ruszy poki sie oni nie znajda wtakim razie mam pytanie co w ostatnich 2 miesiacach zrobila "Nasza Załoga" w skladzie:

- Dziekan - ketchup
- y0shua, pjk

prosilbym o profesjonalne sie wyjasnienie nad czym i ile czasu pracowali bo jezeli nad niczym to proponowalbym przemyslenie sprawy piastowania ich stanowisk.

Ech nexo - zrobili duzo na miare ich mozliwosci... tak na marginesie piszac takie listy i krytykujac innych za ich prace sprawiasz, ze duzo latwiej bedzie im poprosic o usunięcie z "załogi" niz o zabranie sie do pracy. Wiec prosze nie siej mi tutaj defetyzmu. Jestem wdzieczny kazdej osobie ktora pomaga w akademi - np jestem wdzieczny tobie ze pomagales robic wyklady i zaluje ze ich nie robisz teraz.

Odpowiadajac wiec na temat twego maila - dzieje sie duzo ale nie na widoku. Duzo rozmawiam o pomocy dla akademi i choc nie zawsze sa to rozmowy dajace rezultaty to jednak cos sie do przodu posuwa.

koszulki to tylko jeden z przykladow... a informatyka znajde... prędzej czy później... chociaż jeden chętny nauczyciel wiecej dla mnie wart niz 3 informatykow.
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 10:24 pm    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

Poczułem się wywołany do tablicy więc odpowiadam.

Naszym zadaniem było i jest czuwanie nad akademią od strony informatycznej - awarie serwera, konfiguracja itp. "Narzekanie" jak to ładnie nazwałeś, jest związane z rozwijaniem akademii np: przez pisanie nowych modułów do phpNuke'a (obecnie Dragonfly). Do tego potrzeba ludzi, niestety my nie jesteśmy w stanie podołać temu zadaniu. Jeżeli czujesz się na siłach, zamiast narzekać możesz spokojnie zastąpić nas na piastowanych przez nas stanowiskach... przecież tłumy ustwiają się w kolejce i mają chrapkę na nasze "posady".
Po przesiadce na nowe forum najbardziej psuł się moduł ligi, który kiedyś stworzyłem. Obiecałem go poprawić i wprowadzić zmiany, o które prosił mnie Benerit. Czas nie pozwolił mi niestety na to (czy mam przygotować Ci pełny harmonogram co robiłem w tym niewielkim wycinku wolnego czasu, który miałem żebyś się poczuł zadowolony ?) Razem z MirkoTem i ketchupem staraliśmy się wykryć bugi w module. Na bierząco usuwam skutki tych bugów, niestety nie usunąłem jeszcze ich przyczyn. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy Jacek walczył głównie z nowym serwerem. Nie znam szczegółów - porozmawiaj z nim.

Powtórze jeszcze raz: jeżeli ktoś czuje się na siłach może do nas dołączyć / zastąpić. Wystarczy się zgłosić.

_________________
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 11:32 pm    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

male sprostowanie: ja nie narzekam tylko zastanawiam sie czy przystapic do IAG ponownie dla wielkiej ideii i znowu cos zdzialac, lecz zanim to zrobie chce wiedziec co sie aktualnie dzieje i kto to robi.

Za bardzo bierzecie wszelkie pytania(krytyke) osobiscie

Co do tego ze sie dzieje duzo tylko tego nie widac to ok, ale jezeli byscie informowali na forum ze jest cos czy cus robione to by bylo mniej "narzekan"

co do mojej prywatnej oceny nie interesuje za bardzo awarie serwerow czy sprawa poprawiania kodu tylko to co jest widoczne czyli np.: brak mozliwosci publikowania skomentowanych partii.

co do pomocy kiedys chcialem pomoc ale zamiast umozliwic mi normalnie pracowac dostalem maila ze moge kolejne linijki kodu wysylac marcinowi na maila a on bedzie to umieszczal na serwerze od tamtej chwili nie chce juz o pisaniu kodu dla iag slyszec.


P.S. do Benerita: zapomniales ze sam kiedys chciales wiele rzeczy zmienic jak dostawales akademie od dede, a teraz na kazda krytyke odpowiadasz tylko stwierdzeniem defetysta.

najdziwniejsze jest ze na swoim dzisiejszym wykladzie gdy napisalem 2 slowa tzn: "go seigen" to zagroziles mi bana a gdy te same slowa napisal method to nawet nie zareagowales. Dziwne Smutny

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre


Ostatnio zmienił(a) Nexo dnia Wt list 01, 2005 11:48 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powróć na górę
yosz
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): kwiet 30, 2003
Wiadomości: 186
Skąd jesteś: Suwałki, Olsztyn, Warszawa

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 11:47 pm    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

Ja właśnie w taki sposób pracowałem nad ligą. Zainstalowałem lokalnie na komputerze phpNuke i coś tam grzebałem. Potem marcinowi wysłałem kod i voila. Nie sądzę żeby było problemem wysłanie Ci kodów akademii, ale dostęp do serwera jest niestety ograniczony.

Chyba ja też za mocno zareagowałem, ale odebrałem to trochę jak "straszenie" Puszczający oczko Mówisz, że za bardzo bierzemy to osobiście.. ale krytyka była skierowana do konkretnych osób więc trudno nie wziąć tego osobiście.

So... make lov...ekhem... akademia not war ! Bardzo szczęśliwy

_________________
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Wt list 01, 2005 11:50 pm    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

mnie indywidualne osoby nie interesuja tylko to co robia (interesowalo mnie co robi ekipa informatyczna), ja jestem z tych osob ktore wyznaja zasade:

"nie mozna nigdy potepiac czlowieka, mozna jedynie potepic jego czyn"

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr list 02, 2005 12:08 am    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

Nexo wrote:
Co do tego ze sie dzieje duzo tylko tego nie widac to ok, ale jezeli byscie informowali na forum ze jest cos czy cus robione to by bylo mniej "narzekan"

Wyznaję zasadę, mów o tym co jest zrobione lub konczone. Zresztą nie o wszystkich sprawach administracyjnych warto pisać na forum. Efekty pracy (lub jej braku) widać. Ale specialnie dla Ciebie wymienię:
- akademia prowadzi dziłalność dydatkczyną która kuleje i ostatnio tylko ja prowadze wykłady
- akademia prowadzi turnieje ktore sie dobrze uzupelniaja i ciesza sie powodzeniem
- akademia na problemy techniczne - co wie juz kazdy
Z rzeczy ktore sa robione:
- koszulki - konkurs i inne rzeczy o ktorych pisalem
- szukanie informatyka - gdzie ja i ketchup z wieloma osobami rozmawialismy na ten temat
- wspolpraca z PSG w roznych sprawach administracyjnych - miedzy innymi wydaniu grantu jaki IAG otrzymala od EGF
- i z mojej pracy przygotowania do LSG 2006
Z planów:
- znalezienie informatyka i kazanie mu poprawienia duzej ilosci bledow oraz napisania modulu do komentowanych parti i ligi praktycznie od nowa. oraz kilka innych drobiazgow

nexo wrote:

P.S. do Benerita: zapomniales ze sam kiedys chciales wiele rzeczy zmienic jak dostawales akademie od dede, a teraz na kazda krytyke odpowiadasz tylko stwierdzeniem defetysta.

najdziwniejsze jest ze na swoim dzisiejszym wykladzie gdy napisalem 2 slowa tzn: "go seigen" to zagroziles mi bana a gdy te same slowa napisal method to nawet nie zareagowales. Dziwne Smutny

I nadal chcę zmieniać... za kilka miesiecy minie rok jak zarządzam akademią i przyjdzie czas na podsumowania.

A co do wykladu - po prostu bałem sie ze bedziesz kontynuowal swoje rozwazania z pokoju polskiego i zepsujesz mi wyklad. Juz kilka razy spotkalem sie z taka zlosliwością ze strony silniejszych graczy.
Zapewniam cie, ze gdyby method na kanale polskim wczesniej to samo pisal to dostalby upomnienie.

A tak ogolnie to proponuje wiecej spokoju, mniej zastanawiania sie co inni robią, a wiecej refleksji nad tym czy chcesz pomoc i jesli tak to w jaki sposob.
Bo akademii kazda pomoc sie przyda... a dydatkyczna zdecydowanie bardziej nawet niz informatyczna.
Powróć na górę
Nexo
Ogeima
Ogeima


Dołączył(a): kwiet 13, 2003
Wiadomości: 152
Skąd jesteś: Radzionków

PisanieNadesłano: Śr list 02, 2005 12:24 am    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

co do dzialalnosci dydaktycznej to ona nie odbiega za bardzo od normy jaka ja pamietam a pamietam jeszcze czasy kiedy to PIGSie (Aurora) robilem wyklady, zawsze bylo malo osob do robienia wykladow a co do mojego wkladu to imho od poczatku mojej znajomosci z gra dla IAG prowadzilem co tydzien wyklady az do tegorocznych wakacji i teraz ciezko sie zastanawiam czy pomysl jaki mialem kilka dni temu czy wrocic do robienia wykladow jest naprawde dobry

co do obawy ze zepsuje ci wyklad nie rozumie go z 2 prostych powodow:

1) czy kiedykolwiek osobiscie ci przeszkadzalem podczas wykladu w takim stopniu zeby sluchacze przez moje zachowanie nie mogli zrozumiec o co chodzi w wykladzie

2) ja zawsze chetnie witam silniejszych graczy odemnie na swoich wykladach bo wtedy nietylko wyklad zyskuje poniewaz silniejsi gracze czesto pokazuja inne warainty co jest bardzo mile u mnie widziane ale takze poprawiaja mnie jezeli gdzies popelnilem blad


jedno mnie ciekawi i tu chyba wszyscy tez beda ciekawi (taka mam nadzieje) na co chcesz wydac te granty? (poprzedni rektor ten grant dostal i jakos mu sie nie spieszylo z jego wydawaniem).

Ja jestem spokojny jakbys przeczytal dokladnie moje posty sa one w postaci prostych (nawet bym powiedzial bezuczuciowych) pytan za wyjatkiem tego aktualnego gdzie na twoje zyczenie postaralem sie o odrobine wiecej refleksji i dodalem motyw historyczny (serwer aurora - co to byly za czasy ^_^)

_________________
--------------------------------------------------------
There are possible things, impossible things, and things that happen. Sometimes things happen that were impossible.
Audouard, Pierre
Powróć na górę
benerit
Tesuji
Tesuji


Dołączył(a): list 27, 2003
Wiadomości: 275
Skąd jesteś: Gdańsk

PisanieNadesłano: Śr list 02, 2005 12:52 am    Temat wiadomości: Re: co tu sie dzieje?? Odpowiedz cytując

Nexo wrote:
jedno mnie ciekawi i tu chyba wszyscy tez beda ciekawi (taka mam nadzieje) na co chcesz wydac te granty? (poprzedni rektor ten grant dostal i jakos mu sie nie spieszylo z jego wydawaniem).

Wydac grant trzeba, gdyz jest dosc znaczne opoznienie wzgledem rozliczenia sie z EGF no i po wydaniu tego mozna sie o nowy starac.
A przeznaczony on jest na rzeczy ktore ustalam wspolnie z zarządem PSG - ktory tym grantem dysponuje.
Generalnie pieniadze ide na nastepujace cele:
- nagrody w turniejach - i wysylka tych nagrod
- koszulki
- informatyk - bo jak praktyka pokazuje jak sie nie zaplaci to sie nikt do roboty nie przylozy

Tematu grantu nie poruszalem z prostej przyczyny - sa na razie projekty a nie konkrety, jak sie grant spozytkuje to przedstawie jego rozliczenie, a z osobami najbardziej zainteresowanymi - czyli zarzadem psg jestem w stalym kontakcie.
Powróć na górę
Wyświetl wiadomości z ostatnich:   
Rozpocznij nowy temat   Odpowiedz na temat   Wersja do druku    Forum - strona głównaForum ogólne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1


Skocz do:  
Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich wiadomości
Nie możesz usuwać swoich wiadomości
Nie możesz głosować w ankietach
Na tym forum nie możesz załączać plików
Z tego forum możesz pobierać pliki

Sklep E-GO
Autorzy | Podziękowania
Hosting zapewnia Polskie Stowarzyszenie Go
Interactive software released under GNU GPL, Code Credits, Privacy Policy